0 oy
99 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (375 puan) tarafından
 Bazen bi kaç sebze karışık sehriyeli irmik li bazen tek sebze yapıp veriyorum  zeytinyağıds koysam kabız oluyor şaştım napacağimi  siz neler yapıyorsunuz kahvaltı da öğlen akşam vs..

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kızım şu an 2 yaşında canım hiç öyle ayrı yemek yapmadım ona biz ne yediyse onlardan yedi hele püre şeklinde hiç vermedim 
(375 puan) tarafından
Anladım  bizimkiler tuzlu baharatlı ya veremem ben
tarafından
Baharat katmazsın olur biter
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mercimek çorbası 

Tarhana çorbası 

Tavuk çorbası 

Sebze çorbası 

Şehriye çorbası 

Bunları dene canım

Bi de sabah aç karınla bir kaşık zeytinyağı ver rahatlar kuzucuk 
(375 puan) tarafından
Mercimek  için erken değil mi canım
tarafından
Yok ben 7. Ayından beri veriyorum vallahi en sevdiği çorbalardan benimki çok sever 14 aylik oldu 7. Aydan beri biz ne yediysek ona da verdim tabi baharat yok çok az bir tuz biz kendi tabaarmizda ekleme yapardık sana tavsiyem püre verme rondo kullanma sonra çok zorlanırsin
(1,368 puan) tarafından
Kızım 9 aylık olacak 10 gün sonra. Tavuk çorbasını nasıl veriyorsunuz ben yutamaz diye korkuyorum
tarafından
Etleri minik minik doğru ver çiğnemeyi öğrensin ben 7. Ayından beri veriyorum çok sever benimki şuan 14 aylik
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kabak patates havuç kapyabiber 3 kaşık irmik zeytin yağı ve kemik suyuyla yaparım sebze çorbasını çok sever ayı büyüdükçe daha değişik tarifler deniyor artık püre halinde vermemeye çalışıyorum alışsın diye
0 oy
(2,132 puan) tarafından
İrmik, haşlanmış yumurta sarısı, pekmez veriyorum kahvaltı olarak. Öğleden sonra bazen kabaklari parmak kadar haşlayıp veriyorum kendi yesin diye. Yoğurt veriyorum. Meyveleri rondodan geçirip veriyorim 
0 oy
tarafından
cnm aylik vermen gerekene gore ver zeytinyagi icin erkendi sanirim..
(563 puan) tarafından
Zeytinyağını ek gıdaya geçince öneriyor doktorlar sindirim çalıştırıyor
0 oy
(563 puan) tarafından
İrmik muz pirinç unu patates kapız yapıyor doktor zeytinyağını yemeğinden sonra 1çay kaşıgı içir demişti bana bide sıvı tüketimi çok olmalı. Ben sebze corbası yapıyorum kabak balkabagı havuç kapızlıgı önlüyor kırmızı kapyabiber tarhana çorbası falan yapıyorum 
0 oy
(736 puan) tarafından
Ben kabızlığına çareyi semizotunda bulmuştum 
0 oy
tarafından
Mercimek çorbasını havuçlu kabaklı yap içine az da kimyon at asla kabız olmaz 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 80 göst.
20 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mehtapp (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 246 göst.
22 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Prenseskizannesi (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 197 göst.
15 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 168 göst.
5 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Alparslan66 (18 puan) tarafından soruldu

380,916 soru

11,404,427 cevap

34,942 kullanıcı

...