0 oy
510 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kaç gündür hastayım grip olmuşum başımı kaldıramıyorum işe yemeğe bişeye yardım edemedim çocuğa bile bakmak zor geldi kaynanam sofra koydu oğluma karpuz veriyordu bende soğuk verme dedim sonra oğlum kendi yemek istedi bende verin eline yesin nolcak dedim eşim de o da birden tepki verdiler nasıl yicek o hepsini ağzına katar falan 15 aylık oğlum da. Bende yemeyi öğrensin diye eline vermeye çalışıyom bu ara. Sonra kaynanam kalktı dışarı çıktı eşim bana kiziyo kaç tane çocuk büyüttü bu kadına karışma falan onun soğuk olup olmadığını o bilmiyo muymuş. Başım çatlıyo zaten ne var bunda dedim öteye git demeye gelmiyo. Annesi beni azarlasa bile annesinden yana olup sende öyle yapma diyen bı insan zaten. Şimdi benim dediğimde alınacak bişey mi var. Köye de geldiğime geleceğime bin pişman oldum zaten

16 Cevaplar

+8 oy
(339 puan) tarafından
Canım hastasın diye herşeyini yapmış çocuğuna yedireyim demiş ona yedirme soğuk deyip sonra nolcak yesin demen çok ayıp olmuş gerçekten o zaman kalk kendin yedir derler insana ayrıca ben herzaman eşlerin birbirine sahip çıkma taraftarıyım fakan yanlışına da alkış tutmamalı kusura bakma
(658 puan) tarafından
Çok doğru yazmişsin bı artı benden
(339 puan) tarafından
Her zaman ❤
(881 puan) tarafından
Çok doğru bayıldım yoruma :)
(339 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
(381 puan) tarafından
Ay bu karisini savunmayan erkeklerden gina geldi valla ya 
tarafından
Kendi de üstüne 2 eklemese savunmasını beklemiyom zaten
(392 puan) tarafından
Ay aynen öyle ne bu anacilik otursaydiniz ananızla o zaman bende sinir oluyorum benimkide aynı
0 oy
(10,387 puan) tarafından
Valla bakıyor ise ben açıkçası sesimi çıkarmzdım canım soğuk vermez herhalde kadın
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Alınır eskiler yapılarında var ama eminim oda biliyordur soguk verilmeyecegını
tarafından
Bilmiyodur demiyorum ki. Çocuk istedi diye verdi diye düşündüm ve karpuz genelde soğuk olur soğuk zannettim
(9,247 puan) tarafından
Takılma eskiler herseye alınır
0 oy
(17,829 puan) tarafından
Koskoca kadın biliyodur tabi 
tarafından
Bilmiyordur demiyorum ki söylemekte ne var diyorum. O an belki çocuk istedi diye verdi diye düşündüm
(17,829 puan) tarafından
Bence demen gereksiz olmuş bacı
0 oy
(2,922 puan) tarafından
Burda alınan sen olmuşsun 
tarafından
Kız ben azar yedim daha alinmayım mi bana kiziyo adam anasına laf demeyecekmisim. Hasta hasta bişey yemeden kalktım sofradan
(2,922 puan) tarafından
Böyle konuşuyoruz da bende kızıyodum bazen kayınbabama bigun cenazesine gideceğimi bilmeden kırdım şuan o kadar pişmanım ki lütfen kırma onları yaşlı çocuğuna bağırsan alınır
tarafından
İyide ortada bu kadar alınıp kırılacak bişey göremiyorum ben ortada. Ben kavga edip bağırmış falan değilim. Bu zamana kadar da bagirmisligim yok zaten.
0 oy
tarafından
Alınır              
tarafından
Alındığı yere kadar çok da şeyimdeydi
0 oy
(1,676 puan) tarafından
Bu durumda seni savunacak değildi bence. Haklılar çünkü. Allah razı olsun demen gerekirdi. Kendileri verince karpuz soğuk, sen kesin eline verin diyince ısınıyor herhalde
tarafından
Dolaptan olmadığını söyledikleri için eline verin dedim zaten
0 oy
(230 puan) tarafından
Soğuk su bile veriyorum.ben...hic hasta olmazlar.....ayrıca kayinvaldem yemek yedirken de bende.soylerim.cok hızlı yedirir daha yavaş boğazında kaliyo snra.diye ...sorun etmez yani..o da.bana.soyler gerektiğinde....biras alınganlık yapmışlar bnce..benim eşim annesine şey demişti..çocukların annesi eşim o ne derse o onun dediği dışına.cikilmicak diye...oglda benim gibi o.yuzden sorun olmuyo .biras eşinden kaynaklı..
(230 puan) tarafından
Eşin demesi lazım anne olarak kaygilanmasi çok normal diye..kaynaannda eşinin huyunu bildiğinden haklı çıkmak ara bozmak için bozulmuş gibi yapiyo..ben kayinvaldeme neler diyorum yani..sürekli uyarmak zorunda.kaliyorum.cogu konuda..benim çocuğum benden daha iyi kimse düşünemez..sen soğuk vermiyorsun belki o problem etmez verir örneğin..küfür etmişsin gibi davranmalarını.gerek yok .herkez.bir öğrenmiş çocuk büyütmüş diye..bnde iki tane var..ilkinde ne yaptıysam ikincide unuttum.. tekrar araştırdım baktım .
tarafından
Öyle canım onlar buyuteli 30 sene olmuş. Onlar gibi büyütsem 4 aylıkken pirinç ununu inek sütünü şekeri dayardim ağzına. Ama millet hep bana yüklendi baksana yorumlara. Ne var bı soğuk verme dediysek sanki bağırıp kavga etmişiz
(230 puan) tarafından
Bakma sen canım herkezin kendi fikri zikri var..bana göre senin dediğinde bisiy yok .dediğim gibi eşinin rahatlığından kaynaklı o da.
tarafından
Eşim bana kızıp annesini savunduğu için böyle oluyor işte. Daha ben sus pus bişey olsam azarlamasi da vardı ben tavır koya koya bu kadar olduk. Ben seslenmesem iyice ezeceklerdi
(230 puan) tarafından
Saygısızlık yapmadan kendini savun tabi ezdirme..hakliykdn haksız duruma düşme.ama..allah o eslede sabır versin sana
0 oy
(13,833 puan) tarafından
Bu kaynana postlari girla gidiyor yapsa yaranamiyorlar yapmasalwr yine yaranamiyirlar:)  kiz napsin kadin hastasib yediriyo iste okdr dkkt eder hrlde kadin da bsver bir sey demeyydin
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Önce soğuk verme demissiniz sonra kendi yesin nolcak demişsiniz. Sanırım kayınvalideye karşı bi gareziniz olduğu aşikar. Kim olsa alınır :)

tarafından
Soğuk değil dedikleri için verin eline dedim
0 oy
(3,722 puan) tarafından
Bazı gelinler cidden kaşınıyo ya. Kadın seni Düşünmüş sen de işine gelmeyince verme işine gelince ver diyosun. Kocan da haklı kaynanan da. Hastaysan ye yemeğini bak işine. Çocuğu da sofra yı da kim napıyorsa yapsın. 
tarafından
Soğuk değil dedikleri için eline verin dedim
(3,722 puan) tarafından
Sonuç Olarak yanlış yapmışsın. Empati kurunca daha iyi anlıyor insan.
tarafından
Ne alaka ya soğuk sanıp çocuğumu düşünüp soğuk vermeyin demek de ne hata olabilir aklım almıyor
(3,722 puan) tarafından
Ben kaynanan değilim trip atmam. Ya sakin konuş ya da post falan açma.
0 oy
(4 puan) tarafından
Bazen gün geldiğinde bizlerin de kaynana olacağimizi unutuyoruz hasta olduğun için zaten seni yormuyor kendis8 yapıyor herşeyi ve torunu sonuçta torun evlattan daha tatlıdır kalkipda iş ogretiri gibi davranirsan hoş olmaz kim olsa alınır kaynanana değil annenede yapsan oda alınır 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Biraz oturduğun yerden emretmiş gibi olmuş öyle yansitmissin iki tarafda az nazik davranabilir 

0 oy
(7,687 puan) tarafından
Adları kaynana ya ne yapsalar yaranamiyorlar valla ya
0 oy
(650 puan) tarafından
Yani herkes sana laf söylemiş de bence bu bir annelik refleksi çok normal yani çocuk hasta olur diye korkumuzdan anlık refleks olarak soruyorz soğuk mu diye yoksa onlar çocuk büyütmeyi bilmiyo demiyoruz 
tarafından
Aynen işte anlamıyolar arkadaş. Zaten geçen hafta atesliydi sonra ben çekiyorum dınıltısını. Karpuzun soğuk olduğunu düşünüp uyarmaktan doğal ne olabilir millet sanki orda bağırıp kavga çıkarmışım muamelesi yapıyor. Ben o esnada bilir bilmez diye bı düşünceyle demiş olsam anlayacam
(650 puan) tarafından
Ayrıca çocuk büyüttüler diye herşeyi bildikleri anlamına gelmiyor örnek kaynanam Yenidoğan çocuğa dili tatlı olsun diye bal sürecekti nasıl müdahale etmicen ki böyle durumda
tarafından
Benimkide maden suyu verince gazı olmuyormuş deneyelim demişti

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 754 göst.
0 oy
17 cevap 592 göst.
12 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ÖmerinAnnesi_06 (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 556 göst.
6 Mayıs 2024 Aile kategorisinde hayallhanem (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 120 göst.
20 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde mrcn06 (50 puan) tarafından soruldu

380,482 soru

11,392,070 cevap

34,900 kullanıcı

...