0 oy
217 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda anlaşmalı boşanan var mı? Dilekçeyi siz mi hazırladınız yoksa avukata mı yazdirdiniz?

Birde dava dosyası için ne kadar ödeme yaptınız? 

Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim :)

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dilekçeyi yazan yerler var siz ne istiyorsanız belirtiyorsunuz dilekçeyi yazıyor ödemeyi de orda alıyorlar 350 gibi bir tutar tutmuştu sanırsam mahkemeden sonra bir süre daha bekleyip imza atmaya gidiyorsunuz eşinizle o imza atılmazsa boşanma gerçekleşmiyor parayı kim ödedi ise geri yatıyor aklımda bunlar kaldı
(19 puan) tarafından
Anlamadım dilekçeyi adliyede mı yazdirdiniz siz? Açıkçası ben internetten bulup durumumuza göre dilekçe yazdım ama adliyede kabul ederler mi bilmiyorum. Bu  350 TL davayı açmak için verdiğiniz tutar dimi
tarafından
( Ben boşanmadım arkadaşım boşanmıştı )

Adliyenin karşında illa dilekçeyi yazan yerler vardır ordan yazılanı kabul ediyorlar diye biliyorum verdiğiniz para dava açmak için
(19 puan) tarafından
Anladım siz arzuhalcileri diyorsunuz. Teşekkür ederim cevabınız için
tarafından
Adı aklımda öyle kalmış :))
(269 puan) tarafından
Mrb o örnekler nasıl oluyo ben anlamadım banada söylermisiniz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim arkadaşım boşanmıştı. Biz beraber yazdık internetden örnek bulduk ona göre yazdık. Ama o boşanma için eşinin memleketine gitmek zorunda kalmıştı 
(19 puan) tarafından
Bende o şekilde yaptım ya internette ki örneğe göre yazdım. İki çocuğum var velayetler bende olacak zaten ev araba yok adamda iş de yok dava masrafı da bana kaldığı için araştırıyorum nasıl oluyor diye. Yorumunuz için teşekkür ederim
tarafından
Allah yardımcınız olsun canım. Mihrini de belirt artık kanunen geçerli bişey
(19 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah. Yok kız ne mihri zamanında 5 bilezik vardı bozdurdu kendi yedi:-) Nafaka istemediğim için anlaşmalı boşanacak yoksa bulmuş bir enayi bırakır mı? İki kere daha bu noktaya geldik hatta sonuncusunda avukat tutup çekişmeli dava bile açtım. Ama bizim için kaçınılmaz son boşanmak oldu. Çalışmayan ailesinin sorumluluğunu almayan bencil nankör biri düşündükçe sinirleniyorum
tarafından
Kurtulduğuma bakıcam diyosan bilemem canım Allah bildiği gibi yapsın onu da
(19 puan) tarafından
Aynen öyle canım kurulduğuma bakacağım. Hem çalışmaz hem de kadınlığımdan tut da yaptığım yemeğe kadar laf eden nankorun teki.
0 oy
(19 puan) tarafından
Arkadaşlar ben bir şey daha sormak istiyorum. Benim iki çocuğum var biri 9 yaşına girecek diğeri 4.5 aylık eşim olacak karakter yoksunu ben 7 aylık hamileyken gitmişti o zaman öyle anlaşmıştık. 4.5 aylık kızımla bir bağ kurmak istemiyormuş yanında buyumedigi için onu görmek dahi istemiyormus. Dilekçede bunu belirtmeniz bir zararı olur mu? Ona göre hakim gayrimeşru diye sorgularmis falan filan. Tabi elhamdülillah böyle bir durum söz konusu bile değil. Görmek istemediğini belirtmek istiyorum ben bir akıl verin. Bı aksilik olmazsa önümüzdeki hafta içi adliye ye de gideceğim ama bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen 
tarafından
Anlaşmalı boşanmada mahkeme farklı birşey söylenirse dilekçede yazanlar haricinde mahkeme çekişmeliye gidiyormuş bildiğim kadarı ile
(19 puan) tarafından
4.5 aylık bir bebek için görüşme şekli saati nasıl olur bilmiyorum ki internette de bulamadım. Hem çocuğunu görmek sahiplenmek istemiyor hemde saçma ***** şeylerin peşine düşüyor. Allah kimsenin karşısına böyle bir karaktersiz çıkarmasın. Hem nankör hem yüzsüz gece gece sinirlerimi zıplattı yine
0 oy
(88 puan) tarafından
Şartlarımı kabul etmediği için 15 bine avukat tutup, çekişmeliden anlaşmalıya çevirerek boşandım. Gerek var mıydı? Bnm durumum için evet ama verdiğim parayada üzülmedim desem yalan olur. Maddi bir beklentinz yoksa kendiniz dilekçenizi yazıp örnek dilekçeyle bir avukata danışabilirsiniz. Nasılsa karşı taraf kabul etmiş bizim davada karşı taraf boşanmak istemiyordu.
(19 puan) tarafından
Yok ya ne maddi beklentim olacak zaten beni bu noktaya getiren çalışmayıp öküz gibi evde yatması sorumluluklarini yerine getirmemesi. Yıllardır evin geçimi çocuğun bakımı ilgisi herşeyi bende artık bardak doldu taştı. Şuan ücretsiz izindeyim maddiyatim yok maalesef. Bundan öncekinde  oğlumu bana göstermemekle tehdit ettiği için avukat tutup çekişmeli dava açmıştım. Tabi bu yalvar yakar yeminler ederek beni kandırdı ama şuan dediğim gibi avukata verecek durumum yok. Davayı da kendim almış olsamda onu hatırlatan tektaş yüzügumu bozdurarak açacagim. Yorumunuz için teşekkür ederim
(88 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah Rabbim yardımcınız olsun, zor süreçler yaşayan bilir. Herşey gönlünüzce olsun.
(19 puan) tarafından
Öyle çok teşekkür ederim Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 370 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Haticesenyigittt (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,028 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 386 göst.
26 Şubat 2022 Aile kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu