0 oy
802 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
5 senelik evliyim diyarbakir geliniyim kurtceye alisamadim konusamiyorum da anlamiyorumda tek tük biseyler anliyorum o kadar niye ögrenemiyorum ben ya 

Cok uzuluyorum 

25 Cevaplar

+1 oy
(2,749 puan) tarafından

• Kürt olup kurt ailenin içinde büyüdüm annem hep Kürtçe konuşurdu anlıyordum ama 20 yaşında konuşabildm tam anlamıyla anlaması kolay aslında ama konusmasi zor ua kendi dilim olmasina rağmen :D
tarafından
Tek türk anliyorum ya benim ailem kurtce konusmadigi icin ben bekarken tek kelime konusamiyordum anlamiyordum 5 senedir evliyim kaynanamlardan basit seyleri ogrendim ama bilmiyorum yani daha dogrusu en cokta anlamak istiyorum onlari ama olmuyor
(661 puan) tarafından
Aynn bende dilim donmuyo konuşuyorum ama komik konusuyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kürt doğdum kürtlerin içinde büyüdüm kürtlere gelin geldim daha ne konuşurum ne de anlarım sjajsjsj 
tarafından
O nasil oluyo kizz ahahah
tarafından
Söyle ki şehirde yaşadığımız için anne babam da türkçe konuştukları için pek bilmeyiz canım biz antepliyiz daha doğrusu köylüsüyüz  ama şehir hayatı olduğu için herkes türkçe konuşuyor esimin ailesi de öyle
tarafından
Seninki sıkıntı değil o zaman canim benim kaynana tarafi hep kurtce konusuyor sirf o yuzden ogrenmek istiyorum
tarafından
Anladım canım
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Seninle birileri konuşursa sende pratik yaparsan öyle öğrenirsin, her duyduğuna bu ne demekti diye sormalısın 
(3,205 puan) tarafından
Evde sürekli birileri konuşunca sende içinde ol hep sor öyle öyle öğrenirsin.
tarafından
Insallah ogrenirim ya dua et
tarafından
Dua istiyorum senden bak o kadar ki ogrenmek istiyorum cane yaa insallah 5 seneden sonra basaririm
(3,205 puan) tarafından
Inşaallah canım benim, arkadaşların varsa onlarla da görüşünce deki benimle sadece kürtçe konuş getir götür al ver gibi böyle komut kelimeleri konuşur musun diye 10 dk böyle takılın, pratik yap
tarafından
Esim biliyor ona soyliyimde arrik bana herseyi kurtce soylesin insallah belki o zaman alisirim
0 oy
(6,047 puan) tarafından
26 yaşındayım kürdüm ve Kürt aileye de gelin geldim herkes Kürtçe biliyor ve konuşuyor. Ama ben sadece anlıyorum dilim kesinlikle dönmüyor. Çok da şaaapma yani
tarafından
Bende anlasam bana yeter ama yapamiyorum olmuyor iste
(6,047 puan) tarafından
Kız ben 26 yıllık ömrümde sadece anlamayı basarmisim sen daha 5 senelik evlisin anlarsin
tarafından
Insallah insallah bazen zekamdan süphe etmiyorum degildi haa hahhah
Dua et bana ogreneyim insallah
(6,047 puan) tarafından
Zeka değil de yetenek gibi birşey sanki yada tamamen ortam. Bizimkiler Kürtçe Türkçe karışık konusurlardi. Mesela dayımlar tamamen Kürtçe. O yüzden 5 yaşındaki cocuklari Türkçe bilmiyor
tarafından
Dogru diyosun aslinda
Napalim insallah ogrenirim bendee
0 oy
tarafından
Bnde aynn vala 5 senedr knusuyolarlar anlamıym☺️☺️
tarafından
Napacaz biz boyle gelinler yaww
tarafından
Bilmiyorum ki kız onlar knustumu bnim basım agryor seninde oluyor mu oyle
tarafından
Yok ben anlamaya calisiyorum dinliyorum onlari ama anlamiyorum
tarafından
Bn beraber otrmyorum Allah'tan uzaklar eşimde sewmez Kürtçe kurt olmasına rağmen az knusr bna özel şeyler syler o kadar kayinbederler allahdanbuzak onla kaynanam vidi vidi knusurlar boş bos
0 oy
(2,452 puan) tarafından

Hevesin mi yok öğrenmeye acaba ??:angel: 

5 yıl uzun bir süre 

tarafından
Bi ara hevesim yoktu evet ama simdi cok istiyorum anlamayi konusmayi ama en cokta anlamayi
0 oy
(941 puan) tarafından
Kız bende diyarbakirlıyım burda evlendin eşım tarıfı kürtce konusuyor bir yıl icinde ögredim hepsini
tarafından
Masallah
Ben niye ogrenemiyorum acaba :(
Nasil ogrendin yani nasil basardin
(941 puan) tarafından
Onların yanında hep dinliyordun esimw soruyordum o benle konusyordu anlatiyordu ögrendin
0 oy
(916 puan) tarafından

2 yıllık evliyim kaynanamlar anlamadığımı biliyor çünkü anlamıyorum diyorum ama hepsini anlıyorum çoğu defa benden gizli konuları benim yanımda konuştular ben de telefonla ya da kızımla uğraşıyormuş gibi yapıyorum sjsjsjsjjssj :D

tarafından
Biliyormuydun onceden azda olsaa
(916 puan) tarafından
Tek kelime anlamazdım ;))
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bulunduğum oturduğum yerde küçüklüğümden beri bütün arkadaşlarım kurt eşimle 8 yıldır beraberiz eşim kurt tek tük anlıyorum bende öğrenemiyorum yapacak bir şey yok üzülme kaynanam Türkçe bilmiyor bende Kürtçe bilmiyorum 
0 oy
tarafından
Kastamonuluyum karsa gelin kayinvalidem Türkçe bilmiyor ben kurtce bilmiyorum☺ama gittiğimde az çok anlıyorum ama konuşamıyorum bende canım kaderimiz aynı☺♥️
tarafından
kader nerdeydinnnn
(2,790 puan) tarafından
Hahahaha Allah seni ya
tarafından
Ben burdayım baci sen neredesin☺☺☺☺
tarafından
Bisey olduğunda falan ben anlamıyorum anneyi diyorum başkası yapıyor benim yerime o işi falan güzel oluyor baci sjsjsjsjs
(2,790 puan) tarafından
Ne güzel kebabbbb
0 oy
tarafından
Bizde de gelin var 11 yıllık hepsini anlıyor ama hiç konuşamıyor 
0 oy
tarafından
Kiz benmde 6 sene olck evlenelei bende konusamyrm ben laz'ım esimdr kürt bana sey dyo laz damarin tutuyo oyuzdn ogrenmyosn diyo :) aslinda konusulanlari anliyorum ama is konsmaya gelince bi turlu dilim dönmyo bazen aynada kendi kendime konusyorm guzlde olyo :) 
0 oy
(618 puan) tarafından
Valla kürdüm Kürt geliniyim Kürtçeyi de Türkçeyi de gayet iyi biliyorum ☺️
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Bende 2 senelik evliyim eşim abileri yengeleri nadir konuşurlar ama annesinin iki lafından biri Kürtçe. ben gittiğim zaman yanımda konuşmayın anlamıyorum diyorum dikkat etmeye çalışıyolar oldu bitti sevemedim.
0 oy
(1,629 puan) tarafından
3 yıllık ewlıyım aynı ogrenmedim de konusma dım da bizm ewde yok ama kaynanam lar surekli kurtce bıde ben anlamıyım dıye hep kurtce konusuyor 
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Zamanla daha iyi anlarsın konuştuklarını izleyerek ama konuşmaya gelince zor valla bende konuşamıyorum Kürt olduğum halde :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Benim eşimde zaza ben türküm 6 yıldır iclerindeyim daha bi kelime öğrenemedim :D öğrenmesemde olur cokta gerekli değil bilmesemde olur :D

0 oy
(194 puan) tarafından
Bende vanliyim anlıyorum ama konuşamıyorum malesef
0 oy
tarafından
Canm Diyarbakır'ın neresjne gelin geldin 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Anlamakta konuşmakta gerekmiyor senin anladığın dilde konuşmaları gerek benim eşimin ailesi kürt annemde kürt ben tek tük anlarım ama yanımda konuşan olursa sert uyaririm benim anladığım şekilde konuşacaklar 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 608 göst.
18 Haziran 2021 Aile kategorisinde Semrauytery (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 561 göst.
6 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 171 göst.
0 oy
31 cevap 843 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu