0 oy
226 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kizlar sizi sorularimla çok boguyorum biliyorum ama çok çaresizim sorum şu ikili tarama down sendromuna bakılıyor üçlü tarama neye bakılıyor doktor bana üçlü tarama da down sendroma bakilmiyo dedi peki neye bakılıyor üçlü tarama...şimdiden teşekkürler 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gereksiz bir test yaptırma boşuna 
tarafından
İkili tarama da down sendrom düşük risk çıktı da üçlü de verelim dedim doktor üçlü de artık başka bişey bakılır dedi sen şimdi karar ver sıvı vermek için dedi
tarafından
Hayır canım.

Her hangi bir risk çıkmamış bir sknti yok neden veriyorsun ? Ve diyelim down çıktı aldircakmisin?
tarafından
Aldirmicam tabi ki de ama down düşük risk de olsa cikti
tarafından
Bacım 3 ki yaptırma boşuna
-Reklam-
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Çoğu dr aldırmayı düşünmüyorsanız yaptırmayı tavsiye etmiyor . Ki riskli denilip aldıran ve sağlıklı olan durumlar da okumuştum 
0 oy
tarafından
Ben bugün ikili yaptırdım doktor 1 ay sonra mutlaka 3 lü testi de yap dedi bazı doktorlar yapmaz sen ısrar et istiyorum de dedi 
tarafından
Üçlü tarama da down sendroma bakiiyo dedi Dr sizce doğru mu
0 oy
(6,858 puan) tarafından
2 li temiz çıkarsa 3. Yu çoğu doktor gerek duymuyor zaten ayrıntılı ultrason var 21 22 haftada öneriliyor.
(6,858 puan) tarafından
Bnce birşey yok gbi cnm . Sen ayrıntılı USG bekle eğer bebeğin burnu ensesi oluşmuş ise kanda yanılma ufak riskler olabiliyor
tarafından
Allah sizden razı olsun peki bişey soracm down sendromu üçlü tarama da belli olur mu
(6,858 puan) tarafından
1/250 üstü Sonic çıkarsa 3 li de de kan alınıyor belli olur Cnm. Sen yaptır istersen yinede 2 linde şüpheniz var ise 3 li yapılır ztn. Bak sana tavsiyem her ne olursa olsun sakin kal ufacık kuşku bile bebeğine akım gönderiyorsun strese sokma bebeğini dua et bol bol. Sağlıcakla doğar inşallah
tarafından
Siz ne kadar iyi insansınız Allah razı olsun içim biraz rahatladı valla
(6,858 puan) tarafından
Ne demek cnm herzaman yazabilirsin. Dediğim gibi hamileliğini güzel geçir sen mutlu olursan bebeğinde olur

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 35 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
6 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde fatmanurbgc (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 213 göst.
0 oy
7 cevap 192 göst.
10 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysel Güzel (1,150 puan) tarafından soruldu

396,397 soru

11,857,339 cevap

35,954 kullanıcı

...