0 oy
854 göst.
Diğer kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar eşim askere gidicek kalmayı düşünüyor uzman çavuş olmayı süreç nasıl peki zor mu asker eşi olmak mesela eşlerinşzin görev yerine sizde gidebiliyormusunuz bilenler aydınlatırsa çok sevinirim? 

11 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Aile kabul etmeyen bölgeler var
(774 puan) tarafından
İnşallah ederler canım sağol
-Reklam-
0 oy
(878 puan) tarafından
Ben gidemedim canım 8 aylık evliyim 20 anca gördüm eşimi zor çok özlüyorum ama yapacak bişey yok dış karakol olduğu için yanına alamadı temmuza dilekçe vericek ilçeye gecicek anca öyle yan yana olabilicez
(774 puan) tarafından
Allah kavuştursun canım ya nabalım benim eşimde olabilirse sıkıcaz dişimizi
(878 puan) tarafından
Olur inşallah ama şuan sözleşmeli er olabiliyor diye biliyorum sabrederse yükselir inşallah Allah sabrını veriyor Merak etme
(774 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bu aralar pek alim yok ama tabi şansını denesin. Bazı garnizonlara aile götürülmüyor ama artık önemli değil doğu gorevi 3 yıla düştü çünkü 
(774 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Canım eşine asayişçi olmasını söyle risksiz bölgelerde aile ile birlikte gidiliyor çoğunlukla komando oldu mu sürekli göreve gidiyor. Ama askerlikten direk geçecek diyorsun sözleşmeli er oluyor öyle sanırım uzman çavuşluk için sınava fln girmesi lazım. 
(774 puan) tarafından
Onu bilmiyordum canım sağol söylerim
(2,323 puan) tarafından
Yani asayişçiler Suriye Azerbaycan gibi yerlere gönüllü olarak maaş yüksek olsun diye gidiyorlar ama komando zorunlu gidiyor o yüzden asayişçi olsun canım.
(774 puan) tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
tarafından
Kiz kardesimin esi uzman cavus.

5 aydir Katarda.

Kardesim tek basina kalamadi bi annemde bi kaynanam da surunuyor biktim artik diyor pandemiden isi uzayadabilirmis.

Ama parasina diyecek yok. 10 bilezigi var kalin kalin. En iyi yerde evi var luks arabasi var.
(774 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun canım kolay değil
(142 puan) tarafından
Evet ordakiler dolar ile maaş aliyo benimkide gitti 9 ay kaldi 500 gram altini varmis satmis inek simdi ne para yapardi o ama 4+1 evim var arabamizda var şükür yine iyi tutmuş  parasinı :)
tarafından
Abooo :D
He kiz bu eniste cimri cimri harcamaz :D
(774 puan) tarafından
Ahaha Allah daha çok versin canım :-D
tarafından
Amin amin cumlemize helaleinden :)
0 oy
(2,962 puan) tarafından
Abim uzman çavuş evlenmeden once orda burda calisiyordu haliyle yetmiyordu. Cocugu oldu askere gitti orada sinavlara girdi kazandi. Kazanci iyi ama asker eşi olmak zor kac kere goreve gitti en son 1 sene irakta kaldi esi yalnizdi hamileydi doğurdu cocugu 3 aylik oldu oyle gordu. Esi icin cok zordu. 
(774 puan) tarafından
Sağol canım kolay olmıycak tabi hayırlısı
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Şuan jandarma uzman çavuş alımı var ona basvurcak galiba.  Aslında hepsinin bölümü var ona göre değişiyor benm eşim.de uzman çavuş tankçı ve 3 yıldır Suriye de. İzinler dışında görüşemiyoruz yani çok az . Tayin alabilirsek batıda ev kurma imkanımız var. Ama doğuda her yere ev götürülmüyor. Komşumuzun oğlu var o da bir yıl olacak jandarma uzman çavuş. İlk tayin yeri aydın çıktı normal memur gibi hayatı var. Yani mesleğe girerken herşeyi göze alacak ve sabredecek canm
0 oy
(239 puan) tarafından
Benim esim bingol solhanda gorev yapiyo uzmanlarin hepsi ayni degil jandarma olani var piyade olani var komando olani var benim esim jandarma asayiste zırhlı arac şoförü rahatız ya hem maddi hem manevi yönden cok rahat ilk gorev yerimiz doğu cıktı  cok sukur kotu biyer degil cok seviyorum hakkınızda hayırlısı artık  tabi dedigim gibi herkes sansli olmuyo 
(774 puan) tarafından
Olsun canım inşallah bizde şanslılardan olur ayrılmayız ya
(239 puan) tarafından
Amin canim ama jandarma olsun eşin obur türlü biraz zor bizim bueda komando olan var 1 ay disarda 1 ay evde zor valla Allah kolaylik versin hayirlisi olsun cnm
0 oy
tarafından
Benim eşim havacı uzman bizim için zor değil her yere aileler gidebiliyor şu an genelkurmayda çalışıyor ama komando ve karacilar için daha zor eşimin arkadaşını aniden suriyeye yolladılar sözleşmesi dolduğu an mesleği bıraktı 
(774 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım hakkımızda
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Eşim uzman değil üst rütbeli ama yazmak istedim.Mesleğe girmek istiyorsa iyi düşünsün derim. Bir subay, astsubay a göre daha zor şartları ve eziliyorlar malesef. Es götürülemeyen yerlere gidebilir. Gorumcemin esi su an eş götürülemeyen bir yer de ve 1 yıldır ayrılar. Maaşı doğu da ve batı da değişiklik gösterir. Lojman da oturma hakları çok düşük bir yüzde de. Orduevlerine girişleri yasak. Son iki madde önemli değildir sizin için belki ama bilgilendirmek istedim. Bir de sözleşmeli oluyorlar. Hakkınız da hayırlısı olsun canım.
(774 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun sağol bilgilerin için
(7,118 puan) tarafından
Ne demek canım benim.
0 oy
(142 puan) tarafından
Benim ki 7 ay oldu evlendik ilkkez batiya cikti tayini 9 yildir suriye ırak hakkari şırnak dolandı durdu batıya duserse rahat olursunuz sabah 8 aksam 5 ayda 3 yada 4 gecede benimki nöbete kalıyo Ama senin ki doguya giderse sen gidemeye bilirsin 
(774 puan) tarafından
İnşallah gidilen bir yere çıkar canım ya sağol

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 198 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 370 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 712 göst.
29 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Ftm1234 (281 puan) tarafından soruldu