0 oy
359 göst.
Diğer kategorisinde (811 puan) tarafından
Dusuk tehlikesi yok ama bugun tasinma fasli yuzunden baya bulasik yika diz et egil kalk butun gunum ayakta gecti agir kaldirmadim aslinda ama cok yoruldum sonra da icime kurt dustu ama anneme de yardim etmek zorundaydim tekti bisey olur mu sizce

34 Cevaplar

0 oy
(1,937 puan) tarafından
Yapıyorum ben canım kim yapacak yoksa bana 
(811 puan) tarafından
Gunluk is degilde boyle tasinmaya hararetli gecti ondan sordum kuzum
(1,937 puan) tarafından
Onda da hamile değildim ama 2 aylık ve 3 yaşında bebekler ile yapmıştım çok zordu Allah yardımcın olsun
-Reklam-
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Yapıyordum tabi yapmazsam kim yapacak hemde sobalı evdi hergun sabah erken kalk külünü boşalt sobayı yak kahvaltti temizlik bazen odun bile çekerdim valla Hamdolsun ki birşey olmadı bebeğim çok sağlıklı doğdu 
(811 puan) tarafından
Cok sukur canim benim Allah bagislasin benim uc kaybim var pihtilasmadan dolayi da ondan icime kurt dustu
(2,831 puan) tarafından
O zaman dikkat et cnm eğer kötü birşey olacak diye hissediyorsan kendini yorma hicbirsey senin  ve bebeğinin sağlığı kadar önemli değil benim ilk gebeligimdi ve riskim yoktu ondan rahattım cnm sen dikkat et
(123 puan) tarafından
Hergun ignelerini yap aksatma
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Yapmıyorum ama benim hamileliğim çok sıkıntılı geçiyor 3 aydır kendi evimde bile değilim annem bana bakıyor sağolsun 
(811 puan) tarafından
Sagliklica al kucagina canim ❣️
(3,830 puan) tarafından
İnşallah canım sende ❤️
0 oy
tarafından
İlk 3 ay risk olmasa bile dikkat etmek lazım 
(811 puan) tarafından
Haklisin bugune kadar dikkat etmiştim ama bugun mecbur kaldim yuregim el vermedi :(
0 oy
(230 puan) tarafından
Valla cnm..hamileyken ilk cocugumda bende ev taşıdım..yaptım ..ikinci hamileliğimde hem çocuk var hiç durmadım..ağır kaldırma doğum surece  birde uzanma falan yapma ağrı giryo o zaman .hiç biisy olmadı Allah'ın izniyle . Bu haftalarda biras yorgun halsiz hissederisn.normal. Yavaş yavaş yap yine dinlene dinlene
0 oy
tarafından
Bende hamileyken yapiyordum mecbur yoruluyordum tabi de yavas yavas dip bile ypiyodm
0 oy
(3,300 puan) tarafından

Bir 10 haftalıkken ev taşıdım birde 12 haftalıkken hemde ikisi aynı gebelikte şuan çok şükür iyiyiz:D

Kimse yardım etmiyor valla ev taşırken eşimle birlikte taşıdık eşyaları ama iki gün uyuyamadım ağrıdan 

0 oy
tarafından
Yapıyorduum özellikle birinci de bide calısıyordum koca koli kaldırmak zorunda kalıyorduum hamilelikten dolayı cpk yoruluyordum ama Allah'ın izniyle birşey olmadı 
0 oy
(996 puan) tarafından
37 haftalık olana kadar hem çalıştım hem evimin işini yaptım bazen işten gece 2de çıktığım oldu 6 aylık hamileyken Bi kere of demedim bünye meselesi sanırım 6 saatlik uyku ile işe giderdim
0 oy
(3,155 puan) tarafından
Hahah ben saf ta evi 13 odalı sandım Allah napmasin :D beni
0 oy
tarafından
37. Haftamın içindeyim bu gün mutfak dolaplarını temizledim. Yarına da camları silicem inşallah doğumdan önce son zamanlar sonra yapamam bir daha. 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Hamileyken çalışıyordum ve gebeliğim çok riskliydi 2 düşükten sonra oldu iğneler ilaçlar havada uçuştu 5 ay  isede gitmedim raporluydum ama mecbur kalkıp yemekte yaptım temizlikte hele doğuma bir haftam vardı cam kapı halı koltuk silmeye varana kadar kendim yaptım kimsede yardım etmedi sözde dinlenecektim bir hafta sonrası doğurdum vesvese yapma ağır tasimamissin Allah'ın izniyle bişey olmaz 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Hic yapmadim desem yeridir ne ev süpürdüm nede tuvalet banyo yikadim esim kendice yapmaya calisti aman ben ilk bebegimi kaybetmistim korku vardi cok o yuzden yapmadim ama seninde yapmani onermem haftan küçük yatip dinlen cocuk olunca zaten vaktin kalmiyor
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Yorulmak degilde canim hiç temizlik yapmak istemiyodu
0 oy
tarafından

Yapıyorum herşeyi parça parça yapıyorum. Dün süpürdüm bugün silicem sonra camları hallederim. Dinlene dinlene yapiyosun:)

(80 puan) tarafından
kac haftalık seninki kuzu
tarafından
26+3 canım :) bugun 2 cam hallettim yatak odasını süpürdüm dolapları sildim içlerini düzelttim şimdi de kahve molası verdim. Akiam yemeği yaptım mı bugunlük mesai biter :))
Ama ben ilk haftalarımda da yapıypdum progestan kullanmama rağmen
0 oy
tarafından
32. Haftaya girecegim hala mecburen yapıyorum , geçen gün o koca göbekle eğilip yatağın altını süpürdüm viledayla sildim :)) Yapmazsan kimse yapmıyor ki 9 ay boyunca ev pis duracak değil ya. Ama dikkatli olmak lazım , yorulunca hemen dinlenmek lazım
0 oy
(4,197 puan) tarafından
Yaptim ayrica 36.haftama kadar calistimda, dusuk tehlikeniz yoksa bisey olmaz , bi bebegin dusecegi varsa da isterseniz kipirdamadan yatin duser, bu kadar caniniz tatli olmasin, ben tum gun ayakta calisirdim 3 kat merdiven inip cikardim cok saglikli bi hamilelik gecirdim
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Hamileyken benim yaptığım işleri kimse yapmamıştır 
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Hamileliğim boyunca markette çalıştım :)
0 oy
(73 puan) tarafından
Canım biz taşındık ağır ağır kolileri evin tümünü yerleştirme işini halıları kaldırdım koltukları yerinden oynatır dururdum tabi hamile olduğumu bilmiyordum o zamnlar çok şükür hiçbirşey olmadi oğlusum şuan 3 aylık 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 558 göst.
21 Mart 2021 Aile kategorisinde kayrammm (426 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 140 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 39 göst.
23 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde 00duru000 (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 232 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 12345ebe (780 puan) tarafından soruldu

378,427 soru

11,327,442 cevap

34,780 kullanıcı

...