0 oy
919 göst.
Diğer kategorisinde (35 puan) tarafından
Kızim şu an 1,5 yaşında ben çalışırken dedesi (kayınpeder,kayınvalidem vefat etti)  haftanın bir iki gunu gelip bakıyor.Arada çok isim olduğunda da bırakıyorum..Torunlarına fazlasıyla düşkün bir dede diğer oğlunun da iki çocuğu var saatlerce oynar istediklerini yapar uyutur yedirir öyle bir dede.iyi biri de şimdiye kadar en ufak bir lafını kötü huyunu görmedim.Ama yine de annelik iç güdüsüyle  korkuyorum kız çocuğu sonuçta ..bir de öyle bir düşkünlüğü var ki annesi o sanırsınız kızım da dede ortamdayken bana gelmez sürekli dedeye gider arkasından ağlar..kreşe mi vereyim bakıcı mi tutayım ya da içimdeki vesveseden kurtulayım mi bilmiyorum..siz ne yapardınız 

51 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Emanet edemem ama bakıcıya da emanet edemem ben, sırf bu yuzden calısamıyorum anam da sagolsun bakmıyor 
(48,690 puan) tarafından
benimki de bakmiyo baksa calisicam kres icin yasida geldi kararsizim
tarafından
Bılmıyorum 4 yasından once kreş dusunmuyorum ben, cok yavru oluyorlar kıyamıyorum ama calısmak zorunda olmadıgım ıcın maddı yonden boyle konusuyorum gecınemıyorsak essek gıbı gıdıp calısıcaz cocugu da kreşe bırakıcaz napıcaz
(48,690 puan) tarafından
elada eylulde tam 4 olacak simdi geciniyoruz ama ben calissam daha iyi gecincez hem onca calismisligim var emeklilik icin gerekli cokta alıştım kuzuma birakamiyorum oda okul isteyip duruyo zaten hali hazirda iste yok ☺️☺️
(13,825 puan) tarafından
Aynen oyle benim kucugum oldu gerci sonradan ama bende kimseye guvenemem evdeyim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Altını değiştirmesi fln uygun olmaz dedesi de olsa. Ben bakıcıya verirdim çok küçük kreş için.
(35 puan) tarafından
Şimdilerde değiştirmiyor bir iki kere dedim bana altına ben bakarım senin bakmana gerek yok diye..eşime de söyledim ilk başta tepki verdi mahremiyeti var o çocuğun dedim  anladı sonra babasının uyardı sanırım..bakmadığını fark ediyorum üstünü de değiştirmiyor..Sınırlarımı yeri geldikçe söylüyorum..Bana da kreş mantıklı geliyor bu konuda araştırma yapacagim
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Çocuk bir kötülük sezseydi arkasından ağlamazdı bence 
(328 puan) tarafından
Ben de böyle düşünüyorum
(35 puan) tarafından
İnşallah bende öyle düşünmek istiyorum..Dedesiyle mutlu gözlerinin içine bakıyor kucağına gitmek istiyor dedesi saatlerce oynar konuşur kitaptan bir şeyler gösterir..diğer türlü ihtimali bile kötü Allahım korusun evlatlarimizi
(328 puan) tarafından
Bnce çok şanslı
Benim babam da öyleydi çocukları çok severdi
Oynamayı parka götürmeyi vs
Torununu görmek nasip olmadı :(
(35 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, benim babam için de öyle :(
Dedesinin sevgisini görüyorum torunlarinin yanında kendinden geçiyor çok güzel ilgileniyor ben yanında olmayınca aklım kalıyor sadece..
(328 puan) tarafından
Rabbim muhafaza eylesin
0 oy
(6,190 puan) tarafından
Yani bilemiyorum şu an herşeyin herkesin çivisi çıkmış durumda güvenemm kimseye 
0 oy
(551 puan) tarafından
Ne yapardım hiç bilemiyorum canım çok zor bir karar.. 
(35 puan) tarafından
Gerçekten zor keşke annem yanımda olabilseydi için rahat ederdi
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Demek ki çok güzel bakıyor ilgileniyor canım içinde kötülük olan kız erkek ayırt etmiyor maalesef
(35 puan) tarafından
Evet o konuda kuşkum yok ama yalnız bırakmaya korkuyorum..işten gelince söylüyor neler yaptıklarını şunu yedirdim şu kadar uyudu falan üstünü altını falan değiştiriyordu 2-3saat baktığı için altını degistirmesini istemedim kaka dışında ne kadar iyi de olsa okuduklarimin da etkisiyle güvenemiyorum kimseye
0 oy
(881 puan) tarafından
Benim psikolojim böyle durumlara hiç açık değil herşeyi herkese kondururm korkarım o yüzden pekte yanlız bırakamam nefsine bağlı o anlik bisey bu vesveselerden zor kurtulursun kuzum hiç kafana yer etme bırakma çocuğunu kimselere 
(35 puan) tarafından
Ya işte iyi biri olsa da yalnız bırakmaya korkuyorum
(881 puan) tarafından
Annelik iç güdüsü kuzuum normal hangimiz korkmuyoruz ki
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Dedeyi tanımıyoruz bilemeyiz bunu ancak senin annelik içgüdülerin bilebilir. Bende kızımı kayınbabama gözü kapalı emanet ederim içim rahat olur ,kendi babamdan daha babalık yapmıştır bana.  Torunlarına düşkündür sever kollar güzel huylu davranır.  He bakabilir mi orasını bilemem ama kendi öz babama evdeki çöpümü bile emanet etmem. Buna sen karar verebilirsin. 
(35 puan) tarafından
Bakımı konusunda kuşkum yok çok iyi ilgileniyor karakter olarak da sakın sabırlı anlayışlı biri kendisi mühendis emeklisi oturup sohbet edebilecegin beyfendi bir adam..Ama yalnız bırakınca içimde yine de bir korku oluyor çünkü her şeyi ile ilgilenmek istiyor üstünü başını değiştirir altını temizler uyutur  ..Kızımın mahremiyeti bakımından da doğru gelmiyor ilerde tuvalet eğitimi de vereceğim..o yüzden kara kara düşünüyorum kreş içinde daha erken
0 oy
(48,690 puan) tarafından
kreşe ver en guzeli 
0 oy
(7,720 puan) tarafından
Ben kendi babama emanet ettim bir çok kez ve geldiğimde kızım çok mutluydu. Yemek yemeyen çocuk neler neler yemişti. Çok severim babama bırakmayı 
(35 puan) tarafından
Evet kızım da çok mutlu oluyor dedesi güzel ilgileniyor bir şeyler öğretiyor yemesine içmesine bakıyor uyutuyor..bunu ben varken de yapmak istiyor bazen ben mi anneyim o mu.. o derece .. neyse o mesele değil seneye tuvalet eğitimi falan da başlayacak dedesi ilgilensin istemem
(7,720 puan) tarafından
O kadar da değil ya. Ben babasına bile çok zorda kaldığımda değiştirsin isterim.  Çünkü kadın haliyle k. Valide bile tersten temizlemiş çocuğumun altını. O gün bu gündür ona da fazla emanet etmedim
(35 puan) tarafından
Babasına gözü kapalı emanet ederim şükür çok ilgili temizliği konusunda da benden titiz kaka yapınca temizler ben yokken dönüşümlü bakıyoruz çünkü
0 oy
(262 puan) tarafından
Ben olsam emanet etmem erkek sonuçta dünyanın çivisi çıkmış  neler duyuyoruz mslesef en güzeli kreş ama iyi bir kires çünkü bebeğin daha küçük cnm iyi araştır bende çok çalışmak istiyorum kayinvaldeme diyorum bakamam diyo annem yok  zaten bende 3 yaşına doğru vermeyi dusunuyorum
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım öyle bir zamanda yaşıyoruz ki korkar olduk golgemizden ödüm kopuyor benimde iki kızım var emanet edemem herhalde 
0 oy
(4,983 puan) tarafından

Güvenip eşime birakamm değil dedesi :O

0 oy
(1,383 puan) tarafından
Bence en iyisi kres cnku orda arkadaslari oluyor yeni yeni seyller öğreniyor uyuma saati yemek saati bile fark ediyor 
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Anlattığına göre çok iyi birisi ama zaten bu bokları yapan insanlardan da böyle şeyler beklenmezdi yani ben büyük konuşmak istemem ama bırakmam 
(35 puan) tarafından
İyi biri gerçekten görgülü kalp kırmaz karakteri konusunda bir şey diyemem Allah var beni dinler söylediklerimi önemser dikkat eder..ama yalnız bırakma konusu düşündürüyor beni
(1,102 puan) tarafından
Yani tabi sen bilirsin de ayy benim başıma gelmez demicen önlemini alcan ben kızımı biraz fazla kolluyorum galiba bu konuda psikolojim bozuldu babası severken bile tedbirli yaklaşıyorum yani elimde değil bende takıntı ya da hastalık gibi bir şey oldu
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ya ne bilim baksin sevsin okeyde 1.5 yasinda wc si alt degstirmesi gonlum razi gelmez bunu bir erkegin yapmasina.
(35 puan) tarafından
Ben eşimle kavga ede ede biraktirdim mahremiyeti var cocugun
0 oy
tarafından
Yani dedesi bakabilir ama altını falan değiştirmesi bana tuhaf gelir istemem evet vakit geçirsin oyun oynasın gezdirsin ama alt değiştirmesin yani kreşe ver bence 
0 oy
(872 puan) tarafından
Kararı sen verirsin canım. Bazen iyi tanıyoruz sanıyoruz ama kimsenin içine girip göremezsin aklında ne var. Şahsen ben hiçkimseye güvenmem kızımı. O yüzden çalışamıyorum. Kendi annemler burda olsaydı belki düşünürdüm. Ama başkalara kaynanama kayinbabaya bırakmam. Ben yanındayken ben yasakladigim şeyleri vermeye çalışıyorlar. Şekerli tuzlu ekşi acı. Ne bileyim. Eşimin abisi çocukları bıraktığında vermeyin dediği ne varsa veriyorlardı. Hasta midesi bulanan çocuğa bisey yedirme diye eltim 2 dk odadan çıktığında kaynana 6 yaşındaki çocuğun ağzına bulduğu herşeyi soktu çocuk bi kustu. Ve son zamanlar çok kötü şeyleri okuyoruz, yani Allah hepimizin evlatlarımızı korusun. 
(35 puan) tarafından
Onunla ilgili sınırımı çektim diğer torunlarından da gördü o kadar şeker çikolata dondurma yiyorlar ki başka şey yemez oldular her dediklerini yaptılar..Çocuğa sınır cekmezsen iyiligine olmuyor her istediğini yaptırmak istiyor ..sürekli düşüncemi söylüyorum ben vermiyorsam siz de vermeyin diyorum eşimle, dedeye
(872 puan) tarafından
Uyuyorsa iyi kız. Benim eşim şeker hastası anne babası bilmiyor. Ben kesinlikle ek şeker vermiyorum kızıma şekerli bisey varsa vermiyorum. Vermiyoruz diyorum baktım ağzına sokmaya çalışıyor koca insanlar. Şaka mı yapıyorlar. Sürekli öpüyorlar, ama kızımın cildinde problemler var doktor yasakladi ben bile öpemiyorum. Kaynana iae çekinmeden gözümün içine baka baka öpüyor,  arada ağzından da öptüğünü gördüm. Hayır hayır hayır aç kalsam bile is için birakamam onlara.
0 oy
(833 puan) tarafından
Canım Bana sorarsan bırakırdım ama içim rahat eder miydi bilmiyorum çünkü çocuklarımız gerçekten çok korumasız insan haklı bir anda bir nefis yani Ben kızımı 15 yaşında yeğenimi bırakmıştım kızım da üç buçuk yaşında birkaç bir şey ima etti bana oyun arasında Ondan beri kimseye güvenmiyorum buna dedi de dahil Velhasıl anneanne bile hareketleri dikkat edilerek bırakılır yani yine de sen bilirsin
0 oy
tarafından
İçine vesvese düşüemek istemem . Ama ben emamet edemezdim. Annesi öz babasının t.cavüzüne uğrayan biri olarak içimde herkese karşı bi acaba var doğru değil biliyorum ama napayım. İmkanın varsa sürekli heryerinde kamera olan kreşe ver 
(362 puan) tarafından
Doğru mu okudum ben öz babası kızına nasıl nefsi kalkar geberdimi o c Allah'ın belası köpek alacaksın şeyini keseceksin ağzına vereceksin babamiza guvenmeyeceksek kime güvenicez bu dünyada
tarafından
Yok ben 25 yaşında öğrendim. Ceza evinden çıkmış tekrar evlenmiş çocuk sahibi olmuş. Öz kızı kesşn üvey vs değil yıllaeca tecavüz etmiş
(362 puan) tarafından
Allah'ım onunla evlenen çocuk yapanın beyin yoksunu o doğana da tecavüz etmiştir nasıl böyle birşey olabiliyor anlamıyorum ne zorluklarla büyütüyorsun nefsin nasıl kalkar öldürürdum ben bu pisliklerin yaşaması haram böylelerini sallandircan ibreti alem diye her yerde rezil edicen barinamayacak biryerde sana da kim bilir nasıl travma oldu köpek soyu

İlgili sorular

+1 oy
44 cevap 1,788 göst.
9 Eylül 2022 Aile kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 629 göst.
14 Mayıs 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Emine Canyurt (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 68 göst.
6 Mart 2023 Aile kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 591 göst.
15 Mart 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,099 puan) tarafından soruldu

380,125 soru

11,379,504 cevap

34,867 kullanıcı

...