0 oy
165 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Oğluma testi yapildi 1 ay sonra cikacak sonucu var mi bu hastalığı bilen

6 Cevaplar

0 oy
(2,366 puan) tarafından

Allah acil şifalar versin inşallah 

image

-Reklam-
0 oy
(644 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla genetik bir hastalık.dayimin çocuklarında var hem taşıyıcı hem hastası.surekli. Kontrollere gidiyor.surekli kullandiklari ilaçları var.hic bir şey yemiyor kızı.bizim sülale. De genetik malesef tanidigim birindede ilaçlarını kullanmayinca atak geçiriyordu.
(1,101 puan) tarafından
Canım bizdede ilac sadece atagı hafifletiyo benim yiğenim ilac kullanmasına rağmen atak geciriyor ve yıllardır kullanıyo o ilacı ilk kullanmaya başladığında 5 6 yasında falandı suan üni versiteli hala kullanıyo ama atagınhafif oluyor
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Canım genetik bi hastalık bizim sülalede var ilk  amcamın torununda çıktı öyle öğrendik ve hepimiz test yaptırdık halamlar hala torunları vs 2 halamda ve halamın torununda da cıktı ve soyle birseyde var aile bireylerinin hepsinde olmuyo kız kardeşimde var bende yok ama kız kardesiminki ilac kullanılmayacak kadar düşük ama yiğenim ilac kullanıyor ve ömur boyu kullanılıyo bu ilaç  cok ilerlerse behcet hastalığına cevirebiliyormıs ki halamda da behcet hastalığı var test yaptırdıktan sonra doktoruyla konusuyo doktoru söylüyo halama bunu siz ve aileniz deki herkes test versin kimlerde var ogrenin doktor ona göre yol izliyor 
0 oy
(830 puan) tarafından
Bizde talesemi çıktı Akdeniz anemisi eşimde ve ailesinde olduğu için ben ne olur ne olmaz diye yaptırmak istedim yanılmadim da :///  hemotolojiye götürdm iki kez sonuçları çıktı tekrar gidicez göstermek için 
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Canim benim kardeşimde var ailede taşıyıcı varsa çıkıyor benim babam tasiyiciydi genetik birde ilaçlarla ataklar daha hafif oluyor hep kan değerlerini yüksek tutmaya çalış 
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Parkta devamli dek geldiğim bi bayanin çocuğu öyle 15 aylik kiz akdeniz ateşi tanisi konulmuş her ay illaki ateşleniyo diyodu annesi 20 güne bi bir aya bi 39 ve 40,larda seyrediyomuş 6 aylikken az daha kalsin havale geçircekti diye anlatmişti daha geçenlerde konmuş o tanida bizde 1 hafta oldu olmadi bunu konuşali kizda tombik o kadar güzel ki ömrü boyunca bi tane ilaç kullancakmiş onu demişti bide 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 61 göst.
7 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Musmutlu (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 155 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 152 göst.
30 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
13 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Janya 6 (64 puan) tarafından soruldu

381,475 soru

11,420,917 cevap

34,975 kullanıcı

...