0 oy
1,121 göst.
Diğer kategorisinde (2,415 puan) tarafından
Kızımın adını Zümra koyduk. Ailede olmayan anlamı da guzel olsun istedik. Eşimle ortak kararımız. Ailelerimiz ismi daha once duymadıkları için yandırıyorlar, nerden buldunuz bu ismi diyenler var , hatta bazıları aklinda bile tutamiyor :)) " zehra mı, zümre mi" diye soruyorlar:) çoğu zaman gulsemde artik 1 yaşına geldi hala isminin telaffuz edilememesi beni düşündürüyor ilerisi için. Çok mu zor ismi ya :(

41 Cevaplar

0 oy
(2,732 puan) tarafından

Yoo zor değil. Yaşlılar zaten hiçbir ismi doğru tutturamıyor :Dbu sene zümra koyan çok var. Şuan 17 yaşında olan komşunun kızı var zümra. Bence güzel 

(2,415 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bir kac sene daha gerekiyor alışmaları icin heralde :)
(2,732 puan) tarafından
Aynen. Yaz kağıda buzdolabına yapıştır söyleyemeyenlerin :D
(2,415 puan) tarafından
Sesli güldüm hayal edince. "Ben gelene kadar çalış"falan :))
(2,732 puan) tarafından
Evet öğrenirler. Birisinin kayınvalidesi yazmış torunun ismini dolaba :D
-Reklam-
0 oy
(2,191 puan) tarafından
Yok canım zor bir isim değil gayet söylemesi kolay bilerek yapıyorlardır onların istediği ismi koymadiysan
(2,415 puan) tarafından
Yok canim ya ozellikle orta yaş sonrası kim duysa yadırgıyor. Anlamıyorlar ismini :)
(2,191 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İyide yadırganacak bir durum yok ben otuz yaşındayım benim Zümra diye sınıf arkadaşım vardı otuz yıl önce konulabiliyorsa çok da yadırganacak bir isim değil canım daha yeni çıkan uydurma yabancı gibi isimleri duysalar ne yapacaklar acaba gayet anlamı güzel bir isim adıyla yaşasın kızın :)
(2,415 puan) tarafından
Amin cumlemizin evladı canim
0 oy
(45 puan) tarafından
Canım bende ikinci oglumun adıni sarp koydum akrabalarimiz surekli neydi unuttum diyor yaslilar soruyor söyleyincede ben o ismi diyemem baska isim mi bulamadiniz diyorlar bende akliniza gelen ilk ismi soyleyin bisey olmaz deyip geciyorum :)
(2,415 puan) tarafından
Ahahh cok tatlisiniz;) ben oyle yapamiyorum. Karsilarinda ismi kodluyorum, heceliyorum. O sekil anlasiyoz bir dahaki karsilasmamizda tekrar soruyorlar yada baska bisey söylüyorlar. Ama iyi fikir bende yildim ne derlerse hı o diyim:))
0 oy
(7,379 puan) tarafından
Zor ve duyulmadık bir isim değil ki.
(2,415 puan) tarafından
Gelde onlara anlat, küçük olsalar neyini anlamiyorsun diye sorcam ama büyükler bişey diyemiyorum
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Söyleyemeyen kendinde kusur arasin ahahah ne güzel isim 
(2,415 puan) tarafından
Canim ya sağol;)
0 oy
(15,249 puan) tarafından
Yaşlı insanlar alışılmış şeyler istiyorlar benim oğlumun ismi Ufuk babam daha düzgün bir şey koysaydın ya dedi Ahmet Mehmet gibi kolay şeyler istiyorlar. Zümra ilk kez duyana tuhaf gelen ama gittikçe yaygınlaşan bir isim kızın zorluk çekmez aile büyükleri dışında ismiyle yaşasın prenses
0 oy
(2,875 puan) tarafından
Hayır çok güzel ve kolay bir isim kızımın adida Zümra 
0 oy
(509 puan) tarafından
kızımın ismi berra ilk başta kaynanam  sorun yaptı neymiş kendi adını koyacakmisiz biz ne dersek diyelim o kendi adını söyleyeceğini demişti sonuç 3.5 yaşında berra diye çağırıyor 
0 oy
(4,642 puan) tarafından
Yok kolay ama yaşlılar duymadıkları isimleri telafuz edemiyorlar bazen. Gerçi benim kızın adı da klasik Meryem ama Meyrem diyenler var :D
0 oy
tarafından
Benimde kızımın ismi Mira zor bir isim değil ama herkes Miray diyor ısrarla mira diyorum hala Miray diyorlar bende pes ettim :)
0 oy
tarafından
Tamamen çevrenin söylüyememesi canım zümra ismi gayet basit isim benim de yiğenim adı zümra. 
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Hiç zor değil cokta güzel geliyo kulağa 
0 oy
(650 puan) tarafından
Zor veya yadırganacak bir işim değil 

Benmi oğlumun adı Yankı dışardakiler garipsiyor ama yakın çevre ne yanlış telaffuz etti ne de yadırgadı
0 oy
(700 puan) tarafından
Çok güzel bı isim. Kızımın ismini koyduktan sonra duymuştum bu ismi yoksa bende kızıma Zümra ismini koyacaktim
0 oy
(1,380 puan) tarafından
Kolay aslında canım . Benim kızımın adı da Simay onu bile söylemiyorlar. Y harfini okumuyo kimisi kimisi Sümeyye diyor. Alıştım artık (•‿•)
0 oy
tarafından
Çok gzl bi isim canm alışırlar zamanla 
0 oy
(137 puan) tarafından
Benim adımı da söyleyemiyorlar hatta çoğu zaman yanlış söylüyorlar ne yapalım yani ben çok memnunum ismimden sahsen sen de takma kafana önemli olan evladının ismini sevmesi anlamlı bir isim olması sirf hoşlarına gitmedi diye yapmışlardır yoksa bir zorluğu yok ki zümra nin.
0 oy
(162 puan) tarafından
Benimde oğlumun adı Mirkan babam soyleyemiyo muhtar diyo hahaa doger oğlum umut tek onu diyebiliyo kızımın adida Viyan onuda siyemiyo bibo diyo hahahah takılacak şeyler değil yaa 
0 oy
tarafından
bence cok kolay soyleniyor 
0 oy
(3,056 puan) tarafından
Hüma ya huma dediler zülale celal diyen vardi :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 229 göst.
0 oy
0 cevap 70 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 237 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu

397,171 soru

11,879,180 cevap

35,995 kullanıcı