0 oy
147 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,589 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba kızlar, 

Instagram'da bir sayfa takip ediyorum ve dediklerini uyguladım bebeğim MaşâAllah kolay diş çıkardı bu sayede. İsim verirsem reklam olur belki diye isim vermek istemiyorum ama önerilerini sizinle de paylaşmak istedim belki bazılarına faydası dokunur: 

- Eğer emziriyorsanız, ki bol bol emzirin bu dönemde, sarımsak limon bal kürü yapıp yutun haftada 1-2 kere. (Sarımsağı havanda dövün veya rendeleyin, üzerine biraz limon biraz bal karıştırıp tütün)

- Bebeğiniz ek gıdaya geçtiyse 7.aydan itibaren haftada 1-2 kere yoğurduna veya meyve püresine küçük bir diş sarımsağı minik minik doğrayıp karıştırabilirsiniz. Yalnız dikkat edin sarımsak Çin sarımsağı olmasın. 

Sarımsak bağışıklığı güçlendiriyor. Diş çıkarma döneminde ise eğer bebeğin bağışıklığı kuvvetli ise ateşe, ishale ve ağrıya neden olmuyor. 

Birde 4-5 karanfili havanda ezip üzerine has zeytinyağı koyup bu karışımı 1 gün dolapta bekletip, bebeğin damaklarına sürebilirsiniz. 

4.aydan itibaren diş semptomları görülebildiği için bu aylardan itibaren damaklarına düzenli olarak zeytinyağı sürmek diş etlerini rahatlatıyormuş ve daha kolay diş çıkarmalarını sağlıyormuş. 

Birde doğal bitkisel diş granülleri satılıyor eczane de onlardan da alabilirsiniz ben onlardan da kullandım. İçinde papatya var.

Jel tavsiye etmiyorum içerikleri pek içime sinmemişti. (İçeriğinde alkol suni tatlandırıcı ve başka zararlı maddeler oluyor genellikle)

6 Cevaplar

0 oy
(18,210 puan) tarafından
Bu ay çok perişan oğlum bir aya kadar çıkarır tahminimce teşekkür ederim deneyeceğim 
(4,589 puan) tarafından
Dene canım faydasını görürsün Allah'ın izniyle.
(18,210 puan) tarafından
İnşallah canım erken çıkarcak belliki bu sıpa :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bilgiler faydalı daha benim o zamana cokkk var 
tarafından
Bana sarımsak yasak maalesef
(4,589 puan) tarafından
Sarımsak yasaksa 4.aydan itibaren diş etlerine zeytinyağı sürebilirsin. 7.aydan itibaren de yoğurduna meyve püresine karıştırırsın artık :)
tarafından
Inşallah unutmam çünkü ben daha 3 aylık hamileyim ☺️
(4,589 puan) tarafından
Evet hatırlıyorum hamile olduğunu, daha çok bilgi edineceksin inşaallah ☺️ Sağlıkla al kucağına ❤️
tarafından
Inşallah o yüzden zaten burdayım ☺️❤
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Ben de biliyorum bu sayfayı ve sarımsak yutuyorum. Kızıma da bir kaç kere verdim sarımsaklı yoğurt ve gerçekten iki dişi çıktı ve biz çıktıktan sonra fark ettik. Bağışıklığın güçlü olması çok önemli gerçekten.
(4,589 puan) tarafından
Evet gerçekten de öyle.
0 oy
tarafından
Hangi sayfa canım linkini atar mısın takip edeyim
(4,589 puan) tarafından
Tamam atıyorum 1 dk :)
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.. Şuan tam olarak o dönemdeyiz.. Hem uykusuz, hem yorgun, hem acım :) Sadece Zeytinyağı ve karanfili yapmıştım, diğerlerini de denicem inşallah

(4,589 puan) tarafından
Cümlemizden. Faydası olacaktır Allah'ın izniyle ☺️
(1,552 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(11,635 puan) tarafından

Sarimsagi bütün yutmaktan bahsetmiyoruz dimi doğrayıp:D

(4,589 puan) tarafından
Tabii bal ve limon içine karıştırılıp yutuluyor :D
(11,635 puan) tarafından
Tamam canım sağol kimisi sarjmsagi isira ısıra yer bende yutuluyor diyince biran bi disi öylece mi yutcaz demiştim teşekkür ederim  :)
(4,589 puan) tarafından
Rica ederim :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 109 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
23 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 47 göst.
4 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hilal44 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
29 Aralık 2021 Aile kategorisinde mr (145 puan) tarafından soruldu

384,567 soru

11,504,215 cevap

35,159 kullanıcı

...