0 oy
190 göst.
Aile kategorisinde (111 puan) tarafından

Kızlar Geçen  Çarşamba doğum yaptım.dikişlerim hala kurumadı dökülmedi.Verdikleri antibiyotik ilacımda yarın bitiyor.Sadece temiz kuru tut başka bişey sürme dediler ama hafif kaşıntıda oluyo acıyoda.Nasıl olur dökerim bu dikişi.Annemde gidicek tek başıma oturup kalkamıyorum çok acıyo.

9 Cevaplar

0 oy
(476 puan) tarafından
Kuzum sana en etkili yöntemi söyliyimmi her lavabooya gittiğin de orayı beyaz sabunla yika saç kurutma makinesiyle kurut nemli kalmasın yoksa hem iltihap kapı hemde com geç iyileşiyor mümkün se kilot bile giyme şalvar tarzı bişey giy sürekli hava alsın bak nasıl hemen iyileşiyor 
(123 puan) tarafından
Hayir kurutma makinesi sicak üfler sicak yarayi iltihap ettirir cnm benim dikisler 1 haftada acisi gecti dikisler eriyen dikis 1 ayda kayboldular sana tavsiyem bana soguk suyla yikamak iyi geliyordu bide pecete ile kurula mutlaka pamuklu ped kullan rahatsiz oldukca pedi degistir ben temmuz sicaginda dogurmustum dikislerin agrisi gecene kadar ne oturabiliyordum ne gezebiliyordum Allah kolaylik versin
(476 puan) tarafından
Sıcak uflemeyen tarafı da var ped taktikca orasi nemli kalıcak iyilesmesi 1 ay sürecek ama benim dediğim gibi kışa sitede iyilesim sağlıyor bana da doktorum söylemişti
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dikiş benim 40ım çıkınca anca döküldü. Ama çabuk kuruması için saç kurutma makinesi tutabilirsin hafif hafif 
0 oy
(154 puan) tarafından
Tentürdiyot sür canım yatarken kalktıgında o kasıntı eğer aşırı cok varsa iç kısımın kenarlarında mantarda olabilir 
0 oy
tarafından
Kaşıntı gerilme hisleri iyileşme sürecinde oluyor. Bazıları baticon vs kullaniyor ben hiçbir şey kullanmadim aşırı Ağrı'da parol aldım sadece. Duş sonrası uzaktan ılık şekilde kurutma makinesi tuttum kısa kısa. Pedi en az üç saatte bir değiştir. Hafif hafif kurula arada. Otururken genelde yan otur direk üstüne oturunca canın acır zaten. Ben böyle yapmıştım geçmiş olsun
0 oy
(93 puan) tarafından

Bana bir litre tenturdiyotlu yazmasini da bilmiyorum :D Su vermisleri onu surerdim o yoksa yukaridan asagiya dogru tendurdiyot sık heryerine benim hemen gecti ya bide gazli bezle temizlemenj oneririm su sabun degebilir ama islak kalmasin demisti doktorum 

0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ben geçen yaz başı doğurdum her lavobodan sonra temizce yıkayıp bebek pudrası pamuk ile kuruliyurdum çabuk iyileşsin diyede tantiriyot sürüyordum bol üzerine oturmadim bol iç çamaşırı giydim 10 günde tam iyileşti (maşallah☺️)
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Her tuvalete gittiğinde ılık suyla yıka iyice kurula canım sabah akşamda baticonla hafif tampon yaparak temizle 15 güne düzeliyor zaten
0 oy
tarafından
Ben batikon ile pansuman yapardım yaniyordu ve sanki ağrı yapiyordu oturamiyordum bile batikon rahatlatıyor du . Ve yumusasin diye de sarı kantaron yağı veya tatlı badem yağı da surerdjm 
0 oy
tarafından
Sadece temiz ve kuru tuttum 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 183 göst.
29 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 100 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Efanikraninannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 32 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Efanikraninannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 261 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu

377,040 soru

11,283,682 cevap

34,685 kullanıcı

...