+1 oy
243 göst.
Diğer kategorisinde (282 puan) tarafından
Günaydın güzel anneler,iki ay sonra ikinci doğumum olacak İBB yeni doğan bebek yardımı yapıyormuş bende başvuru yaptım eve gelip baktılar ama buna rağmen başvurum red edilmiş.. bu devlet neye göre yardım yapıyor anlamıyorum kızım daha 9 aylık ülkeyi öyle bir hale getirdiler ki kızıma artık mama bile alamıyorum evimde yatak odasından hariç yeni bir eşya yok.. eşim asgari ücretle çalışıyor sırf sigortası var diye mi öyle oluyor. Yardım alan insanlara bakıyorum durumları bizden daha iyi en azından kızıma bez ve mama yardımı çıksın çok isterdim, insanları maf ettiler her gün zam geliyor beze mamaya herşeye.. yerin dibine batsın bu devlet 

5 Cevaplar

+2 oy
(788 puan) tarafından
Suriyeliler e yardım etmek den bizlere fırsat kalmiyordur canım 
(282 puan) tarafından
Aynen öyle Suriye erkekleri bile çeyiz yardımı alıyor ya beynim duracak resmen kendi vatandaşını perişan edip Suriyelilere öyle yardımları yapan bir turkiyedeyiz
(788 puan) tarafından
Aynen canım Rabb'im yar ve yardımcınız olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Suriyeli olsaydın yardım ederlerdi....
(282 puan) tarafından
Suriyeliler evlenir çeyiz yardımı alır, doğurur çocuk parası alır her türlü yardimi alırlar...
tarafından
Bizde havamızi alıyoruz
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Suriyeliler dururken bir de bize yardım mı edicekler kovmadıklarına şaşırıyorum 
(282 puan) tarafından
Yakında onu da yaparlarsa hiç şaşırmam
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Suriyeli olsaydınız kapardiniz ne yazık ki..yalnızca ülke vatandaşlarının bı hakkı yok şu memlekette yazıklar olsun
(282 puan) tarafından
Aynen öyle...
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Sana yemin ediyorm ablamın eltisinkarsimds oturuyor eve var arabası var aylık kart vermişler 300 TL'ye insan bı komşulara sorup sorusturmaz mi ya kadın artikckendini nasıl acindirdiysa nasıl yalan söylediyse sen dusun
(282 puan) tarafından
Devlet herşeyi görmez mi ya kayıtlarda.. benim eltimin de sigortası var eşinin arabası iş yeri var arsası var gözüm yok rabbim daha çok versin ama oda hamile yeni doğan bebek yardımı aldı beşiğine kadar geldi diğer çocuklarına haftalık süt geliyor toplu taşıma ücretsiz kullanıyor her ay dediğiniz gibi alışverişlerde kullanması için market kartına para yatıyor bunlar bana normal gelmiyor valla
(3,669 puan) tarafından
Valla ben yıllardır kiraciyim ugrastim alamadım bıraktım artık sosyal yardım alıyordum teras katında oturuyorum die yardımım kesilmiş ev sahibine verilmiş artik o alıyor  yardım :) şaka gibi
(2,291 puan) tarafından
Kendisi de icine sine sine aliyosa o da onun vicdansizligi
(3,669 puan) tarafından
Alıyor söylemem rağmen Allah büyük bakalim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 352 göst.
4 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde BetulOpoz (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 4,474 göst.
28 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Beyzanurrrrr (1 puan) tarafından soruldu
0 oy