0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde (103 puan) tarafından
Gebelikte suyu az olupta dogum yapan varmi kaçıncı haftaya kadar devam etti kaçıncı haftada doğum yaptınız?

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Postun yukarı çıksn canm 

Benm başlarda azdı havuç suyu elma suyu ve bol su içtim düzene girmişti
(103 puan) tarafından
Teşekkürler bende ictim ama doktor yemeyle içmeye alakası yok dedi
-Reklam-
0 oy
(3,904 puan) tarafından
Birinci gebeligimde 34. Haftada azalma basladi 36 da baya sıkıntılı  boyuta geldi 38 de sunni sanciyla dogumu  baslatti doktorum salmadi bile beni hastahaneden. Ancak 32 saat sancı cekmeme rağmen olmadi sezeryana girdim. 
(103 puan) tarafından
Ben daha 22 haftalığım 12 haftadan beridir suyu az ve gebeligim devam ediyor doktorum 34 haftaya kadar beklemek gerek dedi iyi sonuç alabilmek için
0 oy
(1,849 puan) tarafından
32. Haftada azalaya başladı 37+2de dopum yaptım 
(103 puan) tarafından
Benim 12 haftada basladi 22 haftadaym
(1,849 puan) tarafından
Bana sürekli su iç havuç suyu iç armut ye demişti doktorum
0 oy
(3,681 puan) tarafından
33 de başladı 36+3 de bitmişti kontrole gittiğimde suni sancı ile doğum yaptım 
(103 puan) tarafından
Benim ki daha çok erken sizin yine normal erken olsada
0 oy
(1,601 puan) tarafından
34 haftada suyum birden geldi erken doğum oldu 2. Doğum da 21 haftalıkti suyum geldi gittim 4 gün sonra doğum yaptım ölü doğdu 
(103 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz icin
0 oy
(314 puan) tarafından
Bana da sınırda bol su içmelisin diyordu. 37+6 da doğum yaptım.
(103 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz icinn
(314 puan) tarafından
Rica ederim.
0 oy
tarafından
Bennnnn 

36. Haftada doğum yaptırdılar 3. Çocuğum suni sanciyla  doğum yaptım  doktor suyu az olduğu  15 dakikada bir altan muayene yaptı doğum olana kada  dedi böyle 1 hafta beklersen çocuktun kolu bacağı bir yeri kırık doğabilir dedi bana  hatta normal doğum olmassa sezeryan yapacam haberin olsun dedi çok şükür  normal doğum oldu
(103 puan) tarafından
Benimde suyu az 22 haftalgm takip ediliyorum
0 oy
(802 puan) tarafından
30 da azaldi 39+4 te yatirdilar havuc suyu icmistim pek etkilemedi sabit kaldi baya sanci vs yoktu suni verdiler olmayinca 7 8 cm aciklikla sezeryana aldilar. Bebegimin kilosuda olcumlerden cok az ckti 2980 dogdu. Su azliginda kiloyu yanlis olcuyorlar arkadasimin yengesininde az olcmusler dogumda sikinti oldu bebekte 
(802 puan) tarafından
Ya benim psikolojimi bozdular zayif diye diye bende lohusaydim zaten cok uzuluyodum biride cikip sagligi yerinde uzulme buyur demedi. Cok bilmis konusup hicbirsey bilmediklerini gordum onlarin dedigi hicbirseyi yapmiyorum
(103 puan) tarafından
Milletin herseye karismalarina sinir oluyorum
(802 puan) tarafından
Aynen ilk cocugum tecrubesizdim ama erken akillandim 1. Haftada kimseyi birakmadim ananemi cagirdim o bakti 3 hafta kadar birde yaslilara laf soylerler ananem 65 yasinda hicbir kotu yorum yapmadi hatta teyzenin bebeleri daha kucuktu bunun yine boyu uzun falan diye moralimi duzeltmeye calisti. Digerlerinin hicbir dedigini yapmiyorum kaynanam havalar isindi gun asiri yikansa iyi olur falan dedi biz zaten uzun zamandir gun asiri yikiyoruz dedim kaldi oyle. Tirnaklarini daha hic kesmedin demi diyo bebe 3 aylik olmuş  3. Haftadan beri kesiyorum bu zamana kadar kesilmeden nasil dursun heryerini ciziyor azcik uzayinca dedim yani ondan yardim isteyecegimi falan dusunuyor sanirim :) asil ihtiyacim varken yoklardi simdi buyudu uslandi bundan sonra hayli hayli bakarim Allah in izniyle
(103 puan) tarafından
Herkes kendi çocuğuna nasıl bakacağını kendi daha iyi bilir bisey bilmezsin  danışırsın  o ayrı konu öyle insanlar herkesin çevresinde var maalesef
(802 puan) tarafından
Malesef bitmiyorlar
0 oy
(710 puan) tarafından
Annemin azalmıştı 34 haftada sezeryana alınmıştı 
(103 puan) tarafından
Bnm de 34 haftaya kadar sürmesini bekliyorum suyu az daha 22 haftadaym
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bnm ikisinde de azdı. Birincide  30. Haftada azaldı.  Bir ay dayandı. Suyum bittiği için sezeryana girdim. İkincide 24 hafta daha olmamıştı suyum azaldı. Hemen doktorum çalışamaz raporu verdi bana. Daha o gün yoldayken katı meyve sıkacağı aldık internetten. O gelene kadar ben de her gün bir tane deveci armudu yedim. 2 günüm falan da katı meyve sıkacağı geldi. Her gün sabah akşam birer bardak havuç suyu içtim. Bir ayda düzeldi 2 çocuğum olduğu için de 38 6'da doğum yaptım sezeryanda planlıydı hemen suyum duzeldi zaten sıkıntı olmadı.
(103 puan) tarafından
Bobreginde hiç bi sıkıntısı yok
(1,461 puan) tarafından
Şuan bilemezler ki bebeğinde bir şey var mı yok mu ? Herelerde emin ol bana bir sürü test yaparlardı çünkü 2 çocuğumda da aynı şey oldu. İkisini de suyum çok azaldı ikisinde de doğum yapar yapmaz hemen bebeklere ultrasona götürüp böbreklerine baktılar bir sıkıntı var mı diye. Çok şükür sıkıntı yoktu doktorum da muhtemelen seninle ilgili bir olay dedi ama tam olarak sebebini hiçbir şekilde anlayamıyoruz bunun dedi
(103 puan) tarafından
Benimkinde bi sıkıntı gorulmuyor ama belki hastalıklı olabilir belkide olmaz dedi 2. Gebeligim suyu az ama devam ediyor hala gebelik riskli gebelik uzmanı suyundan alıp teste gonderecekti ama alırsak hep biter dedi bizden bulursunuz dedi o yüzden de istemedik hayirlisi olsun herseyin
(1,461 puan) tarafından
Yok şu an zaten bir şey yapma bence sadece dinlen bol su iç. Sabah akşam havuç suyu iç. Bir tane deveci armudu ye. Kendine bak doğum olursa da yapacak bir şey yok ama doğum olur olmaz hemen çocuğunu mutlaka bu durumdan bahsederek doktoruna ultrasona götür. Etlerin de sıkıntı varsa eğer doğduktan sonra da bir şekilde tuvaletini yapamaz yani nasıl orada suyu azalıyorsa çocuk doğduğunda da çişini yapamayacak. Geçmiş olsun
(103 puan) tarafından
Yapıyorum faydası olmadı doktor yemeyle içmeyle alakasi yok dedi çişini de yapıyor fitil kullanıyorum fitil fayda ediyor ama suyu hala az hayırlısı olsun
0 oy
(802 puan) tarafından
Suyum azdı 30 haftada hastanede yattım 35 haftada suyum geldi doğum yaptım 
(103 puan) tarafından
Anladm geçmiş olsun

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 80 göst.
18 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Hatice000 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 63 göst.
28 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozymozy (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 90 göst.
20 Mart 2021 Diğer kategorisinde Tekrardananneolmak (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 181 göst.
19 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Efeninannesi35 (80 puan) tarafından soruldu

380,317 soru

11,386,859 cevap

34,887 kullanıcı

...