0 oy
682 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Kızlar evde haftada 1 kere bulaşık, 1 kere çamaşır makinesi çalışıyor, akşamları da sadece salonda 1 tane tasarruflu ampulü açıp TV izliyoruz, o da en fazla günde 2 saat. Faturam 3 aydır 600-700 aralığında geliyor. Kaynanam sabahtan akşama kadar TV izliyor, derin dondurucusu var, çamaşır bulaşık makinesini sık kullanır, ona 300 geliyor. Faturadaki kwh değerini de gidip sıcağı sıcağına sayaç ile kıyaslıyorum onda da bir sıkıntı yok  Bu faturam niye böyle geliyor anlamıyorum.

Sizde de durum böyle mi?

Not: Mikrodalga fırın, ekmek kızartma makinesi, mutfak robotu, fırın, tost makinesi, ketıl, kahve makinesini 1 kere bile kullanmadım 3 aydır. 

Saç maşasını, fön makinesini falan da sık kullanmıyorum.

Bulaşık çamaşır makinesini de haftada 1 kere ve gece 10 dan sonra açıyorum.

32 Cevaplar

+2 oy
(396 puan) tarafından
Kaçak elektrik baglamasinlar mı sizden. 

Başka mantıklı açıklama gelmedi yani 
tarafından
Eksi kutup başını aküden sökün. Ampul olan Kablonun Bir Ucunu Akünün (-)Eksi kutup başına bağlayın. Ampul'ün Diğer Ucunuda Söktüğünüz Eksi kutup'a bağlayın. Eğer ampul yanıyorsa araçta elektrik kaçağı vardır.

Nette böyle diyor
(396 puan) tarafından
Uuuuvvv sena iyisin iyi :))))
tarafından
Mersi dadlum :))
(582 puan) tarafından
Ekran fotoğrafı aldım, yarın benimki uyanınca ona göstericem baksın anlasın nasıl yapacaksa artık.
tarafından
24 saat açık 444 4 372  bu numarayı ara önce bi sor kaçakla ilgili ne yapıyorlarmış
-Reklam-
+1 oy
(91 puan) tarafından
Aboneliğiniz inşaat görünüyosa öyle gelir annemlerde elektrık 600 den asagı gelmıyor 
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Sen ne kadar tasarruf edersen et her ay zam geliyor:) 
(1,946 puan) tarafından
Bizin evde haftada 3 kere bulasik 4 kere camasir makines calisiyor buzdolabı hep calisiyor tv desen artık açmıyorum haftada 5 6 kere de sohben cakisiyor ve 250 300 arası geliyor
(582 puan) tarafından
Komşularımın posta kutularından faturalarına baktım onlara da 300-350 civarı geliyor. Bizim sayacımız mı bozuk acaba diye düşünüyorum
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Kiz calisiuomusun vallahi benim hergun her seyum calisir 300 eyakin geliyor nrmal yani su devirde 
(582 puan) tarafından
Normal mi :( komşularım hep 300-400 arası
(13,825 puan) tarafından
Kiz seninki degil beninki nrmal haftada 1 calsyo diyosun benim hemen hemen gun asiri her seyim calisir baska bir seymi varki baktir bi yani bukdr az seye ragmen 700 cok
(582 puan) tarafından
Benim herif de söylendi, sen evde ne yapıyorsun diye. Anlatıyorum inanmıyor.
(13,825 puan) tarafından
Ben sasirdim okurken vallahi☺1 kere camasir makinesi diyosun ben az once 2 postayikadim astim gub asiri dolar yani bulasik makinesi desn oyle her gun birkat evi supururum mutlaka ee sac kurutma tv isiklar her sey calisir yani esi yokken sabaha kdr isik acik birakirim  dusun okdr seye rgmen sen ole yazinca sasirdim
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Baya fazla geliyor sanki tam neredeyse her gün zamn geliyor ama benimki em fazla 250 gelir
(582 puan) tarafından
Ben de anlamadım niye böyle oluyor.
0 oy
tarafından
Buzdolabınızda sorun olabilir mi acaba onlar çok aşırı elektrik harcıyorlar bize günde 2 kere bulaşık makinesi haftada en az 6-7 kere çamaşır makinesi 2 tv sürekli açık sürekli evde 4-5 telefon şarjda bir laptop şarjda çalışır vaziyette haftada 2-3 lere fırın çalışır robot falan her gün çalışır derin dondurucu sürekli çalışıyor mikrodalgada aynı şekilde en fazla 350 geldi 
(582 puan) tarafından
Buzdolabı Siemens A+++ etiketli bir modeli, bizim sayaç bozuk olabilir mi diye düşünüyorum vallahi komşuların faturalarına baktım hep bizimkinin yarısı kadar
tarafından
Olabilir baktırın en iyisi
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Ohaaaa çok fazla ya sayacı değiştirin mutlaka ben hergün 2 defa çamaşır makinesi ve 2 defa kurutma makinesi kullanıyorum. Hergün 1 defa bulaşık makinesi açıyorum hergün süpürge yapıyorum. TV sabahtan akşama kadar açık açık olmasa da fişi takılı asla çekmiyoruz. Kaynanam var radyosu var hep prize takılı açık kaynanam abdest alıyor sabahları unutabiliyor bazen ışığı öğlene kadar yanıyor eşimde fark etmiyor gündüz olduğu için 2 gün önce geldi 275 lira 
(582 puan) tarafından
Ev bizim üstümüze değil kaynanamın evi, sayacı ev sahibi mi değiştiriyor?
(1,015 puan) tarafından
Evet sayaç kime aitse o yapıyor arayın siz kaynanamın üstüne vs diye konusun fatura çok geliyor kontrol edilsin de
0 oy
tarafından
Ay çok gelmiş yaa ben sürekli fırın açarım TV jiç kapanmaz mikro dalga tost makinesi ütü sürekli kullanırım evi bazen günde 2 kere süpürürüm taş çatlasa 250 gelir bu ay 230 gelmiş 
(582 puan) tarafından
Ütüyü de haftada 1 gün yapıyorum sadece, galiba sayaç bozuk diğer yorumlara bakınca, bir de kaçak elektrik yazmışlar inşallah öyle bir şey yoktur
tarafından
Arayın gelip baksınlar bence
(582 puan) tarafından
Sayaç sağlamken geliyorlar mı arayınca?
tarafından
Gelirler tabii nerden biliyorsun ki sağlam olduğunu eşin gidip talepte bulunsun gelir bakarlar
(582 puan) tarafından
Yarın sabaçh ilk iş arayacağım. Gerçekten şaka gibi, böyle gelitse her ay, yıllık 10 bin TL civarı sadece elektrik faturası giderimiz oluyor
0 oy
tarafından
Zam demişler de alakası yok hergun zam gelmiyor ...

Neyse kacaklik muhabbeti falan olabilir canım kesin eminsen sadece bunların çalıştığına.. gidin bir gösterin elektriiginizi.  Belki başka birsey vardı çok çok fazla geldi. 

Ben iskansiz dairede oturuyorum 1300 geldi 5 bulduk 260 falan oluyordu sanırım yalan olmasın okadar geldi yani .. 
(582 puan) tarafından
Komşularımın faturaları da düşük, bir bizimkisi yüksek gelmiş zaten
0 oy
tarafından
camasır haftada en az 3

fırın ayda 4 falan

utu haftada bır acarım 1 saat acık durur

fon makınası gunluk calısır 

tv hıc kapanmıyor desem yeri var

korıdor ve akvaryum kedı sabaha kadar acık kalıyor oglumun odasında gece lambası var her gece acık 

170 - 240 arası gelıyor 3 aydır
(582 puan) tarafından
Sizinki iyiymiş gerçekten
0 oy
tarafından
Bahsettigin kullanima gore tutar çok fazla gelmiş. Bedasla bi görüşün bence. 
(582 puan) tarafından
Yarın sabah arayacağım
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bence Bi anormallik var
(582 puan) tarafından
Bence de :(
(1,634 puan) tarafından
Bi elektrikçi çağırın kontrol etsin kaçak varmi die
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Ya sayaciniz bozuk (sayaç bozuk olsa genelde fatura gelmez) elektrik i çağırıp  baktırın bence çok acil. Hattinizda kaçak elektirik çekilmiş gibime geldi. Anlattiklarinda 150 anca gelmesi lazım. Benim 2 günde bir fırın açık haftada 5 gün çamaşır makinası hergun bulaşık makinası 4 5 saat TV kesin açık olur hergun evde supuruyorum eşyalarımı. Hepsi Bosch+++ bu saydıklarımız rağmen 198 gelmis
(582 puan) tarafından
Yarın sabah arayacağım. Bu kaçak elektrik başımıza iş açmasa bari
0 oy
(14,843 puan) tarafından
Bizim 2 günde 1 bulaşık haftada en az 3 kez çamaşır.makinesi çalışır. Klima açtık bu ay bir kaç gün. Fırın da ayda en az 3 4 kez çalışır. TV nerdeyse devamlı açık. Sabaha kadar gece lambası açık. 220 gelmis bu ay. Sizinki de kesin bir sıkıntı var.
0 oy
(301 puan) tarafından
Sizde kesin bi sıkıntı var ama sebebini bilmiyorum . Bende sizin gibi kullanıyorum 250 civarında geliyor 
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Bi problem var okadr gelmemesi lazım bizde tv bütün gün açık bulaşık makinesi neredeyse hergun çalışır en fazla 200 geliyor
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Evde iskan var mı ?
0 oy
(415 puan) tarafından
Faturanız da tarife kısmına da bi bakın tek zamanlı tarife mi çok zamanlı mı diye babamların çok zmanlıydı 450 geldi tek zmanlıya geçti şu an aynı kullanıma 300 geliyor ama sizin ki baya fazla başka bişey de olabilir 
0 oy
(190 puan) tarafından
Saatin bozulmuş olabilir canım git başvuru yap gelip saati değiştirsinler. Ben bi dönem çalıştım elektrik dairesinde ordan biliyorum dijital saatlerin ayarı çabuk bozuluyor 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
290 gelmis . Klima tüm gece çalışır gündüz kız uyurken açarım . TV hiç acmiyoruz ışık hiç acmiyoruz ev içinde sadece balkonda açarız  akşamları çünkü kız uyuyunca balkonda oturuyoruz 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 1,251 göst.
+1 oy
49 cevap 685 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Sule__ (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 229 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 898 göst.
14 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu