0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (303 puan) tarafından

Günaydın kızlar

Eşi askeri personel olan var mı diye sorma sebebim, doğum yaptıktan sonra herhangi bir yardım veriyor mu devlet? Biri bana bebeğin temel ihtiyaç malzemelerini veriyorlar maaşa ek çocuk parası yatıyor dedi pek inandırıcı gelmedi. Doğum yapan bacılar ne gibi farklılık oldu?

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doğum parası veriyor devlet ikiz bebekler 6 aya kadar bez yardımı yapıyor bunları biliyorum
(190 puan) tarafından
Benim de ikiz öyle birşey varsa başvuru yapak da nereye yapak :)
tarafından
Sorup öğrenim meri
tarafından
Sosyal hizmetlerden yapılıyormuş canım büyük şehir belediyesinden
(190 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ☆♡
tarafından
Rica ederim canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet maaşa çocuk parası ekleniyor çocuğun temel ihtiyaçları falan verilmedi bize 
tarafından
Canım inan unuttum gecen yıl doğum yaptığımda söylemişti eşim ama akşam sorarım unutmazsam ama çok makul bı seydi yani şimdi bez fiyatlarına bakınca devede kulak diyeyim
(303 puan) tarafından
Hmmm ama merak ettim açıkcası ne kadar miktarı. Amaç burada öğrenmek kafada ki soruları gidermek. Herkes birşey diyor gören sanki uzmanlara trilyon veriliyor muamelesi var
tarafından
Tabi canım millette öyle bı algı var bir gün evde tek kalamazlar eşleri olmadan biz aylarca tek başımıza çocukla bebekle kaliyoruz
tarafından
Her ise tek kosuyoruz
(303 puan) tarafından
Aynen öyle herşey maddiyat değil işte
0 oy
(537 puan) tarafından
Hayır özellikle verilen biz para yok süt parası var ilk çocuk için 300 TL sanırım başka da birşeyi yok maaşına çocuk için ek olarak para yatıryor  o da o kadar çok ki harca harca bitmez sadece 70 liracik 
(303 puan) tarafından
Ah ah ah aman aman onuda vermesinler anam zahmet etmesinler. Bebeğin bezi 120 lira 70 lira harçlık bile olmaz :D
(537 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım doğum parasını herkese veriyorlar zaten maaşa çocuk parası yatıyor çocukları olana aldığı ücrette biraz oynuyor bunuda çalışan sigortalı babalar alıyor yani özel bir şey veriyorlar mı bilmiyorum ama bunlar zaten veriliyor canım 
(303 puan) tarafından
Hmm ne kadar yansıyor maaşa?
(7,376 puan) tarafından
Bu maaşa ve pozisyonuna göre değişiyor canım internet bakabilirsin ne kadar değişiyor bide çocuk sayısına göre de artıyor
(303 puan) tarafından
Anladım canım benim teşekkürler ♡
(7,376 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Maaşa300 fln anca ypiliyo diye biliyorum 300 de tek srferlik pttden aliyisun baska bise yok
(303 puan) tarafından
Vermeseler keşke onuda
(1,048 puan) tarafından
Aynen bez parasi degil bile
(303 puan) tarafından
Değil gerçekten sonumuz hayır olsun
0 oy
(3,380 puan) tarafından
Doğum parası bi kere Çocuk parası maaşa eklenio evet ama başkada hiçbir yardım verilmio çock parası da çok bişi değl 
(303 puan) tarafından
Ne kadar çok merak ettim açıkcası :))
(3,380 puan) tarafından
Her yıl değişio 2020 de 300 Du maaşa eklenende hiç bilmiorm 80 tl duymştm kaç yıl önce ama net bilmiyorm
(303 puan) tarafından
Anladım canım sağ ol♡
(3,380 puan) tarafından
Rica ederim canm:)
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Eşim uzman degil ama yazayım canım. Çocuk parası ekleniyor. Aman aman bir miktar değil. Baska da bir sey yok. Ha  bir de doğum parası veriliyor doğum sayısına göre değişiyor. Her doğum yapan kadına veriliyor  fakat bir seferlik. Doğum sonrası herhangi bir yere basvuru yapmadık eşimin birliğinde ki maliye halletti herşeyi.
(7,118 puan) tarafından
Uzman için öyle düşünen Subay, astsubay için ne düşünüyordur acaba :D  2 cocuğum var ikisi için yatırılan miktar 100 TL falan ancadır sanırım. Ben de net bilmiyorum.
(3,380 puan) tarafından
Benim etrafımda da var böyle zihniyet borcumuz var diorum inanmıyorlar valla zor geçinioz borçtan dolayı
(7,118 puan) tarafından
Davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelirmiş, bosver takma kafana.
(303 puan) tarafından
Cidden herşey maddiyat olmuş bizi milyader bilirler paçamız da borçtan harçtan çıkmaz. Henüz istediğim birşeyi gönül rahatlığı ile aldığımı hatırlamam
(7,118 puan) tarafından
Allah ödeme kolaylığı versin canım.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 854 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Babysmom (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 198 göst.
22 Mayıs 2022 Aile kategorisinde KARA&ASLI (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 403 göst.
2 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Papatya.esila (56 puan) tarafından soruldu