0 oy
155 göst.
Diğer kategorisinde (1,352 puan) tarafından
Kızımın söylediği mama, su, ver, aç , anne, baba gibi şeyler. Yani mesela su ver gibi basit cümleler söylemiyor kapıyı aç gibi... Şakır şakır konuşsun hemen demiyorum ama bunları en azındN diyebilse içim rahatlatacak. 

7 Cevaplar

0 oy
(1,947 puan) tarafından

image

canim ben bu duayı okuyorum.Benim oglumda 22 aylık daha fazla kelimeleri yok doktor 3 yaşına kadar konuşmaması normal dedi dil alti bagi kesildiği zaman sürekli konusmasi acisinda yardımcı olmaya çalışıyorum birde bu duayı okuyorum inşallah konusurlR
tarafından
ben okudum 20 gun o suyuda ogluma icirmiştim
(1,947 puan) tarafından
İse yaradı mu canim
(13,206 puan) tarafından
Bu ayeti suni sancı verilirken okudum sürekli gün içinde de  çok rahatlattı beni faydası cok var

Zorlandığım zaman sürekli  okuyorum
tarafından
fayda olmadi bizde
-Reklam-
0 oy
tarafından
24 aylik oglum bizde de konusma yok post yukari
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Benimkinde yeni 2 yaşına girdi aynı kelime çok yok ama bazen anne aç diyor 
0 oy
(617 puan) tarafından
Kuzu bemimde öyleydi. Şimdi 29 aylık. 1 aydır yavaş yavaş konuşmaya başladı. Yeni yeni su al gel. Anne ben giy. Büyük kamyon. Küçük kepçe. Gibi gibi konuşmaya başladı
0 oy
(13,206 puan) tarafından
Kalabalık ortama sokmani tavsiye ederim 

Çünkü evddekjnden dağa fazla kelime duyacak kendini anlatmak isteyecek karşısındakine bu yüzden de konuşmaya çalışacak 
0 oy
(246 puan) tarafından
Tanıdıklarımın 2 buçuk 3 yaşında çocukları da konuşmuyor doktor onlara kesinlikle TV tablet uzak tut demiş sizde de varsa izletmeyin konuşmayı ciddi manada engelliyor 
0 oy
(1,191 puan) tarafından
.Benim kızım da sadece bazı kelimeler vardı. 10 tane anca belki. Bi gün öğlen uykusundan uyandı birşey istedi ben de annem elektrikler yok dedim . Koştu lambayı açmaya baktı yanmıyor “anne elektrik yok “ dedi sonra koştu ablasına ona da anlattı. Direk cümle kurdu 30 aylıktı . Konuşması geciktiği için 1.5 yaşında kaldırmıştık tv yi telefon tablet i de vermiyorduk 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 392 göst.
25 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gmzasya (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 993 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
0 oy
7 cevap 204 göst.

382,739 soru

11,458,006 cevap

35,041 kullanıcı

...