0 oy
1,211 göst.
Diğer kategorisinde (5,324 puan) tarafından
Bugün kayınvalideme geldik işte 15-20 kişi misafir geldi. Kızım baya acıktı gizli saklı mamayı yapıp kayınvalidemin odasında geçtim sırf misafirlerin o sorusuna maruz kalmamak için. Geçenlerde de misafir gelmişti yanlarında  içirdim. Emmiyor mu sütün mü az mama verme vs. birsürü soruya ve yoruma maruz kaldım. Hepsine söylediğim ortak yalanım var : "Emiyor ama doymuyor mecbur mama veriyorum sütüm az geliyor galiba." sıkıldım artık bu yalanlardan millete tek tek açıklama yapmaktan. Bugün o kadar zoruma gitti ki bu. Bebeğimi emziremediğime üzüldüm sütümün artık bir günde en fazla 60 cc gelişine üzüldüm. Canım çok yandı ne biliyim. Geceleri süt içirirdim gündüz hep mama. Artık gecede mamaya döner oldum. Bebeğime mamayo içirdim biberonu dışarı çıkaramadım görürler diye. Tama içirirken biri içeri dalıyordu ki arkamı döndüm hemen emziriyormuş gibi. Allahtan banyo vardı yatak odasında da orda yıkadım odaya koydum biberonu. Yetti artık. Üstüne vazife olup olmayan herkese açıklama yapnaktan sıkıldım. Sütüm yetmiyor diyorum kafın verme sen yinede mamayı diyor ya çocuk aç mı kalsın bu nasıl zihniyettir? Benim çocuğuma böyle karışan eltimin bebeğine de neden her türlü yiyeceği vermiyosun ayına göre veriyosun diye karışıyor. Size ne ki. Kendi çocuğumuz.  Yeter yerli yersin yaptığınız yorumlar değil mi ama. İnsanı üzmekten başka bir şey yapmıyorlar. Canım sıkıldı kızlar burda paylaşmak istedim. Başka kimseye anlatamıyorum içimdekileri. En rahat yazıya dökebiliyorum. Çünkü burdakiler isterse okuyor gerçekten ilgilenip cevap veriyor gerçek hayattaki gibi değiller. Çok teşekkür ederim derdime ortak olduğunuz için, hepinizi çok seviyorum ❤

19 Cevaplar

+2 oy
(25,225 puan) tarafından
Aman üzülmeyin boşver gitsin meme emen büyüdüde mama yiyen büyümedi mi. 
tarafından
Aynen öyle valla millet takık aslında mama verme deyince neden diye soracaksın ya bana bi açıklayın neden vermiyim diyeceksin geçerli bir neden sunacaklar mı çok merak ediyorum
(25,225 puan) tarafından
Yok yav ne sunsunlar anca boş konuşurlar
tarafından
Belki sunarlarda biz utanırız ")))
(25,225 puan) tarafından
Aman yeter ki biz utanalım sunsunda :D
(5,324 puan) tarafından
Çok katılıyorum mantıklı bi açıklama yapmıyorlar zaten
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kimene onlar kim oluyormuşta karışıyor çok biliyorlarsa gelsinler onlar emzirsin hayret bişey mamayla büyüyen bebek kötü bebekmi oluyormuş sinir oluyorum böyle çok bilmiş insanlardan altta kalma azının payını ver sil ağzını otur aksine gül geç hayret bişey yaa
(5,324 puan) tarafından
Önceleri kibar kibar cevap verirdim artık canımı çok sıkıyorlar direkt çemkiriyorum sıkıldım çünkü artık. Kendilerine düşüyormuş gibi bi de karışıyorlar
tarafından
Oh iyi yapmışsın hak edene hak ettiği cevabı vereceksin içine dert olacağına onların derdi olsun takma kafanı kuzum boşuna :)
(5,324 puan) tarafından
Artık öyle yorum yapmayı göze alana :)
+1 oy
tarafından
nefret ediyorum oyle insanlardan sadece konusmak için konuşuyorlar da can sıkmaktan baska bi b+ka yaramiyorlar
(5,324 puan) tarafından
Konuşmak için, laf aramak için konuşuyorlar
+1 oy
tarafından
Kimene kiz niye sakliyorsun bosver   sutunun olmamasi bi eksiklik degil . 
(5,324 puan) tarafından
Evet eksiklik değil azalınca elden de bişey gelmiyor fakat öyle bi konuşuyorlar ki resmen emziremediğin için eksikmişin gibi siniri iyice bozuyolar
+1 oy
(3,024 puan) tarafından
Ben sizene diyorum direk bak bacim bende emziremedim tutmadi gogus ucum yok denecek kadsr kucuk saglij ocaginda ebeye gosterdim coknice donuk tutamamasi normal dedi herkes ac birak emer dedi ac biraktim ememedi sariligimiz sinira geldi doktora goturduk doktor dediki acil mama baslayin cocuk acliktan sarilik oldu hemen namaya basladik bir yandanda sagiyordum 1.5 aylik olana kadar anne sutu ve mama ikisini bir arada icti sonra sutum kesildi tamamen mamaya gectim millet diyo niye emzirmiyon sanane diyom artik cirkefestim keyfimden emzirmiyom memelerim sarkar esim begenmez diyom cirkeflige vuruyom cunku benimde canima tak etti artik
(5,324 puan) tarafından
Son raddeyr gelince artık böyle oluyo canım iyi fikir verdin bana bende senin gibi dicem :D
(3,024 puan) tarafından
Eheheh vallaha artik oyle yapiyom
(5,324 puan) tarafından
Hak etmişler bacım :D
+1 oy
(1,151 puan) tarafından
Hepimiz aynı dertten muzdaribiz ama ben tersliyrm sanki sut yetmeyince kendi emzrecek 
(5,324 puan) tarafından
Bilmiş bilmiş konuşmak olsun onlara canım
+1 oy
tarafından
Amaaann boşversene sen niye suç isler gibi gizli gizli doyuruyorsun bebeğini hiçte umursama ne derseler desinler çocuk ac mi kalsın mama vermeyeceksinde resmen küçücük çocuğun vebaline giriyorlar 
(5,324 puan) tarafından
İnanki öyle. Ne biliyim o kadar laf duydum ki artık laf duymaktsn bıktığım için sakladım. Dediğin gibi suç işliyormuş gibi. İnsanı bu noktaya getiriyorlar hem bizim hem evladımızın hakkına giriyorlar
tarafından
Kendileri günlerde şeylerde pastayı böreği lopletirken bir şey yok küçücük çocuğun mamasına kafayı takmışlar bir anne için bebeğini emzirememek yeterince rencide ediciyken bide üstüne bu gereksizlerle uğraş dur nefret ediyorum hepsinden de
(5,324 puan) tarafından
Zaten maksat hal hatır sormak değil. Yiyip içip oturup gitmek. Üstüne yorum yaparlar aekandan bebeği şöyle şunu böyle yaptıkları az vs. Aynen öyle canım emzirememek benim için o kadar üzücüyken insanın üstüne daha çok geliyorlar ya ne diyim
tarafından
Allah sorsun hakkını ve hakkımızı
(5,324 puan) tarafından
Aminn inşallah❤
+1 oy
tarafından
Canim benim sutum bastan beri nerdeyse hic yok 4 ay zar zor emzirdim ama çoğunlukla mama verdim sonrasinda mamayi arttirmak zorunda kaldim ve beni emmeyi tamamen birakti kizim. Kismeye de hesap vermiyorum. Kizimi en cok ben düşünürüm 
(5,324 puan) tarafından
Bunu bi anlasalar. Ne kadar yakının olursa olsun evladını herkesten çok sen düşünürsün. Ama öyle bi konuşmaları davranışları varki sanki evladına kötülük yapıyorsun zehir içiriyorsun
+1 oy
tarafından
Boşver ya hiç üzülme benim çevremde de coktu öyleleri ben doğum yaptım eşimin tarafı işte emzir bak o emzirmedi çocuk çok hasta oluyor falan dedi ne yani emziren anne de emzirmeyen ne oluyor ki ve hiç utanma mamayla büyüsün bende mamayla büyüdüm ne eksiğim var ki diğer insanlardan.. ağzı olan konuşur sütün çok olsa bu bebek zayıf neden kolları bacakları boğum boğum değil derler, mama versen ee sütünü ver mama olmaz ki derler, bebek sahibi olsan herkes işine karıştır, bebegn olmasa neden olmuyor derler, gık desen gak derler herkes çok bilmiş yani kafana takma o güzel evladına odaklan onun sana ihtiyacı var elalemin boş çenesine değil 
(5,324 puan) tarafından
Evet canım doğru diyosun bebeğimin bana ihtiyacı var. İşte kusur bulmak moral bozmak olsunda her şeye bi lafları oluyor
+1 oy
tarafından

Aman ne olmuş sanki çok Afedersinde öylelerine diyesim var hep İçimde uhte kaldı bu laf**t ürür kervan yürür demek vardı aslında böyle diyenlere birde en meşhur lafları bu çocuk noye ağlıyo demeleri 

(5,324 puan) tarafından
Bu çocuk aç derler üstüne, doyuramıyorsun derler bi de çeneleri çekilesiceler
+1 oy
(199 puan) tarafından
ah ah benimde en sevmediğim şey bu ama ışte bazı insana le her şeyin içinde her konuda bilgileri var sanıyorlar
(5,324 puan) tarafından
Sanırsın ki prof. dr. Doktor bunlar kadar karışmıyor net konuşmuyor
+1 oy
(887 puan) tarafından
Hic bosa takma onlari cnm bn dogum yaptivimda fiskirarak dolu dolu geliyordu ama bebegim kuvezdeydi on bes gun gun s getirdik eve ama o ara bn hem hastaneye sut goturuyordum hemde evde depoluyordum o kadar ki coktu ama bebegimi beb getirdikten sonra ucuncu uun nefesini tuttu ve tekrar kuveze alindi aen yıkıldim ve sutum sirden cok cok azaladi toplam bir ay yatti kuvezde eve getirdigimde depoladigim sutlerle ve bende gelenlerle iki ayi ayi  tamamladim ve mecbur yetmedigi yerde mamayla desteklemek zorunda kaldim bebegim simdi 6 aylik bir bucuk ay once kayin kayidem vefat etti ve cenazede surekli oda degistiremedigim ve her yer dolu oldugu icin icin m kadinlarin oldugu odada bir emzirip sut bitince mama vermem gerekiyordu ve bebegim biberonu direk almadigi icin ici goğsumu tutturup ardan biberonu kandirarak agzina veriyordum dis doneminde donegu icin icin onu istemiyordu  .neler dediler gunlerce vay ben cocuga cocar veriyor musum emse o sut gelecekmis ben cocugu emzirmeye eriniyomusum  .gunaha goriyor musum tam cocuk emecekken memeyi cekip eziyet ediyormusum biton sey en son dayanamadim .bn o kadar aciyi aciyi ce hicbiriniz yanimda yoktunuz ve benim ne yasadigimi bilmiyorsunuz benim oluk oluk gelen sutum uzumtumden gitti ve ne denediysem geri gelmedi bi agziniza dolamissiniz mama verilmez cocuga cotuluk ediyorsunuz diye bilip bilmeden konusmayin cenaze evinde tatsizlik cikarttirmayin bana benim cocugum ve ben onun iyiligini sizden cok dusunuyorum laf soyliycek olan elestircek ötede dursun sizi memnun etmek icin cocugumu ac birakamam yeter gunlerdir seslenmiyorum olan sutumede siz sebep olcaksiniz dedim daha neler neler bi guzel kalayladim hepsinin susakaldilar .insanlar her seyi cok bilir olmus oer anne ister bebisini emzirsin baska beye ihtiyac duymasin ama vermek zorunda kaldiysa destek olmak yerine iyice can sıkar olmuslar oyle diyenleri tersle at bosver ve hicbir zaman emziremedigin icin uzulme rızık Allah tandir gelmiyorsa eger o sut bi bildigi vardir emzirsende emzirmesen de annesin sen hemde en iyi anne :)
(887 puan) tarafından
Cok uzun olmus simdi bakinca fark ettim hakkini helal et
(5,324 puan) tarafından
Helal olsun canım sen hakkını helal et bana vakit ayırıp destek oldun Allah razı olsun. Cenaze evinde bile laf aramaya gelmişler işte başka bişeye değil. Benimde denemediğim kullanmadığım şey kalmadı ama olmayınca olmuyo napalım. Canları sağ olsunda bi şekilde büyüyecekler
(887 puan) tarafından
Helal olsun cnm bnm bosver sen en guzel annesin tKma kimsenin ne dedigini
(5,324 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim ❤
+1 oy
tarafından
Bu kdr korkma zehir vermiyosn sonuçta

Önceden onlar sütü az olunca mama yerine inek sütü verirlerdi neyin ne olduğunu bilmeden

Senin gibi şeyler yaşadım ama asla lafımı demekten çekinmedim

Sütüm olsa neden mahrum bırakayım yavrumu size ne çok merak ediyorsanız siz edin bir tsne çocuk da emsin memelerinizi dedim 

Hepsi bir agzla aaaaa ne diyosn dediler 

Kapayin o gevşek ağzınizi da mama nasıl yapılır izleyin derdim hepsi bana bakardı lop agzili ukala şeyler bunların haddinden böyle gelcksn kaçarak değil
(5,324 puan) tarafından
Onlara kalırsa küçücük çocuğa şunu ver bunu ver başlıyorlar. İnan artık yoruldum laf anlatamıyorum kimseye.  Ama artık yok böyle kendimi üzüyorum başka bişey değil. Bundan sonra laf diyene cevabını verip karşıdakini ben üzücem
+1 oy
(777 puan) tarafından
Bitmiyorlar canım maalesef.ömğr törpüsü olarak her yerde varlar.bana da neden bu çocuk bu kadar yabani hiç mi insan içine çıkmıyorsun diyorlar.yetti artık gerçekten içim daralıyor senin gibi tersliyorum ben de yapacak bişey yok.
(5,324 puan) tarafından
Çocuğun içinden grlen bişey bu. Bi de çocuk ya adı üstünde sağı solu hiç belli olmaz ki. Dışarı çıkıp gezsen çok geziyor olacaksın evde de oturunca çok oturuyor evde diyecekler
+1 oy
tarafından
Annecigimi sadece 40 gün emmişim.Gayette saglikliyim.Hic uzulme canm.
(5,324 puan) tarafından
Çok teşekkürler canım yorumun için. İnan artık ona üzülmüyorum onunla beslenmesi gerek artık. Ben insanların gereksiz yorum ve laflarıba üzülüyorum sinirleniyorum artık
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Hiç takma aynı senin durumundayim doğduğundan beridir bir ara göğüs ucum yok almiyordu süt gelmedi sonra damla damla hci çıkmıyordu en fazla 60 kıyamet kopsa 90 cc oda sabahtan akşama benim doğduğundan beridir beynimi yiyorlar ayy sütun mu yok ayy mama verme ayy yeni doğmuş iyi değil ayy aglasada verme. Daha geçen gün ağlasada azalt dedi kilosu fazla diye. Yani söyle söyle söyle ne korkuyon artık bilmiyor mu çevre hala neyi sorup duruyorlar merhaba ben yaa keşke olsa inş çoğalir diyio susturuyorum yada malesef diyorum hiç çekinmiyorum vllaha hiçte vır vırlarindan korkmuyorum ona anlat buna anlat bosver niye stres yapıyorsun wallaha benim artık umrumda değil :D ben alıştım durumumu ilk zmnlar sinir krizi çok ağladım aptallar yüzünden. Boş gül geç wllaha çocukla ilgilen hiç strs yapma Allahin işi riskleri bu kadar mis bzjim elimizde değil ki. Niye o zmn ben stres yapıyım 
(1,517 puan) tarafından
Ben gülüp geçiyorum unutamıyorum onlarda artık hiçbirsey soyliyemiyorlar ilk zmnlar ağır konuştum sonra güldüm geçtim şimdi kimse birsey diyemiyor desende kısa kesip takmıyorum
(5,324 puan) tarafından
Cevaplarını verdikten sonra tabi konuşmaya çekiniyorlardır artık
(1,517 puan) tarafından
Takma bu yüzden emin ol kendini yıpratmaya üzülmeye değmiyor
(5,324 puan) tarafından
Düşündükçe insan kendine ediyor onlara bişey olmuyor
(1,517 puan) tarafından
Aynen öylee. Bu yüzden takma ya
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Allah aşkına kendin yapıyorsun sürüm az yetmiyor bitti millete ne güzelim boşversene hic işin olmasın takma kafana gereksiz insanlari
(5,324 puan) tarafından
Evet çok haklısın ama sırf neden emmiyor diye sormasınlar diye emiyo ama yetmiyormuş gibi yapıyodum. Artık onu da yapmam yetti
(5,938 puan) tarafından
Tabiki canım yapmayacaksın milleti umursama..
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Bosver canm ya meme versen bebek zayif olsa senin sutun yaramio derler kilolu olsa cok emio herhalde obez olcak derler. Derlerde derler yani bsy konusmk icin millet bahane ario sen annesin neyin bebegin icin dogru oldugunu en iyi sen bilirsn uzme kendini gereksiz insanlar icin sadece sut vermekle anne olunmuo bu hayatta
(5,324 puan) tarafından
Orası öyle bş anlasalar meme verende anne mama verende işte. Önemli olan aradaki bağ değil mi zaten
(1,422 puan) tarafından
Oyle tabi canm sen kendini sıkıntiya sokma boswer
(5,324 puan) tarafından
Sağolasın canım haklısın
0 oy
(88 puan) tarafından
Gel çıkarabiliyorsan sen çıkart kendinden süt göreyim dicen hayır gelmiyorsa napim kendimi camdan mı atayım ne saçma insanlar ya..
(5,324 puan) tarafından
Ah ah yakında onu da derler bebeğini mama ile besliyorsun git camdan atla diye. Başka işleri yokmuş gibi konuşurlar öyle. Kendileri çok iyi çocuk yetiştirmiş gibi nasıl çocuk yetirtirilir onu anlatırlar

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 4,257 göst.
18 Ekim 2019 Aile kategorisinde Karamelek-35 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 171 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 449 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Papatyam15 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 260 göst.