0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (67 puan) tarafından
Kaynanam milletin çocuğu konuşuyor diyor benimki 33aylik anane baba anne mana gel git ver al sus dede hla yenge bunları söylüyor cümle yok sizinkiler de böylemi 

9 Cevaplar

+1 oy
(913 puan) tarafından
Canim telefon yada televizyona çok maruz kalıyorsa konuşması gecikir onlardan uzak tut bi süre 
(67 puan) tarafından
Cok izliyor onları
(913 puan) tarafından
Ondan canım yeğenimde oyleydi bir hafta uzak kaldi konusmaya başladı
-Reklam-
0 oy
(162 puan) tarafından
 Yavaş yavaş konuşur canım korkma bak kelime soyluyo onuda konusur
(67 puan) tarafından
Korkuyorum cümle kurmuyor sonu noktali
(162 puan) tarafından
Her çocuk farklı canım bziim komsunnun kzida dört yasina girdi yeni yeni konusuyo  ama iicn rahat etemse bı doktora goster
0 oy
tarafından
30 aylık oğlum benimki de tam konuşmuyor ama cümle kuruyor üçlü dörtlü . Kelime haznesi geniş biz ne söylersen tekrar ediyor mesela dili döndüğünce . 

Bir dojtora götür istersen 3 yaşını doldurup 4e girecek kelimeleri az geldi bana hele cümle yoksa goturmen lazum 
(13,821 puan) tarafından
Benim oglum 32 aylik her seyi soyluyor fakat kelimeleri net degil doktor suan cumle kurmasi lazim sonu noktali dedi yani bi gotur benxe icin rahat etsin
(15,695 puan) tarafından
Ben mi götüreyim doktora
(13,821 puan) tarafından
Postu acan arkadasa soyledim☺doktor bize cumle kuruyo olmali sonu noktali dedi
(67 puan) tarafından
Seninki neler diyor gunani
(13,821 puan) tarafından
Benimki her seyi diyo ama bizinde kelimlerimiz net degil acilir dedi ama bakalm
0 oy
tarafından
Benimkide 39 aylık konuşmuyor tam ama konuşur ya her kelimeyi söyleyebiliyor zamanla cümle kurarlar
(67 puan) tarafından
Cümle kurmuyor mu neler söylüyor
tarafından
Bütün hayvanların isimlerini söyler bebe gel baba anne babaanne falan böyle kelimeler. Ondan küçük çocuğum var 23 aylık o daha güzel konuşuyor
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Benimki 2 yaşında daha yeni yeni baba gel anne gel diye şarkı söyler gibi konuşuyor yada baba anne ok diyor babasına anne yok demek mesela oda konuşamıyor tam ama anliyoz bazen biz tamamliyoz arkamızdan tekrarlıyor o ne derse desin sen uzun cümleler halinde cevap ver he diyip gecme konuş o şekilde olunca çocuğun özgüveni yukselirmis ve karşılık verirmiş bizde işe yaradı konuşma meselesi de seni anlıyorsa vs sıkıntı yoktur ya kimi çocuk geç konuşur 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Nerdeyse 3 yasin-i bitirecek canım aslında cümle kurup konuşması lazım bi doktora danışsan iyi olur 
(67 puan) tarafından
Cnm daha iç yaşına 3 ay var
tarafından
Üç yaşına üç ay var olur mu ucunu dolduracK 4e girecek
(4,426 puan) tarafından
3 ü bitirmiş olacak işte canım benim iki kizim da o yaşlarda çok net konuşuyorlardı ha tabi her çocuk bir olmaz ama en az iki üç kelimelik cümleler kurması gerekir anne parka gidelim , anne yemek ver ,anne su ver gibi gibi artık kelimeleri birleştirmesi lazım internetten de bi araştır dil gelişimi için nasıl yardımcı olabilirsin bir bak mutlaka konuş onunla işaret ederek yada sadece ses çıkararak isini hallediyor sende anlayıp hemen yapıyorsan konuşmaya da ihtiyaç duymuyor olabilir konuşmaya teşvik et
0 oy
(153 puan) tarafından
Bir eğitimci olarak cevap vereyim. 2-3 yaş arası dil gelişiminde önemlidir. Ve kapasiteleri o kadar fazla ki bir çok kişi ikinci dil eğitimine bu yaşlarda başlıyor. 

Peki nasıl yapacaksınız?
Hem anne hem baba çocuğu karşısına alıp konuşmalı. Öyle beş dakika on dakika değil. Günde en az 2-3 saat konuşmalısınız. Resimli kartlar var hayvanları tanıtan onlardan alıp hepsini tekrarlayabilirsiniz. İlk başlarda tanımayı öğrenecek daha sonra da isimleri söyleyebilecek. Daha sonra isimleri cümle içinde kullanmalısınız.  Resimli masal kitapları alıp onları okumalısınız. 

Kendi kendine de çocuk konuşmayı öğrenir ama zamanı yavaş olur. Siz bu süreci hızlandırmak ve ileriye dönük çocuğu geliştirmek istiyorsanız ona verdiğiniz uyarıcıları arttırmalısınız. Çocukla konuşurken de bebek dili değil yetişkin dili kullanmalısınız.
(67 puan) tarafından
Teşekkür ederim peki bu ay da böyle olması normal mi
0 oy
tarafından
Bence bir doktora götür canım büyümüş bayaa
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Canim 27 aylik benimki her şeyi konuşuyor bilmiyorum seninki ne kadar normal bi götür istersen için rahat etsin 
(67 puan) tarafından
Peki tvye bkiyomu hiç
(3,552 puan) tarafından
Ara sıra ama çabuk sıkılıyor tvden

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 179 göst.
18 Ocak 2022 Aile kategorisinde Duygu36 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
1 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
17 Mart 2023 Aile kategorisinde alparslaninannesii (1,016 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...