+1 oy
329 göst.
Aile kategorisinde (2,291 puan) tarafından

Ben bekarken köy nedir hic bilmedim hic köy görmedim evlendim şimdi arada köye gidiyoruz.

(kayinpederim köyden ev almış kendi köyleri değil)

O kadar cok hosuma gidiyor ki anlatamam gecen capa yaptik pek beceremesekte:D

Elim falan yara oldu bi dahaya eldiven kullancam yani boyle karpuzlar vardi o kadar guzel ki anlatamam orda hayat cok eglenceli. Domatesler ve bamyalar da cok güzeldi aşırı lezzetli yani biz bunca zaman yememisiz bunlari 

image

image

image

image

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maaşallah maaşallah
(2,291 puan) tarafından
Tesekkurler:))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben de köy hayatına geçiş yapmayı düşünüyorum ciddi ciddi. Kayınvalidemlerin fındık bahçeleri var eşimin hakkını alıp inek tavuk bağ bahçe çiflik ekin derken geçiş yapmak istiyorum hiç anlamasam da yaparım diye düşünüyorum artık kişisel üretim olmadan bu devirde bir şeyler yapabilmektir çok zor
(2,291 puan) tarafından
Yani kendine guveniyosan neden olmasin hem denemekten ne cikar
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben bayilmiyorim soba yakma derdi börtü böcek dedikodu bitme. Bunlar olmasa tarla bağ bahçe hayvanlar güzel iş. Köyde görev yaptım çok sveerdim çünkü lojmandaydik :D köylü bir jadin şey demişti tabii seversin gideceğini biliyorsun :D
(2,291 puan) tarafından
Dedikodu burda yok mu kiz :D yani bilmiyorum esimde disardan hos geliyor diyor ama bilemiyorum denemeden bilemem :))
(4,040 puan) tarafından
Ben biraz uzak yaşarım insanlardan şehirde bunu tercih edebiliyorsun ama köyde hep içicesin o kısmı sevmiyorum. Bir de köyler yazın güzel açık hava bol bereketli toprak
0 oy
(13,872 puan) tarafından
Keyif için yapilan herşey güzel fakat köyde sürekli yaşamak zor. 
(2,291 puan) tarafından
Doğrudur denemeden bilinmez tabi
(13,872 puan) tarafından
Evlenen kadar köyde yaşadim. Herkesin yapabileceği bişey değil.
(2,291 puan) tarafından
Ne gibi zorluklari var peki
0 oy
(11,279 puan) tarafından

Maşallah Allah Ağız tadıyla yedirmeyi nasip etsin köy gibi yok arada bir tezek de koksa  :D toprak yorar insanı gün ne çabuk bitmiş anlamazsın:)

(2,291 puan) tarafından
Oraya gidince cok yoruluyorum evde 3 gunde zor kendime geliyorum başım falan agriyor :D tezek kokuları güzel degil :D  amin canim karpuzlari merak ediyoruz ve sabırsızlanıyoruz yemek icin
(11,279 puan) tarafından
Köy karpuzunun tadı başka olur  :)
Evet havası çarpıyor insanı çünkü temiz hava alışık olmadığımız için :)
(2,291 puan) tarafından
Evet ben pisliklere alismisim :D
(11,279 puan) tarafından
Hangimiz alismadik ki :)
Bizim de anne baba köylü eşim köylü ama ben doğma büyüme şehirdeyim gider geliriz ama tabiki orda yaşamak gibi olmuyor gittiğimde bende çok yorulurum benim de başım ağrır ki bizim köyde hava kirliliği asla yok 8-10 kişi anca yasiyor  :D
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Ayy masallah ya :) neresi köy canim. Bende trabzonluyum ama cok uzak bize evlendim kayinvalidem kirklarelili istanbula 2.5 saat koyleri. Oyle guzelki gidiyoruz *** ***. Kayinvalidem bu sene bahce yapti herseyi dikti oda domates patlican biber kabak kavun karpuz cilek fasulye. Yeni yeni cikmaya basladi onlarda nasil mutlu oluyor :)
(2,291 puan) tarafından
:))) izmirde bayindirda bi köy canim ya biz de cok mutlu oluyoruz ama acemilik pek bilemiyoruz da cok komigiz gorsen 4 kisi 1 koylu etmiyoruz hakikaten zor ama cok huzurlu eglenceli bi ortam ya da artik sıkıldık belki de şehirden kalabalık,gürültülü ne bileyim basıyor beni artık buralar :)
(10,046 puan) tarafından
Aynen valla canim insan koye gidince karmasadan cikinca bi huzur buluyo. Bizde oyle kayinvalidem surekli internetten izliyo soyle yapicaz diyo :D yenge var o gosteriyo falan. Ama oglumda asiri seviyo cocuk ozgur valla tas toprak su oynuyo
(2,291 puan) tarafından
Aynen benim de kizim oyle topraklarla oynuyo falan cok iyi oluyo :) kayinpederim de öyle seviniyo :))) karpuzlari merak ediyorum diyo :D
(10,046 puan) tarafından
O taraflar daha sicak daha erken cikarlar kirklareli.soguk oldugu icin cikmadi daha cok minicikler bekliyoruz bizde :)
0 oy
(7,416 puan) tarafından
hayalım benım bu köy hayatı ama para yok askerı ucretle gecınıyoz 
(2,291 puan) tarafından
Köyünuz yok mu canim sizinde aslinda benim baba tarafindan var ama babam hic biri ile konusmuyo o yuzden hic bilmiyorum amcamlari bile tanımıyorum halami falan
(7,416 puan) tarafından
babam gılın bıseyı yok sadece tarla var annemın tarav varda dedem ananem yaşıyo ninem bıle yaşıyo zor yanı esımın koyu var ama onunda hıc bırseyı yok
0 oy
tarafından
Sen bir de kışın gör o köyün tadını :) tadından yenmez ;))
(2,291 puan) tarafından
:)) kisin bilmiyorm ama havalar biraz serinken gitmistik ben sominenin başından ayrilmamistim orasi sicacik ha bire odun atiyorum :D vlla soba olsa süper olur alcaklsr zaten bi tane şömine hem pisletiyor hem dumani iceri veriyor pek sevmedim soba daha iyidir
tarafından
Sobanın da pek farkı yok sürekli odun atıp temizlemek zorundasın soba yanan oda sıcak olur diğer odalar buz gibi olur evin içinde rahat dolasamazsin sıcak su desen ayrı bı eziyet yani köy hayatı evet doğal güzel huzurlu ama saadece yaza güzel diyebilirim devamli yaşamak zor
(2,291 puan) tarafından
Kışın güzel olmaz evet Kışın evi de sevmiyorum  hoş:)
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Yazlık olarak oturup hobi amaçlı küçük bir bahçe ekersen çok güzel fakat geçim için tarım veya hayvancılık yapıp sürekli köyde oturursan iş farklı canım çok zor köy hayatı 
(2,291 puan) tarafından
Oyle diyolar ama bilmiyorum neden zor olsun ki orda da yasanir pekala
(3,274 puan) tarafından
Tabi ki yaşanır ben de eşim de köylüyüz biliriz nasıl birşey olduğunu o yüzden söylüyorum 40 derece sıcağın altinda çapa yapmak üzüm kesmek kolay şeyler değil :)
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Sen yinede çok sevme evde yapmış gelin yaşayın der neresi burası Çorum deme :)
(2,291 puan) tarafından
:D olabilir mi dersin hahsha
0 oy
(830 puan) tarafından
Bereketli olsun ben havasını severim ama öyle çapa tarla işini sevemedim asla köy insanı değilim zira gelemem ya bir kez eşimin köyüne gittim anaannesi sayesinde tövbe ettim 
(2,291 puan) tarafından
Yasliya bakma ya :D cok guzel kiz dogal yasam hshshsh
0 oy
(916 puan) tarafından
Maalesef köyde yaşamak zor bir arkadaş demiş ya dedikodu pislik gerçekten doğru söylüyor yoksa bağ bahçe doğal hayat temiz hava Kim istemez ki ama orada kalıcı yaşamak zor bence en basitinden kızını alıp bir yere gidemiyorsun kızına doğru düzgün hava aldıramıyorsun filan kesin gelini ne yapıyor dışarılarda ne yapıyor çarşıda pazarda
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Valla köy hayatı sürekli hiç çekilmez kayınvalidemler köyde bayram da ya da diğer günler ara sıra gidiyoruz evime gelince çok şükür diyorum 
0 oy
(13,116 puan) tarafından
20 yaşına kadar koydeydim tarla işlerini çok sevmeden şikayet ederek yapardım geçen yaz evlendim eşimin köyünde traktör sürdüm çok eğlenceli geçti demem o ki arada sırada yapılınca değişik ve eğlenceli geliyor ama sürekli yapılınca çok zor işler tabi biz doğuda kar kış olan bir şehirde soba ile ısındığımız için öyleydi 
0 oy
(1,223 puan) tarafından

Ben ne tarla ne bahçe ne köy gordum bekarken sen gbi. Evlendim kaynanamgilin köyde evleri var gidip kaliyolar arada bazen esimle bende gidiyoruz oglum bayiliyo zaten hic eve girmek istemiyo surekli disarida cok seviyo bende seviyorum havasi temiz taze meyve sebze bahcesi ortami hersey guzel ama hayvanlarla aram hic iyi degil :) kacicak yer ariyorum 

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Hic köye gitmedim ama isterdim ya gitmeyi:D 
0 oy
(917 puan) tarafından
Köyü hiç sevmem büyükşehir kalabalık seviyorum ben 

İlgili sorular

+10 oy
26 cevap 690 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 439 göst.
5 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 596 göst.
15 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 604 göst.
13 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,141 soru

11,379,920 cevap

34,869 kullanıcı

...