0 oy
336 göst.
Aile kategorisinde (1,367 puan) tarafından
Çocuklar akşam uyuduğunda genelde hangi işleri yapmayı tercih ediyorsunuz ya da iş yapacak haliniz kalmıyor.  Geçen sefer Kayınvalidem hafta sonu gelsin diye bekliyorum bazı işleri çocuklarla birlikte yapamıyorum dediğimde sen de Gece çocuklar uyuyunca dedi ama tüm günün yorgunluğu birikince Çocuklar uyuduğunda da eşimle oturup çay içmek bir şeyler izlemek sohbet etmek istiyorum Yani anlayacağınız pek kısmet olmuyor Oturduğum yerden yapacağım iş olursa o ayrı belki ütü ütü yapmak da iyi oluyor çocuklar uyuduğunda ya da çamaşır katlamak . Mutfak bulaşıklarını onlar uyumadan hallediyorum zaten de sandalyelerim silinecek kapıyı duvarı çok çizdiler mahvettiler onlar silinecek ve onları yapmak için aşırı güç gerekiyor Ben geçen denedim çıkarayım derken boyası da çıktı duvarın bunları akşam nasıl yapılamaz ki eşime desem oda haftasonu daha verimli oluyor 

17 Cevaplar

+1 oy
(12,807 puan) tarafından
Bütün gün uyusun diye bekliyorum o kadar yoruluyorum ki o uyuyunca bir köşeye bırakıyorum kendimi ayağa kalkacak halim kalmıyor 
(1,367 puan) tarafından
Al benden de o kadar  iki tane olunca bide
-Reklam-
0 oy
(5,283 puan) tarafından
Uyurken yapamıyorum çünkü uyanıyor sesten. Gece kızım uyuyunca bizde uyuyoruz sohbet filan çok zor halimiz kalmıyo. Zaten bu aralar hiçbişey yapasım yok canım gezip tozmak istiyo hep 
(1,367 puan) tarafından
He valla ya enerji tükeniyor zaten  akşama
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Kuzum çocukların kaç yasindalar sen yapsan onlarda arkanda gezsin ler yada akrabam felan varsa yakında oturan  gelip dursun tanlarinda yap bende çocuklar gece uyuynca işimi gücümü yapiyirum sabah sadece yatak topluyorum o kadar süpürgeyi öğle uykusuna uyuduklari da yapıyorum geri kalan çamaşır işlerini felan da onlarla yapıyorum 
(1,367 puan) tarafından
Kimsem yok kuzum anasıgil var  her gitmeye laf ediyor iş bitmiyor h herhalde diyor.  Evime gelmezler hiç. O yüzden eşimden kimsem yok haftasonu bekliyorum o yüzden.  Bebeklerin en büyüğü 2 buçuk yaşında
(7,036 puan) tarafından
Benimde seninki gibi 3 tane bebeğim vr en buyuk2 buçuk yaşında annem ve kaynanamla aynı yerde yaşıyoruz ama kimsenin bana faydası yok el mahkum kendi göbeğini kendin kesecen benim eşimde çalışıyor hafta sonu hafta içi fark etmiyor gece9 a kadar sabah 8 buçukta da ise gidiyor market alışverişi pazar giyim alışverişi ona lazım olan herşeyi bile ben alıyorum evimide temizliyorum esinede vakit ayırıyorum işimizde yapıyorum en büyük oğlum 2 buçuk yaşında ortanca 14 aylik en küçüğü 4 ayına yeni girdi
(7,036 puan) tarafından
Bide postlarima bak 3 bebekle neler yapıyorum dükana bile öğle yemeği yapıyorum ve yardım eden kimsem yok eşim dahil
0 oy
tarafından
Merhaba, kızım 15. Ayini doldurdu 16. Ayina girdi. Gece uykusuna 22.30 da geciyor ben de hemen kizim uyuduğu zaman uyuyorum çok yorgun oluyorum çünkü. Sabahlari ben 06.00-07.00 gibi uyanip işlerimi öyle yapıyorum. Kızım da sabah 08.00-09.00 gibi uyanıyor 
(1,367 puan) tarafından
Ben gibi bende öyle ama iki bebek oluncs bi tık daha zaman kalmayıp  yapamıyor insan  detaylı temizlik  özellikle
tarafından
Anlayabiliyorum öncelikle Allah yardımcınız olsun. Benim bir çocuğum var. Kızım da her şeyi dağıtıyor. Sürekli topluyorum belim ağrıyor artık
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Gece is yapmam gun icinde yaparim cocuklar uyuyunca da dinleniriz
(1,367 puan) tarafından
En iyisi
(13,824 puan) tarafından
Uyuyamam bide onlar uyuyunca erken uyumayi isyerdim ama uykuda degilde sesszi sakin oturunca dinlendgmi hsedyrum☺degsik
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kızım uyurkn bütün işlerimi yaparım sadece süpürme sabah kalır hangi odayı temizlersem kapısını kapatırım ses gitmez 
(1,367 puan) tarafından
Yapabiliyorsan ne güzel
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Bende yapamıyorum zaten benim kizim 1.30 2 gibi uyuyor o saatten sonra bende direk uyuyorum 
(1,367 puan) tarafından
Hal kalmaz zaten o zamana
0 oy
tarafından
Gece işi çok yaptım kızımda babasıyla uyurdu oturma oadasini silgiyle siler tozu kiri peceteyle alırdım haliyada gırgır çekerdim tozdu duvardi kapıyı gece silerdim
(1,367 puan) tarafından
Silgi mi Allah Allah
tarafından
Hshshsh kız silecekle paspasla iste
0 oy
(881 puan) tarafından

Çocuklarım 9 9bucuk arası genelde uyur eşim çay kahve ister ona yaparım bi bardak çay içer ise kalkarım bulaşıkları yıkayıp evi topladıktan sonra yatak odasında olan çamaşırları dürerim makineye atilacaklari atıp asilacaklari asarim utuleri genelde ayda 1 kez yaparım zaten tabii budediklerim çok yorgun olmazsam bu düzen var çok yorgun olursam eşim çay içerken uyur kalırım :D

(1,367 puan) tarafından
Bulaşık falan  süpürge kalmıyor da akşama  detaylı olanlar sıkıntı.
0 oy
(456 puan) tarafından
20 aylık oglum hiç durmuyor gündüz onu uyutana kadar evleri toplar süpürürüm onu uyutunca silerim akşam o uyuyunca hiç bir iş tutamam bazn o kadar yorgun oluyorum ki toplayamıyorum oyuncakları hemen yataga atıyorum kendimi gündüzde dolapları silmeye yada temizlik yapmaya kalkarım uyanır ses yapmama rağmen evim toplu ama setaylı temizlik gerekiyor artık bayramdan sonra annem gelir hallederim 
(1,367 puan) tarafından
Bebem sıkıntım da detaylı olanlar özellikle
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ya benim  agutosta biri 4 biri 1 yasina basicak.ben syle yaoiyorum

Mesela sabah ilk uyandigndan cok keyiflu oluyor.doyurup orumcege koyuyorum.8de en gec uyanir her sabah.anca kahvalti yao topla osirada bi corba koy.yada ne yemek yaoacaksam onu bastiriyorum kahvaltiyi hazirlayana kadr. Snra 10 11 gibi geri uyur.uyudugunda ortaligi iyice toolarim.mutfagi temizlerim.sonra tekrar uyandiginda evi supurrum.tuvalet banyoyuda gun ici aralarda yaoarim.mesela tuvaletemi girdim birinde lavaboyu ovarim.bidaha grdgimde klozeti.gecede g3nelde camssir sererim.en son yatmadan evi bi silerim oyle yatarim.ertesi gune ne silme ne supurme.oh rahat  
(1,367 puan) tarafından
Ellerine sağlık canım
(3,101 puan) tarafından
Yeri geliyor bnde 3 5 gun hic elleyemiyorum
0 oy
(230 puan) tarafından
Ben gece iş yapmayi çok seviyorum..sabaha isim  kalmiyo eşim uyuduktan snra yapardım .kızımın uykusu çok hafif kapı sesine uyaniyo o yüzden bütün işlerin.kaliyo..malesef.
(1,367 puan) tarafından
Çocuk olunca tüm düzen değişiyor maalesef
0 oy
tarafından
Akşamları mutfağı toplarım çamaşır katlanacaksa katlarım ütü varsa yaparım 
(1,367 puan) tarafından
Bende genelde öyle yapıyorum
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Çocuklar uyuduğunda yapacağım yek şey yatıp uyumak olur "D ben gündüz yapıyorum 6 yaş 3 yaş ve 1 yaş üç çocuğum var hepsi de bana yardım eder onlarida ise dahil ediyorum kağıtları kalemleri toplama görevi birinde çamaşırları ayırma görevi birinde en kütüğünde eline veririm bir bez gezdiği yeri siler onlar bir yerde oylanırken ben mesela oturma odasına dip köşe girişirim onlar tv başına oturur ben diğer yerleri hallederim bu sicilde düzen oturttum içeri iside dışarı işi de bende yardım edenimde yok zaten etmesinlerde işime karışılmasindan nefret ediyorum "d
0 oy
(8,277 puan) tarafından
Valla cocugu uyutunca direkt benımde uykum geliyo pek halim kalmıyor Sabaha kalıyo herşey :( eşim biraz ilgilense cocukla gercek manada yapacagım ama ilgilenmiyo kızımda sagolsun is yaptıgım yerde dagıtıcak bi yer buluyor sonsuz döngü gibi 
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Biri 32 digeri 8 aylik temizlik ne unuttuk artik buyugu durmaz kucugu durmaz bazen bırakıyorum kaynanama yada anneme evi topluyorum gece is yapamam zaten uyumuyorlar saat 1 2 de hala ayaktayiz bazen onlari uyuturken bende uyuyakaliyorum hatta bazen degil çoğunlukla
0 oy
(661 puan) tarafından
Gece eşin bişey demiyosa gece işi bitanedir benim gecenlerde eşim gece calisiyodu ben hemen temizliğimi yaptım zor oluuo ama uyunca rahatliuosun gündüz dinlen gece yap durmuyosa benimki evdeyken bırakmaz ama yoksa hemen gece işi yaparım 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 177 göst.
6 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 214 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Aslıs (13,202 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 235 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,243 göst.
2 Mart 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,404 soru

11,326,604 cevap

34,780 kullanıcı

...