0 oy
359 göst.
Aile kategorisinde (301 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar oğlum 3 aylık . Çocuk oyun halısında yatarken babam memleketten gelmişti . Babamın kulağının biri hiç duymuyor yüksek sesle konusur işitme kaybı var yüksek oranda. Oğlum benim dedi yüksek sesle sarıldı falan çocuk başladı ağlamaya ve o gün bu gündür babamdan korkuyor babamda ısrarla sevmek istiyor kucaklıyor çocuk ağlıyor. Baba ağlatma diyince de ters tepki veriyor sevmek istiyom diyor . Şimdi babam ilk torununu sevemedi gelini kıskandı vermedi hiç kucağına şimdi uzaktalar zaten goremiyor iki uc kere anca gordu torununu .Ben onu da anlıyorum benim çocuğumu çok sevmek istiyor . Bisey desem çok kiriliyor. Bana bi akıl verin oğlum şimdi benden başkasına gitmiyor korktu .Babam da ısrarla her gün kucaklıyor. ağlıyor çocuk . Ben napicam.

9 Cevaplar

+1 oy
(4,889 puan) tarafından
Bilemedim 3 aylık çok küçük neden korkar ki. Muhtemelen sesten. Daha sakin sevsin . Vermemezlik yapma günahtır baban gelinde öyle yapmış 
(301 puan) tarafından
şarkı falan söylüyor çocuğa ama babamın kulağının biri hic duymuyor oburunde de isitme kaybi var hep yüksek sesle konusur . En ufak bisey desem kırılıyor bende napcagmi şaşırdım
(3,551 puan) tarafından
Aynı benim oğlum da öyleydi. 9 aylık oldu halen öyle. Yüksek sesten korkuyor bebekler. Sesi kaba kişilerden vs babana söyle sessiz konussun en azından çabalasın.. İnan git gide daha kötü oluyor. Her şeye sıçrar hale geliyor. Ben bir çözüm bulamadım. İnşallah sen bulursun.
(301 puan) tarafından
Sessiz konus dedim nee tamam tamam dedi ,onu derken bile bagiriyordu kulagi duymayinca ayarlayamiyor iste sesini . Kac kere soyledim artik cocuk gibi küsüyor napiyorum diyor  . Oglum önceden böyle yapmazdı simdi ben öksürüyorum hapsuruyorum benden bile korkuyor .  Dedigin gibi çit çıksa korkmaya başladı.  Düzelmez mi sence :( psikolojisi bozulcak :(
-Reklam-
0 oy
(93 puan) tarafından
Canim benimde uc aylik kjcagimdayken kuzenim sesli konustu birden korktu ben hemen dondum arkami onu gkrunce tekrar korktu sonra ben sakince koustum dans ettim ssrki soyledim yumusak ses tonuyla bes dakika kadsr balkona ciktik sonra tekrar kuzenimi gosterdim yumusak sesle konustu baya sonra aglamadi hic dikkatini dagitman gerekiyor hemen ama bilemem senin cocugun sen daha iyi nilirsin 
(301 puan) tarafından
Vala bi kere korktu iste gunlerdir ugrasiyorum alissin diye yok basliyor ağlamaya babamda sevmek istiyor sürekli  . Babam da çocuk gibi vala kaldım aralarında
(93 puan) tarafından
Hmm anladim insallah duzelir uzuldum ama ilk torunu sevdirmemis gelin yazik gunah ya insallah alisir
(301 puan) tarafından
Inşallah napcam bilmiyorum biryandan çocukta travma mi oldu noldu hiç sese alışkın değil kaç gündür huzursuz kucağımdan yere bile bırakınca ağlıyor artık babasına bile gidince ağlıyor
0 oy
(17,881 puan) tarafından
:D benim babam gibi bizim çocuklar korkmuyoda babamda çok sever sarılır sarılııır öper mac muc ahahhahah yazık bu çocuklara dedelerden çekiyolar
(301 puan) tarafından
Az buyuk olsa soyle 6
Aylik falan o kadar korkmaz sesten falan da .Şimdi napcagmi bilemedim . Bisey desem kiriliyor o da çocuk gibi yaşlı zaten.  Obur taraftan yazık yavrum korkuyor . Uykusundan ağlayarak kalkıp duruyor psikolojisini zarar gelcek diye korkuyorum
(17,881 puan) tarafından
Arada kalmışsın tabi sende
(301 puan) tarafından
Yani bidaha desem ki baba yüksek sesle seviyosun dikkat et desem bu defa iyice küsecek elinde olan bisey değil napcam  bilmiyorum yaşlı zaten kalbini iyice kırmak istemiyorum surda 5 -10gun sonra gidecek zaten ama ben ne yapacagimi şaşırdım
(17,881 puan) tarafından
Allah sabır versin inşallah
(301 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Benim kızımda öyle idi ağlardı gözyaşı dökerdi birkaç gün geçince dedesi sevdiği şeyleri yapınca düzeldi 
(301 puan) tarafından
Ah küçük olmasa oyuncak oynarsin biseyler yaparsın geçer de çok küçük :)
(1,937 puan) tarafından
Düzelir merak etme belli bir süreçte çocuklar da oluyor
(301 puan) tarafından
Düzelir inşallah
0 oy
tarafından
Vermemek olmaz tabii. Kucagina alirken konusmamasini uygun bi  dille soyleyebilirsin. Sende yaninda dursan belki sakinlesebilir.
(301 puan) tarafından
Ben yanında oluyorum canım pek konuşmuyor ama oğlum tanıdı yüzüne bakıp ağlamaya başlıyor
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Aynı sorunu bende yaşadım canım. Eşimin ailesi oğlumun ilk aylarında sevinçten odaya girer girmez bağırarak seslendikleri için korkup ağlamıştı. Oğlum şuan 18 aylık olacak hâlâ yüksek sesten korkuyor ağlıyor. Geçen iki üç hafta aileme gittim. Geldiğimde kayinbabamlari görünce yine ağladı. Birden aşırı tepki vererek sevmeye çalışıyorlar çocuk da huy edinde yüksek sese hemen ağlıyor artık. Baban işitme cihazı falan kullansa aslında o zaman rahat rahat sever torununu. Sen onu kırmadan anlatmaya çalış. Sonuçta isteyerek yapmıyor duymadığı için yapıyor. 
(301 puan) tarafından
1.5yasina gelmis Hala gecmemis ona uzuldum . Muhtemelem bizim de öyle olcak iyice korktu çünkü
0 oy
(409 puan) tarafından
Bunu gerçekten mesele haline getirmek yerine işitme cihazı almayı denediniz mi? Ayrıca işitme cihazı kullandığı halde bu şekilde yüksek ise sesi bunu babanızla konuşabilmelisiniz. 
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Baban işitme cihazı falan kullansa düzelmez mi acaba.. Bi de ben kızımın korktuğu sesleri taklit edip gülünce korkmayı bırakıyor ama sizde de fayda eder mi ya da baban taklidimi yapıyor diye kırılır mı bilemem.. Mesela araba kornasından korktu diyelim düt düüüttt dedi diyorum, gülüyorum, o da gülüyor, korna tekrar çalsa da umursamıyor
(301 puan) tarafından
Küçük ya çocuk biraz büyük olsa aynen taklit vs yaparım sizin yöntem gibi şimdi çare bulamadım cihazı var canım
(1,552 puan) tarafından
Benimki de şuan sekizinci ayın içinde ama daha önceden de yapıyordum, bi dene istersen yine de.. Sanırım aynı sesi bizim de duyduğumuzu anlamak onları rahatlatıyor.. Annem de duymuş, o korkmuyor, demek ki korkulacak bişey yok diye düşünüyorlar.. Algılayabiliyorlar yani
(301 puan) tarafından
Çok mantıklı canım çok sağol denicem muhakkak
(1,552 puan) tarafından
İnşallah işe yarar, başka bişey gelmedi aklıma
0 oy
(583 puan) tarafından
Canım 3 aylıkken kızımda öyleydi o aylarda korkuyorlar sıçrıyor dimi her sesten gözlerini uykuda açıp tekrar kapıyor dimi bunlar normal şöyle duydum bebekleri yüksek yerlerde atarlarms rüyaların da öyle görürler ondan sıçrarlarmis ama bizim geçti bak geçicidir emin ol.ve babanı da kırma bırak sevsin sende yanında ol

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 162 göst.
13 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berat (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 376 göst.
9 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 110 göst.
+1 oy
8 cevap 236 göst.
21 Eylül 2021 Aile kategorisinde Yekta.16 (49 puan) tarafından soruldu

381,229 soru

11,412,779 cevap

34,956 kullanıcı

...