0 oy
1,217 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden etikenlendirildi
Güzel dileklerde bulunanlara çok teşekkür ederim fakat bazılarının bu ön yargıları inanın ne kadar kırıcı olduğunu anlatamam size. Ben böyle olmasını istermiydim. Benim vicdanımı sorgulamayın lütfen ben bir anneyim. İsteyerek evlenmedim. Düğünümüz yapıldı dini nikah yapıldı fakat resmi nikahı düğünden sonra yaparız dedi ama yapamadı ne kadar diretsem de bu benim suçum mu? O zaman hamile kalmasaydın diyeceklere de söyleyeyim benim hamile kalmam benim elimde değil eşimin elindeydi yapmayacaktık bir süre ama hamile kaldım işte ne yapsaydım aldursamıydım çocuğumu? Gidecek hiç bir yerim yok aileme asla gidemem. Kadın sığınma evine daha önce gittim berbat bir yer cezaevinden farkı yok. Üstelik eşim asla giderken çocuğumu bana vermez biliyorum. Anlayın beni gitmek zorundayım ama nereye... Belki sokakta yatarım Bi işe girerim belki orda yatarım bilmiyorum. Lütfen sizden tek ricam yazdıklarınızı tek tek okuyorum yeterince bitik bir haldeyim bana sadece dua etmenize istiyorum. Yadırgamayın yalvarıyorum.. 

23 Cevaplar

+3 oy
(10,784 puan) tarafından
Bak bacım. Sen benim kardesimdenufaksın o yuzden kardesim diyecegim. Oncelikle. Nikah birligi altında dogmayan her cocuk annenindir. Hukuken babanın hiç bir hakkı yoktur. Alma meselesini aklımdan cıkar. Sanırım yasında 18 den kücük. Kocanı da içeri alacaklardır. Cocuga istismardan. Rahat 5 6 sene yatarı var. Oyle boyle demeden once bir ailenle konuş. Al karsına ailenden büyük kim varsa. Cekinmeden durumu anlat. Bana yardım edin de. Büyüklerin elbet bir fikri olacaktır.cunku bebekle iyi bir meslegin olmadan bir hayat kuramazsın. Bebegin olmadan da kuramazsın. Ya kötü yola düşersin yada ziyan olursun. İlk yapman gerekn aile bireylerinle kpnuşmak olmalı. Ben 29 yasındayım 2 cocugumla bosandım. Meslegim elimde. Ama bem bile su an asla ayrı bir hayat kuramam. Oturup hesaplar yapınca hersey ortaya cıkıyor. Evet cok daraldın belki de neler yasadın. Herkesin derdi kendine büyüktür. 
(1,097 puan) tarafından
Önceki postta çocuğu bırakıp gideceğim demişti
(10,784 puan) tarafından
Bilmiyorum benimki buyuk 8 yasında. Eski kpcam coxugu bırak sana evi vereyim dedi kabulmetmedim
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Ben de 21 yasindaym diger posta yazdiklarn kadariyla yorumlayacam ne yasadigini bilemem ama ben de esimden cok kotu seyler yasadm ben de seninle ayni dusunceler icerisindeym ama esim canimi da alsa cocugumu alamaz ....esin sana giderim diorsa defol git de valla cok zor durumda oldugum oldu asla basimi yere egmedm tamam demedm gorumcelerim beni hic sevemz 2 kelimelerinden biri sen cok dik baslisin esim ne yapiyorsa canimi ortaya koydm gozumu kararttm ne olursa olsn dedim iki katini yaptm butun mahalleye rezil mi olacak olsun dedim karakolluk mu olacaz bin kere sikayet ederim on bin kere ederim beter olsn dedim simdi kuzu gibi korkuyor kavga cikacak die valla git polise sikayet et giderim giderm die tehtit ediyormus ya defolsn gitsn iste evinizin aderesine al uzaklastirmayi yaklasamaz polis jandarma 10 gunde bir gelip kontrol yapiyor yaklasiyor mu die ha buraya yazmasi kolay boyle seyler icin cesaret lazim korkarsın biliyorm ama cocugunu birakmaktansa bunlari yasarm daha iyi bilmiyorm 
(2,692 puan) tarafından
Helal kız sana :)
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun insalahh canım Rabbım ferahlık versin inşallah 
tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Neden resmi nikah yapmıyor peki yani düğün olmadan önce ailen söylemedi mi nikah diye 
0 oy
(173 puan) tarafından
İşte bu yüzden işimiz olmalı. Kendi annemizden bile medet ummamalıyız. Allah yardımcın olsun. Birinden kurtuldum derken başka bir belaya bulaşma 
0 oy
(1,124 puan) tarafından
Canım eşin şehir dışına gidiyor falan demiştin. 

Bu adam ben bilemem tabi ama nedense bana evli gibi geliyor.

2 ay orda üç ay şurda resmi nikah ta yapmamış yani iki sebebi olabilir ya çok zengin dir boşanırken mal gitsin istemez yada evki dir yani 
tarafından
Bilmiyorum...
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Aslında çocuk konusunda korunabilirdin kuzum. Kadun doğuma gidip spiral taktırsan bile olurdu. İzin vermez diyosan yanmam var hastaneye gidelim derdin. Yargılamıyorum yadırgamıyorum. Ama bazen çözüm oluyor biz göremiyoruz. Sığınma evlerinin cezaevi gibi olma nedeni sen oraya sığınıyorsun güvenliğin için bazı şeylerşn kısıtlı olması normal bence. Ama gitmedim bilmiyorum. Rabbim esirgesin. 

Allah yardımcın olsun inşallah 
tarafından
Evlendiğim ilk zaman sprialin ne olduğunu bile bilmiyordum ki
0 oy
tarafından
Allah yardmcn olsn bacım 
0 oy
(2,062 puan) tarafından
O halde o evde kal.

Şıklıkla evde de kalmyomus o zaten
0 oy
tarafından
Bir evin içini anca Allah bilir. Anlattığın kadar anlatmadiklarin da vardır. Allah sana hayırlı bir kapı açsın. Çocuğun en fazla iki yaşındadır.Biliyorum yaşadıkların biraz zor ama evladını arkadan da bırakıp gidersen pişman olman büyük bir ihtimalll.... ona senden iyi kimse bakamaz  evladın için biraz daha mı sabırlı olsan acaba yaşın henüz küçük. Mesela iki yıl baktın hala değişen birşey yok evladin biraz daha büyümüş olur bir kreşe verip çalışabilirsin. Şu an gidersen çok zorluk yaşarsın gibi. Allak büyük belli olmaz belki bu sürede eşinle aranızdaki sorunlar çözülür muhabbetiniz artar. 

Allah sana hayırlı güzel kapılar açsın inşaallah. 
tarafından
Eşim çok kıskanç biri markete gitmeme bile izin vermez kaldı ki çalışmama hiç izin vermez
tarafından
Çocuğun biraz büyüdükten sonra alıp gittiğin zaman için söylüyorum. Şimdi çocuğu alıp gitsen ben çalışayım kreşe vereyim desen kreş için küçük daha.
0 oy
(90 puan) tarafından
Dilancim bizleri yanlış anlama, ama sectigin yol doğru değil, aileye gidemiyorsun, sığınma evine gidemiyorsun, demek ki sokakta kalacaksın, özür dileyerek yazıyorum sokakların ne kadar tehlikeli olduğunun hepimiz farkındayız, ya tecavüze ugrarsin ya da öldürülürsün. 

Bir denesen ailene gitmeyi, öncesinde belki hayır derler ama sonra kabul etmek zorunda kalırlar. Git otur ya kendimi keserim ya da burda kalırım de bir şekilde ikna et. Önce belki kabul etmezler ama mecbur bırak onları. 

Geçmişi sorgulamayalim olan oldu bitti, zorla evlendirildin kandirildin bebeğin oldu bitti gitti şimdi önümüze bakalım, ne yapabiliriz diye. 
tarafından
Çözüm yolu bulamıyorum burda da herkes anneliğime laf ediyor çok zoruma gidiyor çok
(90 puan) tarafından
Ne yapacaksın peki? Sokaklarda yaşayamayacagini hepimiz biliyoruz, sokakta bir gün kalsan sonraki gün bir bataklığa saparsin ve seni satarlar Allah korusun. Aklını başına topla
0 oy
(1,161 puan) tarafından
kusira  kalmada  cocugunu birakib giden bir anneye asla acimam ben.   cocuk  annesiz  kalacak ona yazik diyilmi sucmu. gidecek yerin yoksa  o zaman cocugun icin otur kal sabr et.  edemiyorsan cocugunuda al git.  annelik bu diyil ****** bile  yavrusunu atmaz  ya  insanlik ne  hale gelmis. cocuk buyudugunde  bunu nasil aciklarsin bilmem.  kusura  kalmada  benim annem 3 cocuk buyutmus  esinden ayri.  bizi eve burakib ise gider  biz yalniz  kalirdik. olsun buyuduk ama.   ama  bizi asla atmadi kimseyede vermedi. insan olurde evladindan vazkecmez. anne  diye arkandan aglsr nasil alisor  yokluguna senin bunu bir dusun ya. krndini suclar  ben kotu cocukdum annem beni burakob gitdi diye.   ya basina bir sey gelirse  ya burda  evladini yarin saat bile burakamayib bakkkala bile gitmeyen anneler var. ne anlatiiyosun 
tarafından
Oğlum 2 yaşında bile değil kime nereye bırakayım da çalışayım söylesene sen olsan ne yapardın öteden yorum yapmak kolay tabi
(1,161 puan) tarafından
o zaman katlan.  rabbim unutma  sabrin sonu selametdir  bir kapiacar sana
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Yargılamıyorum Allah yardımcın olsun. Ama ne yapayim çocuğu mu aldırsaydım kadar saçma bi savunma yok. Diger postuna da yazdım suçlu sen değilsin ailen. Resmi nikah yapmayip iki oynayip evlerine döndüler ya suçlu ailen. Allah yar ve uatdimcin olsun
0 oy
(10,230 puan) tarafından
Çocuğu bırakıyorum dedikten sonra benim için senin dediğin hiçbir sözün kıymeti kalmıyor. Sağlık ocağı bile bedava d. Kontrol hapı verıyor. Nikahın yoksa yapmayacaktın. Hangi devirdeyiz ya? Oku bunları. Tekrar hata yapmamak için oku. Evladını bugün bırak 10 sene sonra köpek gibi pişman olursun. Dönüp suratına tükürse ne diyeceksin? Ailenle konuş. Ailen de hatalı o ayrı saçmalık zaten. Senin dini nikahını kıyan imam da suçlu bu arada. Resmi nikah olmadan dini kıyılmıyor artık. Hele ki yaşın da küçük hepten sıkıntı. Ailen ile konuş. En olmadı sığınma evine gideceksin. Ama evladını bırakırsan çok pişman olursun. Bunu aklından çıkarma
0 oy
tarafından
Allah sana vicdan merhamet versin kendi rahatın için el kadar çocuğu bırakmak ne demek ya inanamıyorum ben çocuğum rezil olacak diye ameliyat olmuyorum ya siz nasıl annesiniz 
tarafından
Ağzına sağlık bacım
Ben felç geçirdim doktorla kavga ettim yoğun bakımdan çıkar beni diye ya evladımı özledim diye her gün ağladım
tarafından
Çok geçmiş olsun canim.  Ben inanamıyorum bazi insanlar gerçekten sadece zevkine doğuruyor
tarafından
Sana da geçmiş olsun kuzum kesinlikle katılıyorum
tarafından
Ne kadar iğrenç insanlarsınız siz çaresizlik nedir bilmiyorsunuz onu anladım yazdıklarımı anlayarak okuyun derim
tarafından
İğrenç olan bence sensin edepsizlik yapma ne bekliyorsun aferin dememizi mi
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Müge anlıya  esra  erola  diğer  programlara yaz ara  beki yardımcı  olurlar  sana ama  çocuğunu  bırakıp  asla  gitme o çocuk  sensiz yapamaz 
0 oy
(100 puan) tarafından
Sana herkes burada yardımcı olmaya çalışıyor ama sen kafana koymuşsun çocuğu birakicam Allah aşkına vicdan diyorsun biz senin çocuğunu senden daha çok düşünüyoruz ya bir Bebek mahsum Yavru annesiz nasıl yapabilir onun kokusu sesi olmadan nasıl yasayabilir...

Onun boynu bükük mahsun mu.burkacaksin lütfen aklınızı başınıza toplayın , bırakıp gittin diyelim sen onun yanında yokken başına bir şey gelirse ömür billah vicdan azabından kurtulmazsin , ama şunu da söyleyim.gercek anne olan ANNE iki eli kanda da olsa canı pahasına çocuğunu birakmaz bırakamaz, o bebege çok acıdım ve bebeğe dua ediyorum Rabbim karşına ebediyen vicdanlı insanlar çıkarsın. 
tarafından
Sen söyle o zaman ne yapayım hadi aldım yavrumu yanıma nereye gideceğim karnını neyle doyuracağım
0 oy
tarafından
Önceki postunda cevap alamadım sana sordum ki babası çocuğunu nufüsüna aldı mı evli olup olmadığını araştırdın mı şüphen olup bunun üstüne neden gitmezsin
tarafından
Evet çocuğu nüfusuna aldı kimliğinde bekar yazıyor
0 oy
(3,219 puan) tarafından
Adamın nüfus kağıdını falan gördün mü yani nikah yoksa evlidir muhtemelen. Çocuğun kimliği kimin üzerine kayıtlı bu arada. Merak ettim 
tarafından
Babası nüfusuna aldı çocuğumu
0 oy
(852 puan) tarafından
Canim asla kıyamıyorum lakin amma velakin şart niy3 koşmadin önce resmi nikah doye isteyerek evlenmedim diyosun birde buna nazaran resmi nikahsız nasil gittin nasil güvendin?baktın resmi nikah yapmıyor ondan korunmasini neden bekliyosun canım benim sana resmi nikah yapmayan bir adam bebek olmasın diye korunur mu ?baktın yapmiyor nikahı hemen bir eczaneye koşup bir hap alacaktım doğum kontrol hapı gizliden gizliden içecektin veya bir spiral taktiracaktin ...yani asla kıyamıyorum bn sadece görüşlerimi söylüyorum postuna cevaben ...diyosun nikah yapamadı yapamadı değil yapmadi ne engel ki resmi nikahın önünde..sana bisey diyim mi bir erkek niye resmi nikah yapmaz biliyomusun yani aklıma geliyo söyluycem o evli güzelim ben sana diyim

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,334 göst.
0 oy
4 cevap 499 göst.
21 Eylül 2020 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 2,080 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 136 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Saregulsum (14 puan) tarafından soruldu