+2 oy
1,220 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bı haber aldım kendimi çok kötü hissediyorum bir tanıdığım var 4 çocuklu ayrıca kuması var 1 tane de onun çocuğu var yine hamileymiş adam doğru düzgün bakmıyor bile rezil haldeler çocuklar da anneleride ben elimden geleni yaptım erzaklarini aldım para verdim bez mama kıyafet aklınıza ne gelirse şimdi diyor bebek kıyafeti hazırla ben ilk çocuğum olmasına rağmen bütün kıyafetleri verdim şimdi 2 ci kızıma hamileyim inanın baştan almak zorundayım herşeyi ne yapmalıyım bilmiyorum benim yardımımla buyutemez o çocuğu yardım etmesem vicdanım rahat etmez ailesi sahip çıkmıyor ben çok dedim getirelim bı hayat kuralım diye yok bir çaresi başka elimden de bişey gelmiyor siz böyle bir durumda olsanız ne yapardınız 

41 Cevaplar

0 oy
(119,343 puan) tarafından
Suc sende yuz vermissin astar istiyo senden 
tarafından
Evet kuzum öyle oldu bundan sonra vermiycem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Niye sen hayır kurumu musun sanane canım o işi yapan ilerisinde düşünsün daha bulaşma bence seninde bir evin var yapacağın yardımı yapmışsın birde hazırla diye emir vermiş ben olsam bu kaba davranış yüzünden yüzüne bakmam sanki çocuk senin çocuğun 
tarafından
Vicdanında rahat olsun canım sen elinden gelenin fazlasını yapmışsın o kadında zaten bana bakan var diye sana güveniyor sürekli
tarafından
Evet kuzum haklsin yürüteç istedi bende ilk çocuğum diye babam aldı yeni olunca vermek istemedim ilerde lazım olur dedim versem geri gelmeyeceğini biliyorum ona sürat asti bişey istedi son dakika aklıma geldi markete sordum yok dedi başka birine yalan soylemesin her yerde var o demiş
tarafından
****** git her yerde varsa al deseydin çok terbiyesiz ve yüzsüz ben olsam selam dahi vermem canım sende artık dur de kendine yarın birgün evine bile el koyar böylesi
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Canım üzülüyor olabilirsin ama kendi cocuklarinida idusunmek zorundasın heleki bu devirde kıyafet mama bez ne kadar pahali ben hepsini üçüncü çoğum için kaldırdım bizde kolay kazanmiyoruz ki her aldığımızı bı iki kullanıp verelim hadi verdin bir olur iki olur infaktir sadakadır ama bu kadarı yuzsuzlul olmuş sizinle bu şekilde konustuysa asla vermeyun. Benzerini yaşadım yatağı degistirecekdim kadının birinie verdik sırf eşimin beli ağridigi için yatakta hiçbir problemi yoktu. Kadın Allah'ın hergnu arıyor msj atıyor di Ocak varmı demlik varmı tencere varmı. Vereceğim varsa da vermedim artık hicbirsey. Zannettiki her istediğini vericem 
tarafından
Haklısın kuzum benim hatam bu kadar ince dusunmemeliydim etmem bundan sonra yardım
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Yani anlamıyorum zengin parasıyla fakir karısıyla diye boşuna dememişler bu şekilde olmaz ki ama yani insanlar bakabileceği kadar çocuk yapmalilar. evet  çok çocuklu aile gerçekten çok güzel ama yani benim bir tane çocuğum var ikinciyi yapamam çünkü  bakabilecek durumum yok. İnsanlar çok rahat. rahatlığa alışmış durumdalar demek ki. Siz de Allah rızası için yine elinizden geleni yaparsınız ama kendi rızkınızdan kısmayın bence herkes kendi durumunu düşünüp buna göre hareket etmesi gerekiyor
tarafından
Kuzum kendi durumum da el vermez benim de eşim asgari ucretle çalışıyor borclarimiz oluyo ister istemez gider var sürekli. 2 çocuğun da gelmesine az kaldı bundan vermem anca kendime düşündüm de ne oldu onlar düşündü mü bana güvenerek yapmadılar sonuçta
0 oy
(98 puan) tarafından
Hazırla derken bide sipariş veriyor çocuklarının rızkını neden başkalarına veriyorsun yardım falan etme böyle insanlar alışkın yüzsüz 
tarafından
Evet kuzum vermeyeceğim buraya yazarken bazı şeyleri hatırladım bir iğne vermem bundan sonra zaten 2 3 saat uzakta oturuyorlar arabamız da yok benden umut gözlemesinler
0 oy
tarafından
Seninde sorumlulukların var 2 . yoldaymış önce kendi evladını düşün.  Çok şükür benim maddi imkanım kötü değil ama 2. asla cesaret edemem sadece aylık bebek bezi olmuş 500 tl. Sana mı güvenmişler, nereye kadar sen vereceksin 
tarafından
Haklısın kuzum anca yetistiririz bizde Allah'ın izniyle ama onlara yardım etmeyeceğim şimdi bir kere edersem yarın yine isteyecekler
0 oy
(872 puan) tarafından
Oh be hayata bak. Başka birisi benim çocuğum için herseyini tamamlarsa ben de 5 tane doğururum. Şaka tabi. Neymiş bu senin için mi çocuk yapıyor. Sana kim yardim edecek kıyafet bez için. 
tarafından
Öyle kuzum yardım etmeyeceğim bir yolunu bulup baksın
0 oy
tarafından
O kadar umursamaz kocası ailesi varsa belki doğum kontrol konusunda da bişey yapamıyorum bilemedim ben bi kutu hapa 90 TL veriyorum prezervatif desem kaç para olmuş iğneler falan paralı mı bilmiyorum belki maddiyattan korunamamistir bilemedim her yönden düşünmek lazım da nasıl sana kıyafet hazırla diyebiliyo onu anlamadım 
tarafından
Ben çok yuzledim sanırım kuzum daha bebeği 1 yaşında sağlık ocağına gitse verirler zaten maddiyatlari hiç yok çocuklar aç yatiyo diyo ne olursa olsun bı yolunu buldum gerekirse yapmasaydi biseyler engel olsaydı yardım etmeyeceğim artık yarın bezi maması demeye başlar
tarafından
Artık sağlık ocakları vermiyo malesef elinde olan bişey olmayabilir ama haklısın sana güvenmesi çok yanlış ben olsam bende yardım etmem
0 oy
(618 puan) tarafından
Sana mi güvenip çocuk yapmış bu krizde bide cnm yerinden olsam mesafe koyardım araya tmm yardım edersin ama resmen babası sen olmuşsun çocuklarım rızkını öyle dağıtmazdim
tarafından
Yok canım bundan sonra tövbe gitmem de görmem de
(618 puan) tarafından
Aynen cnm gün geçtikçe daha çok ister
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Valla bu devirde ben korunamadim diyen kadını anlamıyorum. Hadi erkek öküz korunmuyor kadın için bir sürü alternatif var. Spiral dogum kontrol hapı ertesi gün hapı. Yani ben olsam böyle bir kocam bir de kumam olsa hep Spiral taktiri hem hap kullanır bir şekilde korunurum. Allahin vermek istedikten sonra tabiki engel olamayız ama sebepleri de ortadan kaldırmak lazım.
tarafından
Aynen öyle kuzum umursamıyorlar gecensene 2 kadın da ard arda doğum yaptı hiç mi akılları başına gelmiyor anlamıyorum
0 oy
tarafından
Yani nebilim canm şimdi dicekler çocuk riskiyle gelir vs. Ama bile bile durumun yoksa çocuğu niye yapıyorsun. Durum olsa bile bile bile bilee BOYLE BI ERKEGE NEDEN BUKADAR COCUK?? zaten kadınlarımız erkektir erkektir diye diye bukadar ezilir duruma geldiler. . Allah ıslah etsin canm kınamak değil ama nebilim biraz da o çocukların geleceğini düşünmek lazım.  Yazık günah değil mi. Hani şimdi dicekler Allah yazmış elbette hersey Rabbimin ol demesiyle olur ama sen istersen Rabbım verir biraz da önlem al ya. Allah sana iki yol verir ya doğru ya yanlış sen ya onu seçersin ya bunu. Hersey Allah yazmış demekle olmaz o zaman yoldaki or.... lar da Allah yazmış öyle olacaklarını tövbe estağfurullah... bak yine sinirlenmeye başladım ben susim:)))
tarafından
Kuzum tabi ki çok haklısın Allah'ım veriyor ama böyle de rahat olunmaz geçen sene 2 kadın da ard arda doğum yaptı nasıl bakacaklar nasıl buyuyecekler hiç akılları yok mu
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım birazda arkadaşın düşünecek yani senin suçun yokki bu olayda benim tek bebeğim var ilerde kardeşi olsun çok  istiyorum durumunuzda iyi kocam memur işi garanti bebeğe çok ilgili  ama korkuyorum inan hayat şartları çok pahalı herşeye yetebilirmiyiz diye düşünüyorum iki çocuk olursa gerçekten baya korkuyorum bu konuda yarın bunun eğitimi var vs hani insan bir dusunur 1 çocuk değil 2 değil 5 tane  eşi birde bakmaz ilgisiz bir eşken neden bu kadar çok çocuk yapmış birde seninde iki çocuğun var mış sende kendi bebeklerini düşünmek zorundasın 
tarafından
Evet kuzum benim hiç suçum yok iyiki buraya yazmışım inan gozum açıldı bakamayacaklar tabi zengin olsan bile bu devirde 5 çocuğa nasıl bakacaksın birde diğer kadının da var bı tane oda hamile kalırsa hiç sasirmam gecensene ard arda dogurdular
0 oy
(548 puan) tarafından
Gerçek yardıma ihtiyacı olan kalkipta istemez bu istediğine göre bana pek ihtiyacı varmış gbi gelmior
tarafından
İhtiyacı var ama bunun ki ne bilmiyorum inan bende şaşkınım daha 2 tane bir yaşında çocuk var biri hamile kalmış diğer kadında kalır bence gecensene ard arda dogurdular 2si bir olup da düşünmedi ben mi düşüneceğim bu saatten sonra artık hiç bir şekilde yardım etmeyeceğim
0 oy
(4,977 puan) tarafından
Şimdi şöyle dyim canım yoklukta çocuk yapmak gerçekten zor ha Allah verir gerçekten rızkı varsa gelir... 

Bnm şimdilik imkanım var elhamdülillah ama  yapınca kim bakacak yetebilir miyim bilmyrm bı kızım var birde hamileyim şimdi 4 yıl ara veririrm ama yine olabilir o zmnda imkanım el verirse sayet
tarafından
Gönlünce olsun herşey kuzum
0 oy
(38 puan) tarafından
Herkez sectigi hayatinyasiyo bunun sorumlusi sen degilsin o boyle bir hayatta devam edip cocuk buyutmek istiyosa tek basina yapmasi gerektigini kabul edecek senin yardiminla olacak os degil o kendini biraz uzak tut yapacagini yapmissin zaten seninde evladin olacak uzgunum ama once kendini evladini dusumen gerek buda senin sectigin hayat mesela onun icin hoc kotu hissetme 
tarafından
Evet kuzum haklsin bir daha yardım falan etmem arabamız da yok zaten gidip gelemem de Allah yardımcıları olsun bu saatten sonra
0 oy
(2,055 puan) tarafından

Kız hazırla  nedir  hayırdır  sen  babasının  uşagı mısın  bacım  kadın  resmen  millete  güvenerekten  çocuk  yapmış  ayy  bu bildiğin  benim  halam  babamın  parasıyla  6 tane  çocuk  doğurdu  o bir  halta  yaramayan  kocasına  oğlan  yapabilmek için  ben  babamdan  para  istemeye  çekinirken  o çok rahat  istiyordu yok de  geç  sanamı güvenip  yapmış  böyle insanları  aklım  almıyor  bu ne rahatlık ya :angry::getlost:

tarafından
Kuzum bide benim hamile olduğumu biliyor da bence bilerek kalmış bile olabilir herşeyi bekliyorum artık günahını da almak istemiyorum ama kızımın kıyafetlerini vermek istemedim ağlayacak gibi oldu hiç kıyafetleri yok diye o yüzden ne var ne yoksa gönderdim yürüteç istedi onu vermek istemedim ilerde lazım olur diye ona laf etti annesi ve kendisi
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Esim askeri personel dhaa 2. Yapmıyorum bu ekonomide he oglumun kıyafetlerini, yurutecini, babynestini filan ben de ihtiyacı olanlara verdim ama böyle birine değil gercekten ihtiyacı olanlara böylesine 1 kuruşluk yardim dahi yapmam alışmış kudurmustan beterdir
tarafından
Bende yapmiycam artık kuzum
0 oy
tarafından
Benimde bir tanidigim var kocası çalışmıyor ve alkolik. 3 tane kızları var Allah bağışlasın sürekli erkek olana kadar çocuk yapıcam diyordu. Şimdi ayrıldılar ikisi adamda bebek olan kadında ama bakamadigi için evlat edindiriceklermis böyle yapacaklarsa yapmasınlar cidden zaten geçim zor dünya çok kötü bir yer oldu. Yazık günahtır. Tamam insan başına ne gelir bilemeyiz ama yine de önlem almak lazim
0 oy
tarafından
hazirla derken kim ki sana emir veriyor..  
0 oy
(129 puan) tarafından
Sen yardımını etmişsin ama hazırla demesi resmen emri vaki sende deki Bende 2. Bebek için alışveriş yapıcam maddi durumum sıkışık fazlasını yaptıkça kullanmaya çalışıyorlar iyiliğini 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 658 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 248 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,299 göst.
3 Şubat 2021 Aile kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 279 göst.