+1 oy
359 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İnsanın yüzü baba evinde gulmuyorsa koca evinde gülmüyor Muş insanın kaderi değişmiyor yaşadıkları değişmiyor kaçtığı şeyler üstüne daha çok katlanarak daha çok büyüyor Muş 25 yaşındayım gerçekten bir tane ne ailemden dostum oldu nede eşimden insanlardan sogumdum gerçekten buda benim imtihanım

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yanlış tespit bence kuzenim baba evinde prenses gibiydi 17 senedir cehennemin içinde yaşıyor bi tanıdık baba evinde cehennemdeydi şimdi koca evinde prenses gibi ne olursa olsun umudu kaybetmemek lazım rabbim büyük 
tarafından
Bazen herşey göründüğü gibi değil emin ol insanın gosterdikleriyle yaşantısı aynı olmuyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaç gündür aynı şeyi düşünüyorum valla isim mi değiştirsem dedim bugün kendi kendime annenin kaderi kıza geçer derler doğru valla annemde cekmiş bende cektim yüzü gülenlerin sırrını çözdüm iş işten geçti 
(374 puan) tarafından
Aynıyız valla :'(
tarafından
Evet haklısın sabır diyorum başka birşey değil herkes kendi ailesini düşünüyor senin yaptığın fedakarlıkları değil ki babam annem bile yeri geliyor zayıf noktadan vurmaya çalışıyorlar ..
tarafından
Valla ya şakasına olsada dokunuyo hep kırılmamış gibi davranmaya devam ediyorum nereye kadar olur bilmiyorum Allah yardımcımız olsun bacım
tarafından
Amin canım insAllah sancılı günleri geride kalır güzel günler görürüz insAllah
(1,048 puan) tarafından
En korktuğum şey annemin karderini yasamak 6 kız kardesiz hic birimiz hic kimse yaşasın istemem annem nereye isterse babam gezmeye götürürdü evde herseyden 3 5 tane fazla fazla vardi ama aldatma girdi isin içine o zmn düzen bozuldu güven kalmadi ıkisinde de simdi ise annem başka biriyle kaçtı babamla 3 senedir hala boşanma asamasindalar
ALLAHIM KIMSEYE YAŞATMASIN
0 oy
(374 puan) tarafından
Daha bugün bunu düşündüm biliyonmu dedim babam annemin ömrünü yedi eşim de benim ömrümü yer annem 40 yaşında vefat etti bende bu gidişle daha erken olucem

Yani gerçekten öyle rabbim herkesi iyi insanlar la karsilastirsin
tarafından
Amin canım imtihan deniyor binada işte Allah sabrımızı arttırsın
(374 puan) tarafından
Amin canım sabır falan kalmıyor
0 oy
(1,726 puan) tarafından

He valla bende baba evinde kendimi fazlalık gibi görüyordum evlendim kocam gözümün içine bakardı ilk başlarda şimdi beni dinlemiyor hep papağan gibi konuşmaktan yoruldum herşeyi ben düşünüyorum çok yoruldum bize rahat yok bacım ben bunu bilir bunu söylerim:(

tarafından
Çocuktan sonra değişiyorlar tinlamamalarini geçiyorum herşeyde verici olması sikiyor canımı kendi kararına saygı duymuyor ...
0 oy
tarafından
Kimseyi kinamycksn yaşamdan olmsin bunu anldim 
tarafından
Evet öyle canım kınamadim kimseyi ama şöyle demisimdir ailem olsa kendim daha mutlu olurum çok şükür yine iyiyim ama esim aşırı takıntılı :(
0 oy
(17,886 puan) tarafından
Allah yüzünü güldürsün güzelim
tarafından
Amin kuzum hepimizinkini
0 oy
(2,093 puan) tarafından
Aynı ben hep söylerim aynen ailede başlıyor işte insanın şansı kaderi ailede bı yuzum gülmedi devamı zincir domino taşı gibi geldi evlendim belki mutlu olurum yine yok bu dünyada cekicegim varmış 
tarafından
Bu işte ben hep hayatım insanları memnun etmek üzerine kurulmuş sanki
(2,093 puan) tarafından
Evet ne kadar memnun edersem o kadar degersizim hadi aileden evlendim gectimde eşim cirpinmami görmez artık bela beddua okumaktan hal oldum Allah bildiği gibi yapsın biraz akıl merhamet vicdan versin
0 oy
tarafından
Yanlış bir tespit. Allah herkesin iyisiyle karşılaştırsin. Babamın evinde babam yüzünden cehennem hayatı gibiydi ama koca evinde kraliçe gibiyim
tarafından
Kaç yıllık evlisin canim
tarafından
9 yıllık evliyim 2 çocuğumuz var
tarafından
Belki sizin evliliğiniz daha iyi oturmuştur illaki sıkıntılar olmuştur bende şöyle durum var eşim herşeye takıntılı haddinden fazla birşeyi mesela şimdi söylemez sonra zaman geçer hemen laf sokar ailesindede bu var bu beni çok incitiyor aslinda
tarafından
Birbirimize asla geçmişte olup yaşanmış bir problemi tekrardan acmayiz. Geçmiş orda kalır ve biter birdaha gün yüzüne cikmaz. Tabiki problem yaşıyoruz yaşamayan evli yoktur sanırım. Ama birimiz deli birimiz veli oluyoruz. Kim sinirli ise digeri alttan alır. Evliliğimize 3. Kişiler karışamaz müdahale edemez etse bile dinlemez kulak asmayiz. Bence bunlar çok önemli
0 oy
tarafından
Ben buna inanmıyorum sonuçta hepimiz imtihan için gelemdik mı dünyaya güllük gülistanlık bir hayat yaşamak için değil.imtihan için geldik ne kadar sabredeceksin Rabbim bunun testini yapıyor bize ne kada daha iman edeceksin ne zaman artık yeter diye haykıracaksın Rabbim bunun için gönderdi bizi kimisi var zengin ama mutsuz kimisi var bacağı yok ama herkesten daha mutlu herkesin derdi var ve herkesin derdi kendine büyük dayanmıyorsan eşini çekmek zorunda değilsin ordan kurtulmak senin elinde olan birşey mutlu değilsen hayatini karartma nereden biliyorsun belki de altı üstünden daha güzeldir hadi deriz yaa hayatım alt üst oldu diye bunu bilemeyiz ama hayatını güzelleştirmek tamamen senin elinde sana hayatı zehir edenlerden uzaklaş 
tarafından
Eşimi seviyorum canım aslında çok önemli bir konuda değil tartışmamız ama surkeli birilerini düşünüyor :(
0 oy
(3,051 puan) tarafından
Aslında şu var canım bşr insan babaevinde mutsuzsa huzursuzsa karşısına çıkan çok kötü biri bile gözün de nelek oluyor yani bsşkalarına kötü davranıyor ama beni koruyup kollar yanlışına düşüyor ve o çamurdan napsada çıkamıyor o yüzden bir kızı babasından başka kimse sevmemeli benim baba beni önüne geçene vermk isterdi düşünvesini bilemem ama eşime vermek istemiyordu şimdi eşim onun için kıymetli 
tarafından
Benim eşimde kıymetli istemezdi ama eşimde kötü de diyemem ama onunda travmaları var ..
(3,051 puan) tarafından
O da çok kötü birşey ya
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yani yine yalnızım dostlarım yalnızım yalnız mi bence bu doğru değil ben o zinciri kırdım 
tarafından
Bende onu kırmak istiyorum
0 oy
(2,214 puan) tarafından
Öyle olmuyor canim. Hayat ne surekli sefa yeri ne surekli cefa. Elbet bir süresi vardır. Nasıl düşünür sen oyle devam eder. Ana duası ile nerden nereye elhamdülillah. Elbet seninde yüzün gülecek inşallah 
tarafından
Güldüğü de oluyor belki ben sürekli takılı kalıyorum birşeylere ..
0 oy
tarafından
Ailelerin karşı tarafı tanıması ısrarla olmaz deyip evlenenler oluyor sonrası pişmanlık..bu büyükler ne görüyor da olmaz diyor yada bize mi toz pembe aşkın gözü kör mü diyoruz? Gerçi 10 yıl geçmiş mutluyum ama acele mi ettim acaba diyorum..acısı tatlısıyla geçti
tarafından
Herşey kader nasip ama benim ailemde keşke öyle deseydi ama öyle durumda yok farklı sebeplerden istemedi ve hala menfaat peşinde babam laf sokma peşinde ..
0 oy
tarafından
Ah canım ben babam in evinde görmediğim şey kalmadı mahalleye komşuya bırisi gelir bu sana geldi deyip beni tokatlardi mal guderdim eve gelirdim tam yemek yiycekken ablanın ekmeğini yiyon derdi ablam hemşire iyi kazanıyordu babama para gonderiyordu hiç  unutmam iş başvurusu yaptım bı yere otobüse binecek param yoktu 20 lira para attı önüme babam üstünü getir sakın yeme dedi eşimle tanıştım bunu söyledim bı çocuk var diye bana etmediği kalmadı evimden çik git dedi bayramın birinci günü hiç suçum yokken tokat attı o da koca duveyi romorka yitemedim diye geldi bı vurdu 

Sonuç evlendim eşim gözümün içine bakiyo ilk de evet sıkıntımız çok oldu ama sonu güzel oldu bı oğlum var çok şükür kocamın evinde rahatım iyi ki eşimle tanismisim şimdi babam beni ariyo özledim seni burnumda tutuyorsun diyo ama yaptıkları asla içimden cikmiyo bizim köyün girişinde bı köprü var tüm yaşananları orda bırakıp güler yuzle gidiyorum hicbirsey olmamış gibi ama kalbime bak bin parça hepsinde babam var eşim de o kırık olan kalbimi tamir ediyo işte zmanla geçecek inşallah zor olacak ama hepimiz içimizdeki yaralardan birgün kurtulacagiz 
tarafından
İnsAllah canm belki ben bu psikolojide çıkamıyorum benim eşimde yapıyor dediklerimi ama ailesine çok düşkün onunda tranvalari var ....

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 349 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Elif2855 (1,066 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 715 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,261 göst.
17 Mart 2021 Diğer kategorisinde Miniminibirkus (2,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 331 göst.