0 oy
813 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
Kızlar benim nasipse kız bebeğim olacak. Annemde kendi çapında hazırlık yapıyor bir sürü yelek örmüş 2 tane battaniye örmüş biri desenli biri düz bunlara hep bi sürü çile ip gitti. Bi çile ip 20 tl falan yani. 

Yeni bebek takımı da almıs hatta terlik bile almıs kırmızı kırmızı :) bana da lohusa için gecelik almıs. ama bi kaç tane de sohbete gittiği bi yerden hayır olsun diye temiz kullanılmış eşyaları satan bi yer var 2. El ama temiz olanları kabul ediyolar ordan bana bi kaç bebek esyası almıs zıbın tek alt olarak donu elbise falan. Bakıldıgında haliyle 0 olmadıgı belli oluyor. Annemler altın borcu ödüyor çok fazla maddiyatları geniş değil su an. Ve eminimki doğumda en az çeyrekle gelecek bana.

Annemde k.v bişey der diye çekiniyo. K.v de o potansiyel var biraz. Bende anne saçmalama güzelce tekrar yıkar ütü vurduk katladık mi ona ne dedim. 

K.v daha bişey almadı galiba hiç sesi soluğu yok.

Sorum şu ben eşimden harçlık alırım biriktirdim hep 500 liram falan oldu. Eşimde asla ilgilenmez kim ne almıs etmiş diye. Acaba diyorum annemler geldiğinde alışverişe çıksam kendi paramla bende yeni bişeyler alsam anneminkilerin yanına koysam k.v ye de annemler aldı desem. Çünkü kesin karıstıracak annenler neler aldı diye.

Bunu yapsam ayıp mı olur bilemedim. 

30 Cevaplar

+3 oy
(917 puan) tarafından
Bence hiçte ayıp olmaz annen mahcup olana kadar sende al koy annem aldı de ne var bunda
(917 puan) tarafından
Olsun sen gizli al,annenin poşetine kat kaynanangile de annem aldı de annenin eşyası kabarık dursun canım
tarafından
Bende öyle düşündüm işte onu sordum ayıp mı olur acaba diye. Aslında kim ne almıs ne kadar çok almıs hiç öenmli değilde anneme kıyamıyorum. 4 bin lira maaş var altın borçları var kendi yiyecekleri derken anca yetiyo onlara.
(917 puan) tarafından
Haklısın iyi düşünmüşsün bence sen yap evet kim ne almış pek önemli değil ama annen neden ezik mahcup kalsin değil mi
tarafından
Aynen öyle. Gurbette daha da iyi anladım kıymetini. Herkesin annesi sağ basında olsun inşallah
(917 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hem hiç birşey almayıp hemde laf mı edecek izin verme laf etmesine bakmak istediği zaman da yıkadım utuledim anne kusura bakma  tekrar yıkayıp ütülemeyelim de
tarafından
Alır mutlaka bi kaç bişey ama onun aldıgı kıymetli olur
0 oy
(3,380 puan) tarafından
Nie ayıp olsun canım bizim geline annemle annesi para verdi o annesinin parasını geri verdi kmseye söylemezsen kim bilcek
tarafından
Yani kimseyi ilgilendirmez ama k.v nişan dan beri kendini bizle kıyaslıyo alttan alttan kim ne yaptı diye.
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Yani bencede almalisin
tarafından
Teşekkür ederim yorumun için
0 oy
tarafından
Ne hale geldik neyin yarısına giriliyor neyin kucumsenmesi yapılıyor bir insanlari rahat bıraksın herkes kim ne almış kim ne giymiş kimene  ... Yapmıyor kıskanıyor yaparlar burnundan getirirler ya niye müsade edersiniz ki bunlara benim kaşığım demir onunki altın olsa ne olacak sistim gene ben 
tarafından
Aslında yarış falan yok canım. Ama k.v nişan bohçasından beridir düğünde dahil kendini annemle kıyaslıyo alttan alttan kim ne yaptı diye. Annemlerinde kendine göre borçları var babam emekli sadece o maaş var. K.v nin evine 15 bin giriyo ona bakarsan ondan daha çok sey beklemem lazım ama her indiğimde para yok der
tarafından
Bende ona diyorum işte müsaade etmeyin buna
0 oy
(854 puan) tarafından
kayinvalide  gelmeden ikinci el esyalari sakla gostermeden sende al bir iki parca birsey anneninkilere koy surekli sende kalmayacaklar sonucta giydirdim dersin zamanla gorursede biz almistik dersin
tarafından
Mantıklı doğru:)
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Aile konusunda cok hassasim herkes boyle olmali bence benim.annemin aldigina da almadigina da kimse karisamaz ki bir suru el emegi yapmis kimse bisi diyemez 
tarafından
Aynen ne zaman görüntülü konuşsak eli dolu habire örgü örüyo canım anam:)
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Ay ona neymiş
tarafından
K.v işte illa bakacak :)
0 oy
(984 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah hem birşey yapmayıp hemde k.vden mi çekiniyorsun valla birşey yapsa eyvallah ama kalkıpta anneni o duruma sokma annende yanlış anlar üzülür bak benimkileri beğenmemiş diye kadın o haliyle yapıyor birde olsun varsın onu yapsın sende elinden geleni yap sorarsa da hepsini göster bu ne falan derse sen onuda yapamadın dersin yaparsada o zamana göstermezsin olur biter. 
tarafından
O da alır mutlaka bi kaç bişey ama kendini övmeyi seven biri olduğu için onun aldıkları kıymetli olur. Annemde çekingen biri aa bak bende ne kadar el emeği hazırladım diyemez ben savunurum anamı :)
(984 puan) tarafından
Tamam işte aynı benim kaynana benim annem normal gitti aldı annem birşey alınca hemen beni arıyor k.v diyo bende bunu aldım annem çeyrek yaptı kaynanam cumhur dedi annen naptı hiç annemi mahçup etmedim benim annemde çok sessiz dedim annem hem cumhuriyet hemde bana çeyrek yaptı dedim sonra o da bana gitti çeyrek aldı ben al falan demediğim halde
tarafından
:)) sende ben gibisin. Bekar kaynım beşik alacak bak sanki kendi parasıyla almıs gibi lanse edecek eminim tanıyorum kadını
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Öyle yapmak istiyosan yap ama kimseyi ilgilendirmez ki kimin ne aldığı yıkanıp utuleyince yepyeni oluyo kıyafetler. Ben küçük oğluma büyüğünden kalanları giydiriyorum utuleyince yeni gibi oluyor zaten.saglikla al kucağına inşallah 
tarafından
Bende o kafadayım cogu şeyi unisex almaya gayret ediyorum zaten.
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Iyide annen ozman 2nci el diye aldiklarini ayri koysun cantasina gostermeyin kimseye ne bilcek kaynanan kendin de bisiler alip annenin aldiklarina katabilirsin esine dosta dusmana karsi nolcak sanki 
tarafından
Bende öyle yapıcam eğer k.v ısrarla sorarsa
0 oy
tarafından
Güzelce hurçla annelerin getirdiklerini. Bakmak isterse yıkanıp, ütülenmiş böyle düzenli duruyor. Bütün bunları aldılar, neden merak ettin ki de ve gösterme. Kime ne ki? Düşünmüş, elinden geleni yapmış annen. Derdi kayınvalidene düşmez. Müsade etme bu kadar meraklı olmasına. 
tarafından
Çok sağol güzel fikir canım. Bende böyle yapıda biri olduğum için çok rahatlıkla diyebilirim ve kesin bana küsecek k.v amaaan olsun
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Benimde herşeyini annem yaptı kayınvalidemler hiç bir şey alamadı takmadı ki baya kalabalıklar kızımın 6 halası var 5 amcası var biri bir çöp almadı bide kalkıp annemin aldığı besige laf ettiler annem beşiğini bebek arabasını oyuncaklarına kadar aldı bende direk dedim beğenmiyorsanız siz alsaydiniz hiç bir şey almayanlarin söz söylemeye hakları yok hepsi sustu yani kimseye bir şey dedirtmem canım sende dedirtme annem en azından düşünmüş almış sen ne aldın bu zamana kadar de yani bu devirde de sürekli kıyafet alınmıyor zaten bebekler çabuk büyüyor biraz giyiyor yani ne olacak ben çoğu yigeniminde giydirdim
tarafından
O da mutlaka bişeyler alır sözde beşiği bekar kaynım alacak onu o kendi almıs gibi lanse eder yani
(7,376 puan) tarafından
Valla canım ne alırsa alsın sen başka göstersen annenin kulağına gitse nasıl üzülür ya 1 2 kıyafet yani zaten çokta giymiyorlar ki neyin söylemi yani yazık günah zaten kadının bussuru el emeği varmış hepsini annem yaptı diye göster illa ikinci elleri göstermek zorunda değilsin ki el emekleri çok değerli tek tek uğraşıyor valla
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Bende öyle yaptım kendim bir şeyler alıp annemin aldıklarına ekledim , insan mecbur kalınca yapıyor 
tarafından
Seninde mi ben gibi kaynanan arastırıyodu
(1,703 puan) tarafından
Evet,ama kendisi 1 iğne bile almadı
0 oy
tarafından
Hiçte ayıp olmaz niye ayıp olsun ki ayrıca 2.el olsa ne olacak sonuçta onları da tertemiz bebisler giydi :) Laf yapacağından eminsen sen yine bir kaç takım al tercihen büyük olsun yenidoğan alma hem sonradan giydirirsin hem de gelenler genelde büyük geliyor hediye olarak. Çok biliyorsa kendisi de alsın bu Kaynanalar gerçekten çok garip
tarafından
Çok garipler inan ki :) tamm canım teşekkür ederim yorumun için :)
tarafından
Benimki de öyle kız kendisi bir şey almaz benim aldıklarıma laf yapar o yüzden takma boşver :)
0 oy
(91 puan) tarafından
Valla ne varsa annelerde var benimde oğlum olcak daha cinsiyetten önce baslmsti annem el orgulerine yelekler ordu kaç tane battaneyi yapmış ne kadar para ciden o ipler el emegide var daha nolsun ufak tefek kıyafet flnda alms yastık yorgan falanda yaptırıyor daha nolsun baştan beri yapıyor yaptryr kadın şimdi 7.ayimdayim benim kayinvalidelerde kurt daha çok alıp düşmeleri lzm ne bilim hiç bişe almmslr ses soluk yok daha bide ailemn yaptgna mi kariscaklar hangi yüzle yani demi önce kendilerine baksınlar benim babam ablama da beşik aldı banada alır abilerm hep altın takar biliyorum eşimi ailesi çok cimri kardeşleri birtakım alırsa op başına koy yani aileside adını bile koysak bı çeyrek en fazla onuda yabancılara bile yapiyrlr ne farkmz varsa e böyle insnalarin konuşmaya hakki kalmıyor konuşursa da cnm ezdirme aileni kendilerine baksnlar yapıştır cevabı gitsin 
tarafından
Ne kadar düşünceli annelerimiz var Allah onşardan razı olsun. Biz kimseden bişey bekleme derdinde değiliz ama yapmadıgı halde arastırınca insan deliriyo. K.v nin geliri daha yüksek aslında ama zorla al demem Allah razı olsun eşim elinden geldiğince eksik koymamaya çalısıyo
0 oy
(671 puan) tarafından
Bebeğimin dünyaya gelmesine çok az kaldı annem sağolsun çoğu şeyi kendi aldı eşimin cebinden toplasan 1000 TL bile çıkmadı herhangi biri anneme laf etmesin diye benzer şeyleri yaşasam bende aynısı yapardım canım eşimin tarafı daha bizde şunu yapalım bunu alalım bebeğin bişeyi eksik mi diye sormadılar annem hepsini Türkiyeden alıp getirecek eğer biri laf etmeye kalksın ağızların payını verip sustururum 
tarafından
Allah annenden razı olsun. Aslında onşarın soyadını tasıcak onların daha çok gayret etmesi gerek
(671 puan) tarafından
Rabbim kimseye muhtaç etmesin annem olmasa çocuğumun doğru düzgün kıyafetleri olmuyacaktı
0 oy
(361 puan) tarafından
Hic de ayip degik annen zaten almis almaya da calisiyor al ben de öyle yaptim hatta  arkadasimlarimdan gelen hediyeleri de annemin diye gösterdim ben bileyim yeter 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım. İyi niyetli olsa amenna annemin aldıklarından utanacak değilim ki ben.
(361 puan) tarafından
Aynen oyle benim kaynanam da aldi 2 takim falan ele alinacak gibi degildi ama oturup annrn ne aldi diyince bende kendi aldiklarimi arkadaslarimdan gelenleri de annemin kilere dahil ettim ki annrm zaten annen gibi herseyini alip ormustu fazlasi ile yebidogandan 3 4 yasina kadar giyecegini aldigi halde ((kaynnalar almaz ama laf eder yani al annem aldi de
tarafından
:)) iyi yapmıssın tepkisi ne oldu bozulmustır kesin
(361 puan) tarafından
Hem de nasil ee herseyi almis dedi ben de daha da alir dedim her geldiğinde annem cidden bisey getirir kaynanam da bi cikolata alsa bile parasi su kadar yemezse  alayim der gibi yapar anla yani ne kadar sacma nsan oldugunu
0 oy
(11,153 puan) tarafından
Kaynanana ne oluyor ki madem biliyor o yapsa ya bide ne almış diye mi sorguluyor annen yapmak zorunda değil ki elimden geldiğince yapmış daha ne yapsın ama için rahat olsun diye dediğin gibi yapabilirsin tabi canım annen de hiç mahcup olmasin kaynanalik yapacağına analık yapsın da bi eksiğin var mı kızım desin madem
tarafından
Heehhhh aynen aynen. Anca kaynanalık yapmayı bilir. Bak yemin ederim altı üstlüyüz ilk aylarım çok riskliydi benim bir kere kapımı çalmadı şimdi gerekmedikçe bende inmiyorum aşağı kata inmiyorum diye de küsüyo annemler gelincede sürekli çıkar bizim yanımıza sanki hep yaptıgı bişeymiş gibi. Biz ne pişiriyoz ediyoz kontrol eder
(11,153 puan) tarafından
Sen görmemezlikten duymamazlıktan gel bosver demekki kıskanıyor annenle olan bağını esin arkandaysa gerisi boş tamam de geç
tarafından
Eşim sağolsun adaletlidir annesi hata yapsa annem diye sineye çekmez ama ben hata yaparsam karım demez kızar ama yalnızken herkesin içinde bağırmadı hiç bugüne kadar.
(11,153 puan) tarafından
Önemli  olan o kuzum annesinin lafına baksa hiç olmaz huzurunuz
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Hiç bişey olmaz. Yap bnce. Esin peşine duamuyorsa sıkıntı yok. Ama eşine de söyleme asla. Annenle aranızda kalsin. Bn evlenirken param vardı. Eşime demedim. Annemler bı bilezik 30 Gr bir de gremse fakacaklardi. Bende kendime büyük tuğralı kolyeler var ya altın ondan bı de kelepçe bilezik aldım..anneme verdim bunları da tak çar vur olmasın param diye.  Annemle aramızda sır olarak kaldı. Hiç demedik
tarafından
Çok güzel mantıklı yapmıssın. Düğün zamanı benşm param olsa bende aynını yapardım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 373 göst.
0 oy
3 cevap 184 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Senben00 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 528 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 932 göst.
27 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu