0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde (996 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Kızlar orkide çiçek bakımı nasıl olur ne kadar süre de nasıl sulamam gerek ve nerde durmalı yani cam onu mu camdan uzak mı daha önce üç tane orkide oldu bu sefer ki çok güzel maşallah çok tomurcugu var olsun istemiyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(4,859 puan) tarafından
Güneş görmeyecek yapraklarını yakarsın sadece gün ışığı alacak bir yere koymalisin 

Şu isteginide köklerinin beyaz gibi oluşundan alarsin yeşil ise suya ihtiyaç yok beyaza donukse su istiyor demektir 

Çiçek açtıktan ve çiçekleri döküldükten sonra o uzayan dalı 3. Bogumdan keseceksin ki birdaha çiçek verecehi zaman gücü olsun 

Dışarıya çıkan kökleri sakın saksının içine sokmaya çalışma onlar hava kökleri 

Ve unutma saksısı şeffaf olmalı yani köklerinin gün ışığı alması gerek 
(4,859 puan) tarafından
Eğer çiçek yeniyse sana tavsiyem üstündeki çiçekler döküldüğü zaman yeni orkide toprağı al saksıda cikart içinde sünger oluyor onu çıkar at tekrar orkide toprağı ula doldur çıkarmadan eğer çok çabuk çürütür sun
(996 puan) tarafından
Fotoğraf eklicem bakar mısın bu saksıdan çıkarmam gerekli mi
(4,859 puan) tarafından
Tamam bakiyom
(4,859 puan) tarafından
Kesinlikle o saksının içinde durmasın içinden çıkart onu altinada bı tabak gibi birşey koy şeffaf saksı alna kadar
(4,859 puan) tarafından
Dediğim gibi çiçekleri tamamen döküldüğü zaman şeffaf saksı orkide toprağı alıp bakım yap içindeki.sungeride çıkart .

Saksı değişimi için netten videolar izle kökleri yumuşaması için ılık suda falan bekletmek gerekiyor kolay değişim için o yüzden izle canim
-Reklam-
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Haftada bir gün duşlama yöntemi ile sulanır şeffaf saksıdan çıkarmayın toprağını normal saksısına suyu doldurun ve şeffaf saksıyla beraber köklerini oturtun içine suyun içinde beş dakika kalsa yeter sonra süzüp suyu döküp saksının içine koyun..direkt güneş almasın ama gölgede de kalmasın dolaylı yoldan güneş ışığını sever yerini değiştirmeyin hep aynı yerde kalmak ister yerini sevmesi de önemli bir de yumurta suyu çok iyi gelir haşladığınız yumurta suyunu normal suyla karıştırıp haftada bir bu şekilde de duşlama yöntemiyle sulanabilir 
(996 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(7,444 puan) tarafından
Rica ederim canım  iyi bakarsan çok güzel açar :)
(996 puan) tarafından
Fotoğraf ekledim bakar mısın bu saksıdan çıkarmam gerekli mi
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Anneler gününde almıştı eşim hala sağ bende şaşırdım ;) 4 günde bir Bi kaba su doldurup içine koyuyorum 5 dakika kadar sonra çıkarıyorum benimki balkonda duruyor direk güneş almıyor balkonum çok aydınlık yerini sevdi heralde tomurcuk çıkmış 
(996 puan) tarafından
Sağol canim uyucam tavsiyelerinize :)
(996 puan) tarafından
Fotoğraf ekledim bakar mısın bu saksıdan çıkarmam gerekli mi
(12,490 puan) tarafından
Şeffaf saksıda kalsın bundan çıkar canm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 51 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ftm1907 (442 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 115 göst.