0 oy
84 göst.
Aile kategorisinde (56 puan) tarafından
Merhaba günaydın herkese bisey sorucam benim oğlum suan ates ve öksürük  yaşıyor üç gündür sabah Dr götürdüm ilaç ve artı buhar makinasi al dedi sordum ama baya pahalı 500 lira dedi eczacı suanlik olmadığı için almadım ama ilacını akdim birinden bulurum diye makina yoksa bu ilacı farklı yöntemlerle kullanamaz miyim acaba annem dedi tencereye koy suyu kaynat ilaci koy içine baharını ver falan ama bilmeden yapmayacam yapaniniz oldu mu acaba 

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ya vicks bu bacimtencereye koymak nedir ilacin tepkimesi faydasi soguk buhar vermesi zaten sakin aklinizdan gecirmeyin ole bisi almaniz gerek borç harc bisekilde malesefAllah yardimetsin
(56 puan) tarafından
Yok zaten mecbur alacam o kadar parayla çıkmamıştım annem söyledi bana da tuhaf geldi sorayım dedim
tarafından
Sicak zaten iyce tikar canim hafif serin tutmaya bakhatta makinayi aldiginda ilac kullanmadigin zamanlarda oksurdugunde caydanlikta suyu kaynat kavanoza koy sogusun sonra o su hep buz dolabinda kalsin hemen oksurur oksurmez o suyu makinaya koy soguk buhar rahatlatir
-Reklam-
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Malesef makine şart. Alacak durumda değilseniz doktora söyleyin, hastaneler bazen kiralayabiliyor.. 
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Doktora alacak durumum yok deseydin rapor yazardı belki daha indirimli alırdın canım tencereyle olmaz çok geçmiş olsun 
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Havlu ıslatıp koyuyor bazıları  ütünün buharını  veriyor odaya bu hatırladıklarm.Nerede  oturuyorsun benimkini 300e vereyim kız 250de olur Ltgoya koyacm benimkini de ya şaka maka ama.  Kullanılmıyor zaten memleket nemli 
0 oy
(228 puan) tarafından
Canım birilerinden ödünç al canım bn de öyle yaptım 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yapma canım sıcak suya ilaç o koyma ne olur ne olmaz biz internetten aldım anneme uygun fiyatlı trendyol da çok var gardrops da bile var makineyi alırsın zaten eczanede yedek maskeleri oluyor bir de yedek maske alırsın kullanırsın çocuğuna eczacılar çok pahalı veriyor 
0 oy
(306 puan) tarafından
Hayır ya olur mu öyle şey ben eczanede çalışıyorum böyle bişey yapma ilacın tepkimesi farklı ki steril ilaç onlar. Medikallere sorsana kiralıyor lar o cihazi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 131 göst.
14 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeyneb.Ali (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Birkizannesi (248 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 165 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Reyhan000 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,142 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Papatyacicegi (73 puan) tarafından soruldu

379,833 soru

11,370,088 cevap

34,853 kullanıcı