0 oy
613 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
Dün akşam sohbet olsun diye "neden sen evde kendi işlerini yapmıyor isden gelince direk eline telefon kumanda alıyorsun ben çocukla ugrasiyorken nolur sanki kendi kıyafetlerini katlasan sonra çocuk uyuyinfa birlikte tv izlesek  "dedim hemen alevlendi 'oldu diyor bulaşıkları da ben yıkım makineyi de ben boşaltim asim evi süpürim sen otur sen çalışicaksin evde ben isden geliyorum dedi bir çorabı alıp çekmeceye koyduğu yok kirlide bırak bir ay farketmez çocuk uyuyo o başlıyor mizmizlanmaya rahatsızım bebeğim de öyle  evde yürüyen zombi gibiyim he birde saçımı mavi yaptığım için triplerde evden çıkma diyor millet açık giyinirken kimse çıkma demiyor saçıma laf ediyor daraldim valla ya

57 Cevaplar

+1 oy
tarafından
bence eşte görevini yapmali kadinda

ağir işleri tabiki eşlerimiz yapmali

ama onlarda yoruluyo akşama kadar 

ben eşime sadece kalk al çayini derim başka iş buyurmam
tarafından
ne diyosunuz anlamadim,,?
adam akşama kadar çalişmiş zaten bide kalk bana yardim et diyemem ama cocuga bak parka gotur vs derim
tarafından
Biz kalk yardım et demiyoruz zaten. Akşama kadar çalışmış derken sende evde iş gormuyormusun sonuçta. Ben valla sabahtan akşama kadar düzgün oturmuyorum. O çalisiyorsa bizde evde çalışıyoruz. Öyle alıştirmissin eşini yapmaz tabi
(188 puan) tarafından
Tüm gün ve gece bebekle ilgilen işte az biraz uyursa evin işlerini yap, yemekti oydu buydu biz gerçekten tüm gün yatıyoruz onlar yoruluyo. Hayat müşterek hanımefendi kusura bakmayın. Herkes her işi yapacak.
(2,014 puan) tarafından
O evi birlikte paylaşıyorsanız bu ikinizin yapacağı iştir sadece kadının görevi değildir.  Oldu otel gibi kullansınlar evi kadınlar çamaşırıydı bulaşığıydı temizliiğiydi yemeğiydi çocuğuydu uğraşsın dursun sonuçta sizde evdeyken boş durmuyosunuz o orda çalışıyoken
(4,040 puan) tarafından
Suan dogum iznindeyim evde bebegimle ve ev isiyle ugrasiyorum iste herkesin gundelik yaptigi seyler ,esimle ayni meslege sahibi, tek diyecegim sey iş calismak cok kolaymis, işe gitmek cok kolaymis, bebek bakimk zor, gece gunduz tum gunlerim ayni tempoda gecmesi cok cok zor
-Reklam-
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Her açıdan yardımcı olur canım 
0 oy
(2,502 puan) tarafından
Saçma sapan hareketler bazen bende soyleyince der çok yorgunum çalışıyorum sen evdesin bende başlıyorum evdeyiz diye bütün gün oturmuyorz sonuçta camasir bulaşık yemek çocuklar sen bir çocuğa 5 dk bakamıyosn üstüme atiyisun ben bütün gün bakıyorum diye 
(101 puan) tarafından
He valla ya benimki de bakamiyor şuan oğlum beni 4 5 gbi uyandırıp evin işini yaptırıp altını aldirip emzirip uyut sen git babana sarıl uyu sabah oldu ztn
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Allah onu basımdan eksik etmesin. Her sey de destek olur. Aksam sofrayı ben kuruyorsam eşim kaldırır. Çocuklarla ilgilenir. Çayını kendi alır. Onu getir bunu götür deme gibi huyları yok. Ev işlerinde de yardımcı olur. Ben yaparım sen dinlen dediğim halde böyle. Ah canımın içi, evimin direği :( Duygusala bagladım resmen :D
(101 puan) tarafından
Allah nazardan korusun bizde çay içilmez çaydanlık bile süs olarak kaldı ketila suyu koyar o naskafe bnde rezene koyar ayrı yerlere dağılır uykusu gelen uyur ev işi bana kalır
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Eşim Allah razı olsun her yükümü alır 
(101 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun
0 oy
(3,242 puan) tarafından
Yeri geldiğinde evide siler süpürür yeri geldiğinde çocukla oynar yeri geldiğinde oturur TV izler 
(101 puan) tarafından
Yeri gelince çocuk olur
0 oy
(1,314 puan) tarafından

Allah görüyor ya herseyde yardim eder özellikle ev temizliginde benden daha temiz yapar :)

(101 puan) tarafından
Allah'ım bana da nasip etsin gerçekten yetişemiyorum artık
0 oy
tarafından
ALLAH yardımcın olsun canım çok zor eşim yardımcım olur gece 4 de wc gitmem gerekir bazen çocuğa bak falan derim yardımcı oluyor her açıdan
(101 puan) tarafından
Ben eşime bak desem bile dakka başı gelir kontrol ederim çünkü hemen eline telefonu alır dikkati dağılır
0 oy
(1,019 puan) tarafından

Naa konu Bakımındaann???? :getlost:

(101 puan) tarafından
Herşey
0 oy
tarafından
Eşin saçmalms benm eşim yardm eder yemk armz bulaşık o akitr dizerm çayı o kor ben demlerim o camsr asar ben katlrim o yerlri siler ben camlri hayat musterek 
(101 puan) tarafından
Evet hayat müşterek de bizimki onları yaoarsa bn naparim Allah korusun uyurum dinlenirim keyif yaparım korkar ya yapamaz o
0 oy
(13,787 puan) tarafından
Cocuklar acisindan destek olur sukur oda bana yetiyor zatem
(101 puan) tarafından
Keşke..
0 oy
tarafından
Allah razı olsun her açıdan olurdu
(101 puan) tarafından
Hmmmmm
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Hiçbir ev işine yardım etmez, ben calisiyorken söylerdim ben şunu yapayım sen de şunu hallet diye yapardı ama şimdi elini hiçbir şeye sürmüyor. Ben iş yaparken çocuğu oyalamayi işten sayıyor 
(101 puan) tarafından
Ayni eşim. En son masadan ben kalkarım eşim yer çocuğu yediririm sonra kalkar eşim hemen çocuğu ona verir yemeğe yerim ki bı yerden de toplarim yoksa kalıyor sabaha kadar
(1,772 puan) tarafından
Zor vallahi bu erkekler hepsi farklı bir karakter o yüzden kimseyle mukayese yapıp üzülme
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Cok calisiyo ve cok yoruluyo yapmasını bende istemem ama Allah razı olsun herseyi yapar eve gelince 
(101 puan) tarafından
Benimki sadece çene yoruyor onun dışında Allah yukarida görüyor bnm ne yaptığımı
0 oy
(680 puan) tarafından
Şimdi söyle söylim benimki yapardı mesela karsı komşumun kocası yapmazdı bana anlatınca bende sağolsun yardım eder derdim onların evi hep kavga kıyameti niye yapmıyorsun diye o öyle yetişmiş kaynanam da oğullarını böyle yetiştirmiş annelerine eşlerine yardım ederler burdakiler yardım eder hatta eşim evdeyse biz otururuz dese senin eşin öyle değil diye evde tartışma çıkarırsın peki gerek var mı buna evinde huzursuzluğa bi adam alışmamışsa bu saatten sonra da yapmaz kaç kere söyledin yoksa bunun için huzurunu bozma ben hem gebeyim hem 7 aylık kızım var eşim çoğu zaman şehir dışında evim cehhenem gibi sıcak asırı sinek var kızım çok yaramaz günlerdir düzgün uyumadım ama eşim gelinde illa yoruluyor diye yemeğinden çayına kadar hazırlayıp kendim yapıyorum yardım etmiyor bende söylemiyorum 
(101 puan) tarafından
7 aylık bebek varken nasıl hamile kaldın ayol benimki 8 aylık kocamdan kaçıyorum onda bile ben yoruluyorum o kadar işin arasında:DD valla öyle bütün gün evi temixle çocukla uğraş yemek yap eşini bekle o desin geç gelicem yedim dışarıda sonra gelip ben bekarken de evde yemezdim annem kızardı oda yapmazdı der konuyu saptırır bnde erken yer gelince Gine yerim jdjcndk
(680 puan) tarafından
Ah ah kazaya kurban gittik nasıl oldu anlamadık dünya da benden ekmeği var diyip devam ettik çok yıpratı doğal yolla korunmaya tövbe 40 çıkmadan direk sipral takıcam insallah
0 oy
tarafından
Allah bin kere razı olsun herşeye yardım eder ev süpürmekten bulaşık makinasına kadar. 

O işten geliyor yorgun oluyor ben kıyamıyorum ama bende evde bebekle yorgun uykusuz olduğumu bildiği için oda bana kıyamıyor. 
(101 puan) tarafından
Şuradan Bergen den sen affetsen ben affetmem şarkısını açıyor halime açıyorum
tarafından
Kıyamam yaa. Rabbim vicdan merhamet versin kocana
0 oy
tarafından
Çok şükür evet 
(101 puan) tarafından
Allah'razı olsun
0 oy
(520 puan) tarafından
Şükürler olsun ki bizde erkek işi kadın işi yoktur a dan z ye kadının yaptığı aklına gelen ne varsa eşim yapar pastasından firin yemeğine bana sen yoruldun artık otur yeter ben yaparım der ama her ilişkiyi kendi içinde değerlendirmek lazım canim ben ve eşim evden çalıştığımız için daha çok yardım edebiliyor buradaki yorumlara bakıp eşine dolma 
(101 puan) tarafından
Yok canım herkesin eşi farklı Maşallah benimki yemek de begenemz ben bulgur yaparım o pilav ister ben tarhana yaparım o domates çorbası ister yemek yapmayı bırak tabağa yemek koyup masaya koysa madalya takicam
0 oy
tarafından
Allah razi olsun yeri gelir bulasik makinasini bosaltir yeri gelir camasir asar hepsinide yapiyor ben cok yorulmuşsam gün icinde eve geldiginde biraz dinlenir sonra alir cocugu hadi sen biraz uyu der kalktigimde evide toparlamis olur yemei bile yapar yani ben ne yapiyorsam evde ayni isleri yapar ve bundan hic gocunmaz 
(101 puan) tarafından
Maşallah maşallah
0 oy
(534 puan) tarafından
Mutfak hariç her konuda yardım eder tabi bende çalışıyorum ve hayat bizim için her konuda müşterek sevgili iken daha böyle karar aldık mutfağa da ben girsin istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 823 göst.
0 oy
47 cevap 669 göst.
30 Aralık 2020 Aile kategorisinde Mhmd8mrn (5,362 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 4,391 göst.

374,651 soru

11,206,051 cevap

34,507 kullanıcı

...