0 oy
201 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Neredeyse 3 yaşına girecek her şeyi anlıyor kelimeleri de biliyor basit olanların hepsini söylüyor işte anne mama bitti, dede gel git falan tarzında cümleler kuruyor ama uzun cümleleri tamamlayamıyor anne benim ıııı yapıyor ve uzun kelimeleri defalarca tekrar etmeme rağmen söylemiyor çok fazla TV telefon falan ilgisi yok zaten vermiyoruz da sürekli de konuşuyoruz ama artık stres olmaya başladım 3 yaşına gelecek 

7 Cevaplar

+1 oy
(8,326 puan) tarafından
Bı psıkologa gotur eger uygunsa krese gönder
(5,980 puan) tarafından
arkadaşa ek olarak konuşma terapistine de götür canım
(42 puan) tarafından
Teşekkür ederim kreşe göndermeyi düşünüyorum yazın
(8,326 puan) tarafından
Gozdeh önce psıkolog sonra gerek gorurse yonlendirir oraya. Direkt gidilmiyor. Ben tecrube ettim onu :)
(5,980 puan) tarafından
yok direkt konuşma terapistine giden tanıdığım da var, yeğenimi de götürdük canım o şekilde:) yani biz öyle yaptık, ha psikologun görmesi de iyi bir şey tabii ki
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
benm oglum 26 aylik hic konuşmazdı anne baba dede tek derdi ama isaretle ne istediğini falan cok iyi gosterirdi sonra birden bire cozuldu herşeyi söylemeye başladı su an konusuyor cok sukur
(42 puan) tarafından
Benimki de aynı gösteriyor anlıyor 3lü cümle kuruyor ama basit cümleler sadece inşallah yakında çözülür
(2,011 puan) tarafından
insAllah ama sende biraz çabala mesela ben ner gorsem adini bi kac kere tekrarlar soylerdm esyalari tanitirdm bununda birz faydasi olmstr
0 oy
(1,090 puan) tarafından
benim kızımda 2.5 yaşında konuşmaya başladı. ikili cümle hiç kurmadı diyebilirim sadece baba gitti ,baba işte derdi .2.5 yaşında babam işe gitti ,anne benimle oyna vs vs devamı geldi şimdi susmuyor
(42 puan) tarafından
Ne güzel maşallah
0 oy
(232 puan) tarafından
Canim çocuktan çocuğa degisiyo...

Benim ikki kızımda küçük bir yasindan sonra konuştular üçüncü kızım bueune girdi bugün  ama  hala annebaba dede nene mmaa tek diyo
(42 puan) tarafından
Doğru çocuktan çocuğa değişiyor da işte insan stres oluyor yinede
(232 puan) tarafından
Canim sağlıklı olsunda yavrularimiz Allah'ın izniyle herşey zamanı ca yaşanır Allah'ın izniyle
0 oy
(416 puan) tarafından
Balık yağı kullanın ama doktoruna sorun öyle kullanın ben balık yağını verdirten sonra çok ama çok faydasını gördüm
(42 puan) tarafından
Teşekkür tavsiye için
(416 puan) tarafından
Rica ederım umarım sizde de işe yarar
0 oy
(236 puan) tarafından
Üzülme kuzum her çocuk aynı değil benim kızım 31 aylık maşallah herşeyi konuşur her zaman büyük biri varmış gibi konustuk kızımla tablet telefon falan daha yeni yeni ister anne oyun açabilir miyim der öyle veririm dert etme konuşur inşllah 
0 oy
(1,560 puan) tarafından
Canım arkadaşımın kızı böyleydi TV telefon kısaca ekran tamamen kapanacak konuşma harici elinize almak bile yasak demişti doktoru uydular o hafta konuştu diye anlatmıştı 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
0 oy
1 cevap 38 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde gulendampapir (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 224 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Armin (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 209 göst.

380,043 soru