0 oy
498 göst.
Aile kategorisinde (779 puan) tarafından
Kızlar ben 5 yıllık evliyim eşimin ailesinde de kendi ailemde de en fazla 2 3 gün kalıp döneriz hep..eşimin ailesine gidince hiç bir iş yaptirmazlar öyle alıştım ben de yapmıyorum bi bardak su vermisligim yok..ama bize geldiklerinde de onlar misafirim olur her şeylerini dört dörtlük yaparım küçük gorumceme bile hizmet ederim..sorum şu..bu şekilde olunca samimiyet kuramadım hiç bir paylaşımımız yok ve bayramlarda gitmek falan işkence gibi geliyor..siz de durumlar nasıl 

46 Cevaplar

+1 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla 2 sine de gitmeyecem bu bayram gezecem ben evdede iş yapıyorum ordada hem annemde hem kaynanamda yeter bunaldım bu bayramda gezecem yok iş falan gitmeyecem memlekete 
(1,777 puan) tarafından
Bendensin
(7,376 puan) tarafından
Aynen canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
14 gün oldu annemin evindeyim daha 1 ay daha burdayım :D hiç bir yere gdemem bayramda 
(779 puan) tarafından
Oh maşallah :) ogretmen misiniz..
tarafından
Yok öğretmen değilim ama her yaz annemdeyim. Senin yerinde de olsam giderdim kayinvalidemlere. Samimiyet çok önemli ve olması gereken bir şey değil bence. Ama gönül almak cok kıymetli. Bu sebeple oraya gidince hiç zorsunmyorum
(1,274 puan) tarafından
Ben ogretmenim 15gundur falan bizdeydik bayramin 2.gunu esimin ailesine gidecegiz:)
0 oy
tarafından
Gitmicez 10 saat yol gidemem bu durumda..istda ailecek takılırız.iki aile de tokatta biz istdayız 10 yıldır..ağustosta düşünüyor eşim fınıdk zamanında ama ben yine istemiyorum
0 oy
(3,677 puan) tarafından
Annemlere geldim burdayım bu bayram eşim görevde diğer bayramda onun ailesindeydik
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bilemedim canım biz gidince bn yaparim elimden geleni sonuçta ben o evin misafiri değil kızı geliniyim bize gelince biz gurbetteyiz uzaktayım zaten eşime hep nöbet vermişler bayramdan sonra ablama gitcez niyetimiz de o var 
(779 puan) tarafından
Valla ben o evin misafiriyim.. onlar da bana gelince misafir olsun isterim
(1,392 puan) tarafından
Hmm herkesin düşüncesi farklı canım bizde öyle değil bana anne baba gibi davranıyorlar bnde onların kızıyım öyle hissediyorum babamın evinde ne yapıyorsam ordada elimden geleni yaparım
0 oy
tarafından
İlk gün köye kayınvalideme gideriz sabahtan 2 gibi geliriz sonra ful annemdeyim annemle aynı binadayım ben kardeşlerimle gezeriz 
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Bayram diye hiç bir halt yok eşimin köyünde bolca temizle yıka toplaa temizle kurban bayrami desen hayvancılık yapıyorlar sabahdan akşama kadar hayvanın içinde ler gecede geri geliriz evimize bayram nedir bilmiyorum 4 senedir ve çok sıkıldım artık seviyorm ailesini eltilerimi falan ama bayramlar sinir bozucu
0 oy
(810 puan) tarafından
Gıtmıycez ıkı tarafa da
0 oy
(13,021 puan) tarafından
Bu bayram kendi ailemin yanına köye gideceğim. Normalde her bayram ilk gün babaannesi ne gideriz eşimin kaynanama felan gitmeyiz herkes orda toplanır akşama kadar misafir agirlariz bu şeker bayrami böyle geçiyor kurbanda ben babamın yanına gidiyorum 
0 oy
(609 puan) tarafından

Ben hamile olduğumdan beri 2 bilemedin 3 kez gitmişmişim kötü bir geçmişim oldu o yüzden kendi aileme mesafeliyim ararım arada hal hatır sorarım onlar gelmeyince ben sürekli gitmek istemem zaten burada eşimle kayınvalidemle kayınbabamla kaydımla gezerim hamileyim bide Sefa :D

0 oy
tarafından
Her bayram olduğu gibi arife günü kaynanaya gidiyoruz ve orda kalıyoruz birinci gün de öğlen 1 2 gibi anneme giderim 1saat kalır tekrar kaynanaya gelirim sonra da onlarla bayramlaşmaya büyüklerin yanına gideriz benim yaşadığım şehirde annemler dışında bir akrabam yok ondan dolayı akrabam olsa birinci günü kaynanada geçer onun dışındaki günler de eşimle akraba akraba gezerdik 
0 oy
(81 puan) tarafından
Samimiyet olunca işin cılkı çıkıyor böyle devam et bence
0 oy
(229 puan) tarafından
1 gün kayınvalidemdeyiz çünkü aynı şehirdeyiz 2 gün annemlerin yazlığa gidicez 
0 oy
(48,690 puan) tarafından
Allah baska dert vermesin ☺️☺️
0 oy
(9,626 puan) tarafından

5 yıldır her bayram sadece kendi tarafıma gidiyorum çok şükür :D

0 oy
(17,796 puan) tarafından
İkimizinde ailesine gidilcek cnm
0 oy
tarafından

Şuanda kaynanamlarda bu msja cevap vermem anlatıyordur herseyi:Dama ben kendim geldim eşim izin kullanamıyor ee aileme de hep gidiyorum yakınlar biraz bu bayramda buraya geldim normalde eşim olmadan gelmem ama şartlar böyle oldu kurban burda kesecez biraz da o yüzden geldim etimi istedigim gibi ayarlamak istiyorum öyle güzelce götüreyim yani ama rahat güzel tek sorun yemek yiyemiyorum burda yemekleri değişik midem almıyor yıllardır alışamadım yemeklerine işime de geliyor kilo veriyorum:))

(779 puan) tarafından
Aynen ya ben de yemek yiyemiyorum ve her gittiğimde zayiflayarak dönüyorum..ayıp oluyor ama ne yapayım hiç bana uymuyor yemekleri
tarafından
Vala artık bana ayıp olsun yani yemek zorunda değilim hep soruyorlar ee niye yemiyorsun
0 oy
(202 puan) tarafından
Oh canıma minnet ne güzelmiş ya. 
(779 puan) tarafından
:) baştan öyle anlaştım..
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Valla eşim yarın anneme gidelim diyo daha bayrama bir hafta var. Hiç ama hiç gitmek istemiyorum 
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Anneme gitcem gitmisken 1 ay kalırım. Yani neden bağ kuramadigini anlamadım is yaptırmiyorlar diye mi
(779 puan) tarafından
Tabiki ondan değil.. yani yabancılık çekiyorum her seferinde ilk gidiş gibi geriliyorum..misafir olarak oturuyorum zaman geçmek bilmiyor..kültürümüz farklı..ayak uyduramiyorum ortak bi muhabbetimiz de yok..nasılsın iyi misinden sonra tıkanıyoruz
(7,684 puan) tarafından
Olsun yine de eşinin ailesi sonuçta mecbur ayak uydurulcak gitmeden de olmaz ben de başlarda gidesim gelmiyordu, durduk yere sevmiyodum, konuşmak istemiyordum filan sonra dedim ben napiyorum benim de evladım var gelecekte benim yaptıklarım karşıma çıkar. Sonra düşüncelerimi zihniyetimi değiştirmeye başladım simdi esimden daha iyi anlasiyorum neredeyse her gün konusuruz yani içimden gelerek konuşuyorum ve olumsuz düşünceleri atınca sevmeye başladım

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 482 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
+1 oy
48 cevap 526 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Muhammed 39 ! (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 381 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 626 göst.