0 oy
821 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
Kızlar benim nasipse kız bebeğim olacak. Annemde kendi çapında hazırlık yapıyor bir sürü yelek örmüş 2 tane battaniye örmüş biri desenli biri düz bunlara hep bi sürü çile ip gitti. Bi çile ip 20 tl falan yani. 

Yeni bebek takımı da almıs hatta terlik bile almıs kırmızı kırmızı :) bana da lohusa için gecelik almıs. ama bi kaç tane de sohbete gittiği bi yerden hayır olsun diye temiz kullanılmış eşyaları satan bi yer var 2. El ama temiz olanları kabul ediyolar ordan bana bi kaç bebek esyası almıs zıbın tek alt olarak donu elbise falan. Bakıldıgında haliyle 0 olmadıgı belli oluyor. Annemler altın borcu ödüyor çok fazla maddiyatları geniş değil su an. Ve eminimki doğumda en az çeyrekle gelecek bana.

Annemde k.v bişey der diye çekiniyo. K.v de o potansiyel var biraz. Bende anne saçmalama güzelce tekrar yıkar ütü vurduk katladık mi ona ne dedim. 

K.v daha bişey almadı galiba hiç sesi soluğu yok.

Sorum şu ben eşimden harçlık alırım biriktirdim hep 500 liram falan oldu. Eşimde asla ilgilenmez kim ne almıs etmiş diye. Acaba diyorum annemler geldiğinde alışverişe çıksam kendi paramla bende yeni bişeyler alsam anneminkilerin yanına koysam k.v ye de annemler aldı desem. Çünkü kesin karıstıracak annenler neler aldı diye.

Bunu yapsam ayıp mı olur bilemedim. 

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım benim ne mutlu o annene senin gibi Bi evlat yetiştirmiş ince düşünen ne mutluki bebisine senin gibi Bi annesi olacak al tabi koy anneninkinin yanına nolacak yine evladın kullanacak hayırlısıyla al kucağına
tarafından
Ayy çok teşekkür ederim yorumunuz için ♥️ çok incesiniz. Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(249 puan) tarafından
Ayıp olmaz gayet güzel düşünmüşsün 
tarafından
Teşekkür ederim yorumunız için :)
0 oy
tarafından
Kız yap valla ben geçen sene anneme gizliden 800 falan verdim bana gelen hediye paraları anneme verdim alsın diye . Boş boş konuşuyorlar malum . Annemlerin de altın borcu vardı . İyiki de vermişim . 
tarafından
Tek bmyle düşünen ben değilmişim :) teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canm ❤️
0 oy
(415 puan) tarafından
Bence güzel düşünmüşsün ben olsam ben de öyle yapardım 
tarafından
Teşekkür ederim yorumun için :)
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Çok güzel düşünmüşsün annen de mahcup olmamış olur tabi doğru değil ama kaynvaliden böyle bi insansa eğer yap
tarafından
Bakıcam eğer çok sorgularsa dediğimi yapıcam hadsiz insan sevmiyorum yası kaç olursa olsun
(1,389 puan) tarafından
Öyle tabi ama insanları seçemiyoruz maalesef sende kişisine göre davran cnm
0 oy
(851 puan) tarafından
Çok güzel bir davranış olur
tarafından
Teşekkür ederim cevabın için :) herkes çok iyi dedi bende linçlenir miyim acaba diye çekinerek yazmıştım başlığa:)
(851 puan) tarafından
Aman boşver sen onları aileni yüceltiyrsun bnde olsam bnde oyle yaparim eminim ailenin elinde olsa yep-yeni alir ama malum şartlar
tarafından
Almazlar mı mutlaka alırlar.
0 oy
(2,801 puan) tarafından
İlk bebeğim doğduğu zaman annemin maddi durumu iyi değildi kayınvalidemler de beşik vs anneannne alır falan diyordu benim kendime ait biriktirdiğim param vardı onunla kızıma beşik battaniye elbise akılla gelebilecek ne kadar ihtiyaç varsa hepsini aldım eşimin tarafına annemler aldı dedim kızım doğunca kayınvalidem sadece bir tane çeyrek altın ve bir tane ince kalitesiz battaniye getirdi annem de kendisi çeyrek taktı kızım şuan 6 yaşında :)
tarafından
Tek ben değilmişim içim rahatladı :)
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Dediğin gibi yap canım mantıklı bencede anne aldı dersin birde annen çekinmesin en azından torununu düşünüyor 
tarafından
Dimi aynen elimde imkan olsa daha çok sey alır çok özençli biri
0 oy
(435 puan) tarafından
Ayıp olmaz neden olsun ki benim annemde ilk gebeliğim kızım olacak onun için battaniye yelek hırka ördü örüyor ipine kadar ben alıyorum elleri sıkışık diye hatta kızım için yatak minder falan yapacak onlara kadar ben alicam anneme vercem annem yapmış gibi olacak :) biliyorum ki annemin elinde olsa bana fazlasını da yapar ama o beni zaten bu yaşıma kadar en güzel şekilde büyütmüş hiçte ayip olmaz al koy annene de söyle lafınız bir olsun :)❤️
tarafından
Allah annenden razı olsun arkamızdalar çok şükür :)
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ben hep öyle yaptım aldım aldım annem aldı dedim valla 
tarafından
Teşekkür ederim yalnız değilmişim rahatladım :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 380 göst.
0 oy
6 cevap 364 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Elif3405 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 190 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Senben00 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 539 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu