0 oy
443 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba hanmlar 

Yaklasık 1 senedir evliyiz 25 gun once bi cocugumuz dunyaya geldi  Şu andada agır bir depresyon gecyrm Gercek hayatla bağlantm kopmus durumda  Sadece eşim eve gelnce rahatlyrm ama ondan alabldgm bi destek yok Napcam  kime içimi dökeym 40 ımız cknca duzelr mi herşey  

16 Cevaplar

0 oy
(1,535 puan) tarafından
Tek derdin hediye olsun çokta önemli değil sana manevi olarak ilgi göstermeli onuda yapmıyor yani inşallah düzelir ama sen önce kendini düzeltmelisin hediye konusu mesela bunu dile getirme hoş değil kendinin düşünüp alması gerekliydi diğer konularda ise konuşmalısın biraz destek çıkmalı 
(2 puan) tarafından
Boyle bi depresyon oldgna inanmıyor ki herkes, doguruyor sende niye boyle oldu ki Digerleri gibi olamadn mı Bir cocuk yaptn  düşmedgn durum kalmadı fln lafları bunları duydukca daha kötü oluyorum
-Reklam-
0 oy
(266 puan) tarafından
Allah kolaylik versin bnimde 40 cok zor gecmisti kimsem yoktu yanimda 17 yasinda anne olmustum cok zormanmistim sunda 21 yasindayim oglum 4 yasinda daha yeni rahata erdim derken 2 cikti nasil olacak bimiyorum bnde dogum + lohusalik + cocugun buyumesi nasil gecer bilmiyorum Ama tek bildigim Allaha siginmak ondan yardim istemek 
(2 puan) tarafından
Cok zor gecyrm hemde  Etrafmda hersey olup bityor yeni bi gune baslyrz ama ben bu olanları dısardan ızlıyor gbym Rabbm Yardmcmz olsun 40 cktktan sonra düzelyor diyolar ama inşlh
(266 puan) tarafından
Vallahi kuzum bilmiyorum bnim 1.5 yılım cok ama cok kotuydu  insallah senin ki oyle olmaz
Suandada cok korkuyorum oyle olacak die
(2 puan) tarafından
İnşlh bi daha yasamayız bu duyguları oldukca, zor gercekten kaldramyrm
(266 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm
0 oy
tarafından
Ağır bir depresyonda olduğuna kendinmi karar verdin
(2 puan) tarafından
Ewet şöyle bebegi tam bensiyememe  en zoru da bu tabi ve etrafmda yaşamım bile gercekci gelmyor bana sanki izleyici gibi izlyrm insanları
tarafından
Bebegi şu an benimseyememen normal çünkü yeni Bi arada kaliyosunuz Bi kaç aya alsirsin ele avuca Bi gelsin benim eşimde dogumumda bisey almamisti hala yüzüne vururum aklıma gelmedi der erkekler bizim kadar  detaylı dusunemiyo sana evladına sahip ciksinda önemli olan o emin olki kimse sevmediği bir kadınla aynı evde yaşayıp çocuk yapmaz yapısı öyledir
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Lohusa deprosyonu bebiis alışana kadar sürer bn 6 ay da toparlamistim eşimde hiç destek olmadı  Allah kolylik versin Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin
(2 puan) tarafından
O kadar uzun sürmez inşlh kaldramyrm cunku bebegme alışamadm daha en zoru bu  otrp aglyrm bebegmn yuzune bakarak benm yavrumsun ama bunu imandramyrm kendıme
(3,761 puan) tarafından
Oyle oluyor cnm bnde nerden geldi bu diye dolaniyodum alışınca güvenin gelince kendine rahatlıyosun geçecek bugünlerde inşallah çabuk adapte olursun
(2 puan) tarafından
bende oyleym ben mi dogrudum cidden benm mi cocogum diye diye kafayı yiyrm
(3,761 puan) tarafından
Oluyo lohusalik kafası çok değişik
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Eşeğe altın semer vurmuşlar ama hala eşek değişmiyorlar bacım benimkide almadı 6 ay oldu dogum yapali hala almıyor 
(2 puan) tarafından
Hediyesini innan istemyrm arrk sadece manevi destek bu donemde
0 oy
(506 puan) tarafından
canim bosver beklentiye girme bana da almadi esim basta senin gibiydim ama sonra dedimki amann bosver bebegim saglikli olsun da onemli olan o dedim. daha cok yeni babalik hissi gec oluyor bazi erkeklerde canim. hele bi 4 veya 5 aylik olsun bir ele avuca gelsin baba oyle devreye girdi bizde. yoksa hic anlamiyordu baba oldugunu. ben de bitik durumdaydim uykusuzluk yorgunluk.. bu gunler gecer sadece sabir. ve sen anne olarak bebeginle vakit gecir emziriyorsan sutun falan kesilmesin bunlari kafana takma hepimiz benzer seyler yasiyoruz ama hayat iste inisli cikisli. anneliginin tadini cikar. bak bir suru kadin anne olmak icin senelerce ugrasiyor. ne mutlu ki anne oldun bebegini aldin kucagina. kiymetini bil mutlu olmak icin al sana en buyuk sebep. beklentiye girersen mutsuz olursun. ben kendimden biliyorum o yuzden bosver ani yasa.
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Lohusa sendromu olabilir.40 çıkmasıyla pek alakalı değil.aşırı kötüysen destek alabilirsin.
(2 puan) tarafından
2 sene oldu demssnz smdi naslsnz peki Vesveseler devam edıyormu  Ben hislermide  kaybettm  zamanşa gelcek diyip duruyor doktor  Sanki başım sürekli ı dönüyor  gibi oluyorum
(1,138 puan) tarafından
Bende vesvese yoktu.ben ozamanlar çok hissizdim bomboştu hayat benim için.
Aglayamiyordum.hic birşeyden tat alamiyordum.
Sonrasında bazı şeyler toparlandı kızımla bağ kurduk vs ama benim sorunlar sürekli devam ettiği için bazı şeyler kaldı.hissizlik.birseyden tat alamama.insanlardan uzak durmak istemek.hic birşey yapmak istememek vs...
(2 puan) tarafından
Benm hissizliğim oyle degl  kuzu Ben içimde sevnc mutluluk üzüntü duygusunu yani tamamen hislerm kaybolmus durumda
(1,138 puan) tarafından
Benim de öyle idi işte.simdi eskisi gibi değil ama daha hafif derecede.
Ben de hiç birşey hissedemiyordum.bir de lohusaligi anlatamadım bu cahillere.
İşlerine gelince çok zor dönemden geçtim.islerine gelince lohusalık ta neymiş anaları neneleri niye yaşamamış.nelee yaşadım valla bir Allah bı ben biliyorum
(2 puan) tarafından
Kmse inanmıyor Psikiyatriye gdyorm deli diyolar kafayı yems diyolar  Başlarna gelmedigi sürece bilemezler ben  Rabbme yalvaryordm canımı al diye  Rabbm bana cok büyük bi degerli hediye verdi  ben farknda olamadm hissedemedm o duyguları o annelık duygulrını hissetmek istyrm
0 oy
(915 puan) tarafından
Seni anlıyorum bende oleydim eşim evden bakkala bıle gitse bı ağlama geliyodu ama geciyo sabret şu an yeni evlisin tam eşine evine alışacakken bı bebeğn olmuş col büyük bir sorumluluk  ve yeni bir alışma evresi daha bu seni bunaltabilir  sadece sabret herşeyin bir düzeni  oluyor o oturduğunda inan. Bu günlerine güleceksin 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani hediye için sorun yapmana değmez eşin destek olsa iyi olur ama olmuyor diye de depresyona girmek lohusalık adı altında kendine eşine eziyet olmaz,yapma canım. Bebeğinle ilgilen daha çok yeni zaman geçir dinlen öp kokla hepimiz aynıyız benim kaynanam 1 gün inmedi alt üstüz bide annem 2 gün baktı gitti bak 3 yaşına gelecek ne temizlikten ne de yemekten elimi çekmedim şimdi yine gebeyim tek başıma devam yola eşim yorgunum diyor tamam diyorum kavga gürültü beni evliliğimi kızımızı yıpratır anca
(2 puan) tarafından
Oyle yapyrm artk  bebegmle zaman geciriyorum uyuyorum  Kokluyorum ama dr soyledm bu hislerm sadece bebege karsı degl genel olarak hissizlestm  9 ay oldu  tekrar bi cocuk ıstemyrm cunıu lohusalk gercekten beni mahvetti
(6,441 puan) tarafından
Zaten erken bunun tadını yaşa korun iyice doğru zamanı kendin bilirsin hakkında hayırlısı inşallah benimde 1 ay kaldı doğuma aynı yaşadıklarım gelince kötü oluyorum sanki panik atak hastası olmaya başladım gibi
(2 puan) tarafından
Panik atak hastası olrm deli olrm diye cok korkyorm Valla Rabbm yardmcn olsun kolay dogumlar nasib etsin Zaten istemyrm hemen gttm spiral taktrdm  Kaldramam kesnlkle
(6,441 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah
(2 puan) tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Çocuğunu kucağına alıp o hastaneden ciktinmi  en güzel anı doğumda kokusunu cektinmi    ben erken doğum yaptım  oğlumu göremedim bile tam 39 gün beşine kıyafetleri ni baka baka ağladım 39 gün benim bayramın oldu ilk defa oğlumu gördüm kucağıma aldım   elindeki mutluluk lari düşün senin yerinde olmak isteyen Bir çok kadın vardır 
(2 puan) tarafından
Vanm ınan kı o psikolojide cocugunun bıle gormek ıstemezdn oyle zor kötü bi durumdu kı Ben 4 ay boyunca o cocugu kabullenemedm  benm mi bu nasl oldu nasl yaratldı  içimdemiydi bu diye diye kafayı yemstm yani kendme hayretler ediyorum ya Rabbm yasatmasn bir daha
(6,919 puan) tarafından
Amin inşallah  tez zamanda düzelir
0 oy
(108 puan) tarafından
Bende yaşadım çok ağır hemde malesef 
(2 puan) tarafından
Atlatabldnz mi
(108 puan) tarafından
Atlatdım canım 2020de doğdu kızım çok ciddi sorunlar yaşadım eşimle artı birlik yaşıyorduk ... Artı ben hep nişanı atmak istiyodum ve korkduğum için atmamışdım ... Sonrada çocuk ve zorluğu eşimle aramda olanlar ... Kaç ay oldu kızımı sevemiyodum bir türlü sonra büyüdü alıştım elhamdülillah fakat çok zor dönemdi gerçekden .
(2 puan) tarafından
Ben genel olarak hissizlestm 9 ay oldu Hic bişeye  tepki veremiyorum mutluluk hissi gelmıyor içimden cok sukur atlatmssnz bende inşallah daha iyi olcam
0 oy
(338 puan) tarafından
Aynı şeyi tüm lohusalar yaşıyor inanki. Ben de yaşadım bide ben çocuk karanlıkta uyusun diye gece gündüz perdeyi açmıyordum. Öbür odalar soğuk diye kaldığım odadan çıkmıyordum. Düşün karanlık bir odada 1 ay çıkmadan kaldım. Bide benim bebiş 8 gün küvezde kaldı. Her gün süt götürdüm geldim. 1 hafta sonra 15 günlükken babası göreve gitti 85 günlük olunca geldi. Çok ağladım çok uykusuz kaldım üzüldüm ama geçiyor. 1.ay olsun bak gör sen ona o sana alışacaksınız. Düzenin olacak kaçta uyur uyanır doydu mu ağladı mı hepsine hakim olacaksın. Bide arada balkona çık yada birine bırak 5 dk tek başına markete çık.yürü o kadar iyi geliyor ki ben çocuk uyurken bile başında bekliyordum kendini yalnız hisseder uyanır beni göremezse diye. 1 aylık oldu uyutup öteki odaya gider çay kahve içip tv izleme başladım nefes aldım resmen 2 aylık olunca da kanguruya koyup dışarı çıktım gezdim gezdim nasıl iyi geldi sana da tavsiye ederim 
(2 puan) tarafından
Kuzum cok sukur kötü günleri geride bırakmssn  Bende inşallah atlatcam Rabbmn izniyle
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Lohusasin böyle olman normal 6  ay geçince ben biraz rahatlamistim psikoloji olarak bebeği kabulleniş filan Allah kolaylık versin
0 oy
(1,863 puan) tarafından
Lohusalık depresyonu çok zor ama geçiyor 40 gün sonra azalıyor 8 aylık bebeğim hala zor zamanlarım oluyor sana yardım edecek insanlardan destek almalısın. Hala çok kötüysen bie uzmana görünebilirsin.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 87 göst.
0 oy
5 cevap 210 göst.
27 Şubat 2024 Aile kategorisinde Esramp (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 167 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Es25 (3,761 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 182 göst.
18 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu