0 oy
154 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (476 puan) tarafından
Kızlar sabah beş buçukta bir sancıyla uyandım.  Midem bulanıyor karnım ağrıyordu.  Önce afedersiniz istifra ettim ama bulantım ve karın ağrım geçmedi.  Sonra çok fena ishal oldum.  Aynı zamanda emziriyorum artık dermanım kalmadı.  Acile gittim bir şey yapamayız dediler. Haşlanmış patates, pirinç lapası, muz, yoğurt yedim geçmedi.  Afedersiniz su gibi bir ishal.  Öldüm yeminle karnım hala gurul gurul ve ağrım var yardım edin ne yapabilirim ? Nasıl geçer bu ishal 

17 Cevaplar

0 oy
(356 puan) tarafından
Kuru kahve iyi geliyo diyolar 
(476 puan) tarafından
Denerim hemen sağolasın canım
(356 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
-Reklam-
0 oy
(15,596 puan) tarafından
Yoğurt içine kuru çay ekle ye 
0 oy
(1,006 puan) tarafından
Kahve ve limon tuzu suyla karistir iç 
(476 puan) tarafından
Keser mi hemen? Ne kadar kahve ne kadar limon tuzu
(1,006 puan) tarafından
Beni kesiyor sana da hemen fayda eder umarım bı ölçü yok bı çay bardağına bir çay kaşığı kadar falan kahve koy iki üç tane de limon tuzu yeter
0 oy
(8,263 puan) tarafından
Gebe mısın canım ıshal dıyetı uygulucan reflör al eczaneden 
(476 puan) tarafından
Hayır gebe değilim emziriyorum.  Reflor aldım içtim etkisini görmedim
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Canım yarım limon suyuna Türk kahvesi ekle macun gibi olsun kıvamı iyice karıstır 1 tatlı kasıgı ye yiyebilşyosan kesiyor kardesmde gecen olmstu bundan yedirdm birde bol bol su iç vücudun su kaybediyo yogurt falan da bol ye
(476 puan) tarafından
Öyle bir kapandı ki iştahım zorla yemek yedim resmen.  Bebeğim uyusun denerim hemen
0 oy
(3,662 puan) tarafından
Kahveye limon sık ye geçiyor ama sonra devam ediyor eczaneden bağırsak düzenleyici alsaydın keşke böyle toz şekilde oluyor o hemen iyi geliyor 
(476 puan) tarafından
Emziriyorum diye doktora reflor verdi ama henüz bir etkisini görmedim
0 oy
(3,571 puan) tarafından
Göz kararı nişasta ve suyu yarım su bardağı edecek kadar birleştir karıştır ve iç. Etkisi çok hızlı. Pişirme ama. Öylece karıştır. 
(476 puan) tarafından
Bu da bulunsun kahve etki etmezse bunu yaparım
(566 puan) tarafından
Bende yazdım kesinlikle bu daha etkili
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Canım doktor ilaç fakn vermedimi
(476 puan) tarafından
Reflor verdi bağırsak düzenleyici. Emziriyorum diye ilaç vermedi.
(3,599 puan) tarafından
Bende emziriyorum canım bende aynı oldu bı sancı giriyidu hemde midem bulanıyordu  aynı zamnda bı hal verdi
(476 puan) tarafından
Sana ilaç verildi mi
(3,599 puan) tarafından
Evet canım bı hap verdi
0 oy
(194 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bende soda çok iyi geliyor dene istersen
(476 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ama bu böyle normal bir ishal değil afedersin bildiğin su
0 oy
(913 puan) tarafından
Canım normal ictigin soğuk suda bal erit iç gecirir hemen geçmiş olsun 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Kuru karanfil yut 7-9 tane, bol suyla ilaç gibi yut. İyi gelir Allahın izniyle. Geçmiş olsun. 
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım rabbim şafi nasip eylesin 
0 oy
(852 puan) tarafından
Üç yemek kaşığı yoğurda iki tatlı kaşığı nişasta karıştır ye hemen kesiyo
0 oy
(326 puan) tarafından
Nasıl bişey yapamadı acil ya hayret bişey hadi parazit falan varsa bi doktora da git kuzum sıcak yaz günü ishal iyi değil bak bol bol aşırı derecede su iç vicutta su kalmaz böbrekleri mahvedersin Allah korusun
(476 puan) tarafından
Dün artık ağrıdan sancıdan mesajlara bakamadım.  Gece çok kötü oldum özel hastane aciline gittim.  Hemen kan ve gaita testi aldılar serum bağladılar.  Parazit varmış, zehirli ishal geciriyormuşum.  Doktor da şaşırdı devlet hastanesi test almadı diye.  Maalesef günümüz Türkiyesi artık bu.  Devlet hastanelerinde doktor göz ucuyla bile bakmıyor özel hastanelere mecbur bırakıyorlar. Şükür daha iyiyim.  Su içmekten midem bulanıyor artık. O kadar su içiyorum.  Üstüne bir de bu sabah regl oldum. Sütüm iyice azaldı çocuğum açlıktan uyumadı doğru düzgün. Dua ediyorum hemen iyileşeyim diye
(326 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun tahmin ettim parazit olduğunu yani doktor değilken bile şüphe duyuyoruz onlar nasıl böyle balesi olabiliyor anlamıyorum üstelik işleri bu yani bide bebeğin var göz göre göre insana bu çektirilirmi emzirmesen hemennilaö ismi verecektim ama bebek olunca ses edemedim dikkat edin ne olur çok geçmiş olsum
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Patates haşla direk duruyor bide kuru çay ye hemen geçiriyor 
0 oy
(965 puan) tarafından
Sav var bnde aynını yaşadım dayanamayıp serum taktirmistm
0 oy
(566 puan) tarafından
Canım bol su iç ama ve nişasta varmı bir kaşık suya karıştır iç anında geçer 
(476 puan) tarafından
Kusura bakmayın dün dönüş yapamadım.  Daha iyiyim gece özel hastane aciline gittim serum takıldı.  Zehirli ishal geciriyormuşum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 73 göst.
0 oy
8 cevap 365 göst.
11 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 178 göst.
2 Aralık 2021 Aile kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
+2 oy
12 cevap 615 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Melek 1221a (181 puan) tarafından soruldu