0 oy
774 göst.
Aile kategorisinde (650 puan) tarafından
Şuan bunları ağlaya ağlaya yazıyorum 3 yaşına girecek oğlum hiç birşeyden memnun olmuyor sürekli sebepsiz veya saçma sebeplerle ağlıyor krizlere giriyor bir çarşı pazar gidemiyorum yerlere yatıyor zaptedemiyorum 

Binanın parkına indiriyorum oynamıyor gidelim gezelim diyor tamam diyorum kendi istediği yoldan gitmek için ağlıyor markete giriyoruz isteklerini almaya çalışıyorum yinede çıkarken bir ağlama krizi çıkarıyor

Etkinlik yapalım diyorum birşeyler hazırlıyorum yapmıyor 

Ymeek yemiyor hep reddediyor

Kime sinirlense gelip hıncını benden alıyor

Gerçekten artık bıktım tükendim son 1 aydır hiç huzurumuz kalmadı hergün ağlıyorum hergün isyan ediyorum 

Evimizde gram huzur kalmadı eşimede çatıyorum oğlumada kızıyorum artık tükendim gerçekten çocuğa hiç bir eğitim veremiyorm herşeye kapalı n'olacak böyle Allah aşkına artık Allah'ım canımı biran evvel al diye dua ediyorum çok bıktım çok 

20 Cevaplar

+4 oy
(196 puan) tarafından
Güzel arkadaşım merhaba lise grubu ogretmeni olarak yazıyorum. Benimkiler boyum kadar çocuklar ama hala anlattigin gibi olanlar var aileleriyle görüştüğüm zaman bebekkende çocukken de böyleydi diyorlar. Bir eğitimci olarak sebep şunu görüyorum ve farkında olmadan bende bazen yapıyorum kızım içi fazla tevazu gösteriyoruz aman ağlamasın aman rahat dursun vs. Artık çocuğun kreş zamanı gelmiş sen ne yaparsan yap onu mutlu edemezsin aranızdaki yaş farkını bir düşünsene annemizle babamizla bizler şuan ne kadar eglenebiliriz. Çocugun çocuk arıyor yaşıt arıyor. Onun enerjisinin olduğu yerde sen ben anne babalar tukeniyoruz. Ama akralariyla öyle değil. Kendi yaşıtlarından da öğrenecek çok şeyi var. 3 yaşına gelmiş bir çocuk kesinlikle dışarıda olmalı ve çocuklarla olmali. Emin ol bir süre sonra daha uyumlu ve ılımlı bir çocuğun olcak.  Kesinlikle kreş düşün. Yarım gün olsun tam gün olsun çocuğun anne babaya ihtiyacı olduğu kadar arkadaşa da ihtiyacı var. Hem sen saglikli kalırsın sağlıklı mutlu anne sağlıklı mutlu çocuk demek. E biz zamanında böyle değildik kreş mi vardı diyenler olursa eğer bizim zamanımızda çocukluk sokakta oynamakti şimdiki çocukluk buna müsaade etmiyor ne yazikki. Bir düşün derim. Benimki de öyle vs. Diyenlere aldanma her çocuk bir değil herkesin yaşantısı kendine özel.
(650 puan) tarafından
Çok güzel demişsiniz gerçekten çok fazla ödün verdim kendimden ve artık tükendim kreşle konuştum yarım gün bile kabul etmediler bezi bıraksın öyle gelsin dediler tuvalet eğitimini reddediyor bezi çıkarınca çığlık çığlığa yere atıyor kendini şaştım kaldım
(196 puan) tarafından
Bezle kabul eden çok yer var araştırın derim.
(7,935 puan) tarafından
Benim oğlumda 18temmuzda 3olacak tuvalet eğtimini asla kabul etmiyor.Yukardaki sorunları bir mijtar biz de yaşıyoruz oğlumla .2yaş sendromu bitecek derken 3yaş sendromumu başlıyor ne
-Reklam-
+1 oy
(4,889 puan) tarafından

Çocuk gerginliği  anneden alır bir ay 40 gün sakin kalın naparsa yapsın asla kızmayın ses tonunuzu yukseltmeyin ağlasın sevgiyle yaklaşın emin olun çocuk durulacak derdi pedagog Adem Güneş :)

(650 puan) tarafından
Keşke ypaabilsem bunu artık çok doldum
0 oy
tarafından
3 yaş sendromu hayırlı olsun.
(650 puan) tarafından
Yeni değil ki doğdu kolikti böyle ağlardı ek gıda geçemedik bir türlü hep reddetti huysuz oldu yürümeye başladı düzelir oynar dedim daha kötüye gitti ama artık sabrım tükendi eskiden böyle değildim artık bende huzursuzum
(13,821 puan) tarafından
Benimkide 3 yasina girecek bukdr degil ama genelde hep aglar bir seylere sendromda suan donemsel bir seydir gececek elbet evet tukeniyo inswn gercekten ama gececek saglik olsun dikkstini ceken seyler yapin kitap falan sevmiyormu kalem tarzi seyler
tarafından
Ay kızlar korktum şuan kenimi hazırlim bari
(13,821 puan) tarafından
Bizim sendromumuz hic bitmedi:) erken dogdu snra gaz kolik disler zirvede yok 2 yas yok 3 yas hic bitmedi daha yani☺bakalim kucugum.nasil olir oda tersi sakin basladik bakalm nolur
tarafından
Biz hep hareketliydik ya
0 oy
(17,723 puan) tarafından
Ne zor bu çocuklar bugün benide çıkdırttılar oturdm ağladm valla
(650 puan) tarafından
Gerçekten benimde artık sabrım tükendi bende ağlıyorum hergün
(17,723 puan) tarafından
Sebepsiz yere bile kavga ediyolar bağrıyolar ağlıyolar anlatmak istiyorm yok anlayan dışarı yolladım büyüğü anneee anneee bağırıyo eve geliyo yüz kere oynamıyo dolanıyo oralarda eve geliyo valla bi sinir stres karnım ağrıdı ya artık yarım saate yatırcam şuan bağrıyolar yiyin birbirinizi dedm artık kafam kazan
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ki su an aynı durumdayım zaten tek çözüm büyümesini beklemek
(650 puan) tarafından
Üstüne yenisini katarak ilerliyorlar umarım düzelir
0 oy
tarafından
oncelikle istedigi yoldan gitmeyeceksin burdan gidicez yoksa simdi eve gidicez een sec diyeceksin.. istedigini almayacaksin yanii o sussun diye duzenini bozmayacaksin.. dun boyle bir cocuk gordum parkin altini ustune getirdi, slincaktaki cocugu tartaklayip ben ona binicem diye.. yani onunu alamazsan cok buyul sorunlar cikar 
(650 puan) tarafından
Zaten gitmiyorum cnm ama o yolda zehir oluyor markette istediğini alıyorum sırf yesin diye
tarafından
yok yapma oyle pisir yemiyorsa bu var de.. ya da bunu yedikten sonra bunu yiyebilrisin de. biliyorum cok zor ama kurallari senin koydugunu gormesi lazim iki bagirip agladiginda annemi yonlendirebiliyorum diyor suan.. yaninda ol sakinlesene kdr bekliyorum sakinles oyle konusalim de yani odaya kapat demiyorum
(650 puan) tarafından
Haklısın küçücük çocuk ama yönlendiriyor malesef
0 oy
(916 puan) tarafından

Bazı çocuklar mutsuz buda bizim sınıvımız :(

(650 puan) tarafından
Çok büyük bir sınav
(650 puan) tarafından
Rabbim utandırmasın inş
(916 puan) tarafından
Aminn :(((
0 oy
(307 puan) tarafından
Eğitim veremiyorum diyip niee problem. Sendeymiş gıbı konuşuysun bnmkide öyle aynı anlttıgın gıbı 10 gun sonra 3 yaşına girecek 
(650 puan) tarafından
Benimkide 1 ay sonra 3 yaşına girecek ve biz daha beslenme alışkanlığı kazandıramadık
(307 puan) tarafından
Aç kalınca yiyo nasıl yani kazandramadık derken bnmkide mesela patates makarna pilav yer tavada yumurta bide mercimek çorbası gerisini zorla yedryrum karpuz falan meyve yemez mesela baban geliyo deden kızıyo falan saçma sapan hikayeler uydurup yedryrum daha peyniri 1 kez yemedi mesela yoğurt yer telefonla oynarken ve kansızlık var aşırı şurup kullnyruz çünkü et nohut yeşil mercimek öyle severek yemiyo napalım düşüne ede bende kafayı yiyordum hele sütüm azdı mama kullanıyordum o dönem çok kötydüm ama işte. Bi şekilde büyüyorlar
(650 puan) tarafından
Canım onları bile yemiyor işte kaç doktor kaç özel klinik gezdim yok çocuk yemiyor peynir süt yumurta yoğurt meyveler sebzeler asla ama asla tatmıyo bile hep reddediyor açta koyduk yer diye yok naptımsa olmadı iki çay kaşığı bir şey yese gün yemek yedi diye havalara uçuyoruz
(1,925 puan) tarafından
Hiiç ye diye çırpınmıcan israrda etmican öyle yaparsan inadına yemez. Yarın al bi karpuz temizleyip koy bi tabağa gözünün önüne getirip şapırdata şapırdata yemeye başla o kadar ballandırki ağzından sesler çıkır. Çocuğuda hiç davet etme çatalda getirme onu iki kere almak istediğinde hayır vermicam de 3 kere tmm al sende ye diye azık ver ve sonra serbest bırak. Ben asla yumurta yemeyen çocuğuma bu şekilde yedirdim.
0 oy
(1,934 puan) tarafından
Bence bi çocuk pedogogu ile görüşün. Şöyle detaylıca bi konusun illa ki huzursuzlugunun bi sebebi vardır
(650 puan) tarafından
Yaklaşık 4 ay önce bıraktım söylediklerini yapmaya çalıştık olmadı düzene girmedi bu ağlamalar bitmedi en son bizi çocuk psikiyatrisi yönlendirdi o da bir şurup yazdı aşırı yan etkisi vardı ve ben almadım
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Ahh canim benim yaa:( bugün bende ağladım sinirden 2 yaşına girecek :( ben kendime çözüm bulamadım ki sana diyim oturup birlikte ağlayın ben öyle yapıyorum artik::((
0 oy
(788 puan) tarafından
Rabb'im yar ve yardımcımız olsun canım bende tükendim inanki sinir hastası oldum.ne diyelim canları sağ olsun°>°
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Sabir sabir de canim ve gecici bir sürectesin benim oglum da da ağlama krizleri var sebebsiz ufak seylere nasil agliyor bu ara sinirli bende de kafa beyin kalmiyor kizdigim da oluyor vurdugum da icim yana yana ama gececek 3 yas sedromu bu internete yaz senin anlattiklarinin hepsi 3 yasta olan seyler 
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Büyük Oğlum 3 yaşında bebeğim 5 aylık. Büyüğü devamlı ağlamaklı, sebepli sebepsiz ağlar, zorla yer. Bi yere gitsem burnumdan gelir. Ufaklık zaten hiç susmaz. Bi ara sinirden duvarları yumrukluyordum. Sonra sakin kal Şeyma dedim, ne yaprsa yapsın tepki verme susturmaya çalışma. Çok şükür, çok çok çok şükür şimdi daha iyiyiz. Ama tek istediği aslında birwz daha ilgi ve yaşıtlarıyla oynamak. Yaşıtlarıyla oynayarak daha güzel iletişim kuruyor ve daha sakin oluyorlar 
0 oy
(230 puan) tarafından
Ya kusura bakmads gerçekten böyle konuşmayın artık çok kızıyorum..bktm tükendim isyan ediyorum ne dmeek .nedne ediyosun ..çocuğun agliyo diye mi uyumuyo diye  mis miz diye ..memnn olmuyo diye .bunlar sbeeb mi yaş..Allah sağlıklı evlat vermiş..ya özel bir çocuk olsaydı .o zaman ne yapacaktın.ozrl çocuk anneleri ne yapsın..

Demekki çocuk bisiy anlatmaya calisiyo..bir yrre hata yapiyosunuz..bunu bulmanız gerek..her istediğini yapmayin..kuralda kural hayirsa.hayir..aglamak istiyosa ağlasın görmezden gelin..bir yere gitmeden konuşun kural koyun yapmadımi..sorgusuz eve dönün.....oynamak istemiyomu biisy peki sen bilirsin ne yapmak istiyorsan yapabilirsin de..kendi haline bırak...
0 oy
(60 puan) tarafından
Canım benim İnanki aynı bendede var oda 3 yaşına girecek çok zor bı çocuk olmuş bide hamileyim 7 buçuk aylık ah ah bide bna sor sen 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Benim kızım da benzer huylara sahip . Parka gideriz balon görür tek ağlayan benim kızımdır Mısır görür tek ağlayan bizizdir . Pikniğe gittik akülü araba gördü çığlık çığlığa değil ama mızır mızır ağladı. 1 hafta boyunca araba istedi aldık, dışarıda bakıyorum ağlayan çocuk yok . Oyun grubuna götürdüm ağladı oynamak istemedi. Spor grubuna yazdırdım kurallara uymak istemedi başta ama hocası taviz vermedi 2. Derste hemen adapte oldu. Diğer çocuklar Naz etmiyor bizim ki canı sıkıldıkça

Annneee diye koşuyor yapmak istemiyor canı istiyor hocaya küsüyor falan benim için yıpratıcı oldu ama baya mesafe katettik. Bi süre sonra ordan da sıkıldı ara verdik.2 aylıkken de böyle nazlıydı . Çok taviz verdiğimiz için böyle olduğunu düşünüyorum ama bebekken de sıkılınca basardı ağlamayı. Eskisi kadar ağlamıyor ama hala zor bi bebek 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Cnm hamileligin streslimi gecti 
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Canım benim bemde aynıydım. Birde üstüne bana catan cocugun en ufak aglamasını bana baglayan bir Kocam vardı. Cocugu pedegoga götürdüm. Sonuc cok fazla özverili bakım yapmışım. Cok müsamma göstwrmişşin aglamasın diye dedi. Birde evde babanne annane gibi ona yüz veren varsa uzaklastırın. Destek görecek birini bulamasın. Birde imkanın varsa krese gönder cok güzel degişimşer yasıyor lar 
0 oy
(396 puan) tarafından
Aaaa bu benim oğlan olmasın mı???  Ayy bende 1 aydır aynıyım 3 yaşına girecek ne uyku ne huzur dediğin gibi.

Hep mutsuz hep mutsuz 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 580 göst.
9 Nisan 2021 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 423 göst.
27 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Bastet (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 44 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Enesin_annesi (18 puan) tarafından soruldu
0 oy