+2 oy
1,214 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bı haber aldım kendimi çok kötü hissediyorum bir tanıdığım var 4 çocuklu ayrıca kuması var 1 tane de onun çocuğu var yine hamileymiş adam doğru düzgün bakmıyor bile rezil haldeler çocuklar da anneleride ben elimden geleni yaptım erzaklarini aldım para verdim bez mama kıyafet aklınıza ne gelirse şimdi diyor bebek kıyafeti hazırla ben ilk çocuğum olmasına rağmen bütün kıyafetleri verdim şimdi 2 ci kızıma hamileyim inanın baştan almak zorundayım herşeyi ne yapmalıyım bilmiyorum benim yardımımla buyutemez o çocuğu yardım etmesem vicdanım rahat etmez ailesi sahip çıkmıyor ben çok dedim getirelim bı hayat kuralım diye yok bir çaresi başka elimden de bişey gelmiyor siz böyle bir durumda olsanız ne yapardınız 

41 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Hazırla ne ya. Sana mı guvenmis böyle bir insana zırnık vermem yuzsuzlukte çığır açmış . Kocasına istesin 
tarafından
Çok haklısınız sanırım artık terslesem iyi olacak ben çocuklara üzülüyorum sadece ama elimden gelen her şeyi yaptım onlar için
tarafından
Yapmışsın yapacağını zaten . Üzülme vicdan da yapma .
tarafından
Teşekkür ederim canım deneyeceğim
tarafından
Bu dünyaya getiriyorlarsa herşeyiyle ilgilenmek zorundalar, sana mı güvendiler yaparken.  Bir yardım edersin 2 yardım edersin sürekli sürekli olamaz senin de çocugun var onu düşünmek zorundasın
tarafından
Aynen öyle kuzum bir olur iki olur gidip gelemem de zaten araba yok 2 3 saatlik mesafe var aramızda evet hamileyim eşime bu kadar rahat diyemiyorum şunu alalım falan diye asgarî ücretle çalışıyor bunaltamam onuda
-Reklam-
+1 oy
(873 puan) tarafından
Ya şimdi yoklukta cocuk yapmak doğrı dğeil ama bakalım kadının elinde mi. Spiral taktırmasına kocası olacak ayı izin vermiyordur sanmıyorum ki zaten hastaneye götürsün. E kendısı de prezervatif takmıyordur kadına da suç bulamıyorum.. Ama davranışları bu şekildeyse emrivaki biraz sınır koy dediğin gibi sana güvenerek mi yaptı cocugu. 
tarafından
Kuzum doğum yaptı bir sene oldu daha 2 kadında resmi nikah spiral taktırmak miydi illa imza mi atması gerekiyor o adamın hiç bilmiyorum bu işleri ama iğnesini bile bizden istediği oluyor evet kuzum benimde canım sıkılıyor konuşmalarına bazen ama çocukları düşündüğüm için kıyamıyorum şimdi ne olacak bilmiyorum
tarafından
Nasıl kadının elinde değil ya ? Hap içebilir Soral taktirsin kocasının onayi mı gerekiyor bunlar için. Kumasi varmış zaten ne saçma hayatlar ya
(38 puan) tarafından
İyide cnm saglik ocagi ucretsiz takiyo bunu kocasina soylemeden kndi gidip.taktirabilir ya tabiki evlat nimet allahin bize verdigi olmus artik yapcak bisi yokta bastan duuneck bunlari bir ladin erkegin eziyetine katlanabiliyosa o olmadanda hayatta katlanamayacagi evlat icin hic bir sey yoktur.
tarafından
Doğru söylüyorsunuz bende diyordum illa ki kalmamak için bir çözümü vardır diye
0 oy
tarafından
Çok haklısın bu devirde böyle bir koca da yapmamalilar. Ama korunduğu halde hamile kalanlar var ya o yüzden büyük konuşup aaaa keşke korunsalardi diyemiyorum .
tarafından
Öyle vallahi
(2,194 puan) tarafından
Eşimle biz önce evliliğimiz otursun istedik biz 6 yıl korunduk kaza birşey olmadı canım 6 yılın sonunda çocuk yaptık öyle kolaylarina geliyor ya yanlış anlama herkese yazık ya çocuklarada kendinede cahillikmi desem ne diyeyim durumun yoksa neden o kadar çocuk dünyaya getirirsin ki hadi bir kaza iki kaza olsun ona birşey demem ama 5 çocuk ya az da değil
tarafından
Evet kuzum şaka gibi ki adam isteyrek yapıyor bence 2 kadında gecensene doğum yaptı zaten tek acidigim çocuklar
(2,194 puan) tarafından
Aynen canım arada yazık olan çocuklara oluyor tek suçsuz onlar en çok zarar gören de onlar yoksa anne babanin kendi tercihi olan çocuklara oluyor
tarafından
Aynen öyle kuzum
0 oy
(2,679 puan) tarafından

Çok zor koşullarda yaşayan insanların tabiki tedbirini almalı ama herşeye rağmen oluyorsa Rabbim öyle istemiştir kaç kere düşük yaptım sağlıklı doğum yapmak nasip olmadı .. Rabbim ne dilerse o oluyor ama dediğim gibi elimizden geleni yapalım yani zor şartlarda başkasına da muhtaç olmamak için mecburuz. Ne desek boş olan olmuş 

Size bu şekilde istekte bulunamaz varsa verirsiniz yoksa yok. Kendinizi mecbur hissetmeyin lütfen.
tarafından
İnşallah en kısa zamanda hayırlı bir evlat sahibi olursunuz ben bilmiyorum ama eskisi gibi yardım edemem ekonomi desen aldı başını gidiyor benimde 2 çocuğum olacak yakında korunduğunu sanmıyorum pek ignesini bile bizden istediği oluyor o herifin suçu büyük ihtimalle de ne bileyim benim zoruma gidiyor çocuklara falan çok üzülüyorum
(2,679 puan) tarafından
Valla deli cesareti hangi akılla fikirle bu konuda umursamazlar anlamıyorum yetiştirmek önemli çokluktan ziyade verimli çocuk sayısı önemli.. amin sağolun. Yahu şuan herkes kendine zor yetiyor zaten açsın gözünü baksın biraz etrafa..
tarafından
Evet kuzum umursamıyorlar bence de hadi adam pislik 2 kadın sonuçta biri hamile kaldı gecensene ardından diğeri şimdi de bu hamile bence diğeri de kalır yakında çocuklar psikolojik olarak şuan bile iyi değiller ilerde nasıl bireyler olur hiç bilmiyorum ama hiç birinin sağlıklı bir yaşam surmeyecegini düşünüyorum
(2,679 puan) tarafından
2 kadın mı var bide Allah'ım ya bu çocuklar ne olucak
tarafından
Evet kuzum 3 çocuğu vardı tanıdığımin iyi kötü idare ediyordu o kadında ne bekliyordu bilmiyorum üstüne geldi
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Isteyen 10 tanede çocuk yapar ama şu durumda değil allah affetsin ben daha da kilimi kıpırdatmam o insana 
(4,426 puan) tarafından
E daha nesinden korkuyor ki bu adam in ya
tarafından
Bilmiyorum çocuk yapıp durmasa hayatını düzene sokabilir ama yapmıyor
(4,426 puan) tarafından
Valla afedersin ama bi laf var ya alışmış k.durmusdan beter dır diye buda o hesap alışmış ne yazıkki bu şekil yaşamaya
tarafından
Aynen kuzum öyle sanıyorum bende bir kuruş yardım etmem
(4,426 puan) tarafından
Bencede etme canım onun yerine afrika ya bağışla kızılaya bağışla sma li çocuklara bağışla inanki daha makbule geçer
0 oy
tarafından
Bana göre 5 çocuk normal ama bakabilecek durumda olan ve düzgün bir şekilde yetiştirebilecek olan yapsın kocası kuma getirmiş bakmıyor etmiyor ne diye çocuk yapıyor o adamdan senden biseyler beklemesi de çok saçma yardım etme hiç sen yapmadın o bebeği kocasıyla yaptı kocası baksın 
tarafından
Kuzum çocuklara üzülüyorum yoksa bu kadar dert edinmezdim bende sanmıyorum eskisi gibi yardım edebilecegimi tavrımı koymam lazım sanırım
0 oy
tarafından
O durumda olsam çok yüz vermem. Sana mı güvenip yapmış ki bide hazırla diyo. Ya bu millet ne ara bu kadar yüzsüz oldu. Eskiden yoksa istemeye utanirdik şimdi milletin yüzüne sıçrıyorlar...
tarafından
Kuzum bilmiyorum vallaha haklısın çocuklar olmasa umursamamda onlara üzülüyorum benimde canım sıkılıyor konuşmalarına
tarafından
Kız tabi ya insan o günahsız çocuklara kıyamıyor işte. Amma keşke büyüklerde az aklı başında olsa
tarafından
Keşke kuzum benden olmasa başka birinden isteyip büyütecek cocuklari böyle yaşamaya alismis
tarafından
Malesef en sevmediğim şey. Ve cogusu elinde varken istiyor. Hastalık gibi bir şey bu
0 oy
(966 puan) tarafından
Yerinde olsam öyle yüzsüz birine yardım etmem.ne yapacaksın o çocukları senin imkanların ile mi büyüyecek.ardi gelmediğinde seni suçlarlar birgün.
tarafından
Sanırım öyle olacak bir şey istemişti almayı unutmuşum aklıma geldi bir markete sordum yok dedi başka birine yalan soylemesin her yerde var o demiş böyle bir insan haklısın sanırım ben elimden geleni yaptım bende etmeyeceğim bir daha yardım
0 oy
(679 puan) tarafından

• Haklısın kardeşim rızkını Allah veriyor elbet ama egitemiyorsan düzgün bakamiyorsan yapma bı de kuma ha belki kadının suçu yoktir adam yapıyordur ama nerden tutsan elinde kalicak bı mesele
tarafından
Kumaşının da suçu var 3 çocukluydu ben bu kadını tanidigimda üstüne geldi diğer kadın hem yuvalarını bozdu hem o adamdan çocuk yaptı her sene çoğalacaklar birşeyler yapmazsalar Allah yardımcıları olsun bende nasıl davraniyim bilmiyorum
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Birsey dicem ben linçlencem. Bakımını yapamayacagın canı dünyaya getirdiginde onum her eksikligi ana babasına vebaldir.ha istemeden olmış olabilir ama hiç mi bir saglık ocagına gitmedi. Bir hap yutmakta mı zor. Benim 2. Hap içerken oldu mesela ona bile allahım bakabilecek miyim diye cok dusundum. 
tarafından
Ay valla canım bende korkuyorum çok aynı şeyleri yaşamak istemiyorum hamileliğim de çok zor geçti düşük riskim vardi mahvolmustum doğumum da zordu yani herşey zordu . Rabbim isteyene versin ben birini anca bakarım.
(10,784 puan) tarafından
Şükür eksigi yok evlatlarımın. Giyiminden kuşamına yemelerinden özel aşılarına kadar bin şükür ama hala içim sıkıntılı bir ev bırakabikecek miyim bir yatırım bırakabilecek miyim diye didiniyorum. Babasız büyütüyorum diye içim hep buruk.
tarafından
Allah'ım yardımcın olsun kuzum sen onlara iyi bakıyorsun eminim ilerde annem bize iyi baktı deseler yeter onlara para falan sonraki iş hiç canını sıkma kuzum doğru düzgün bakamiyor çocuklar sabah yese öğlen yemiyor bazen aç yatiyoruz diyo sırf onlar için yardım ediyordum ama nereye kadar bilmiyorum
tarafından
Maşallah canım rabbim zaten muhtaç etmesin kimseye . Niye için buruk olsun ki sen onlara hem anne hem baba olmuşsun . İki kat daha artmis hakkın onlar üzerinde. Kendinle gurur duy ❤️
0 oy
(86 puan) tarafından
Kuzu yinede hayrı vardır ben de kadının davranışına sinir oldum ama seninle samimiyeti var sanırım yoksa bu yuzsuzluk bence
tarafından
Kuzum 2 3 saat uzakta oturuyorlar çok samimi değilim sırf çocuklara üzüldüğüm için böyle oldu zaten
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Valla hem kumasi var hem kendi de hamile Allahim büyük konusmak istemiyorum ama hangi akıl mantıkla o adamla yatıyor. Hakikaten bazi kadinlar cok cahil !!!  Bide  5. Cocuk tövbe ya rabbim o masum yavrularının suçu  ne bırak kocası baksın madem 2 kadınla gününu gün etmeyi biliyorsa o cocuklara da bakmasini bilsin :angry::angry:

tarafından
Kuzum kuma geldikten sonra ikiside aynı sene doğum yaptı bide bu hamile kaldıysa belki kumasi da hamile kaldı yardım etmiycem haklsin baksınlar bir sekilde
(3,950 puan) tarafından
Baksin tabi canım  tamm cocuklarin suçu yok ama o adamda hem 2 eş aliyor hemde ha bire cocuk yapiyorsa yaptigi çocuklara da baksin
tarafından
Aynen öyle kuzum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kendi maddiyatina güvenip çocuk yapıyorsa sana neden güveniyor hadi şimdi bebek kıyafeti ile güvendi yaptı ilerde nolcsk para ver hazırla okula giycek bakkala gitcek diyecekne saçma yoksa bakan edeninyapmasinlar çocuk korunsunlar yahu 
tarafından
Ah canım korunma iğnesini bile bizden istiyor çocuklar akşamları aç yatıyor diyor bir bilsem neye kimse güveniyorlar
0 oy
(12,779 puan) tarafından
Müge anlinin bir videosu var sürekli doğuruyorsun yok mu sizin aile hekiminiz Noluyo yani Kanuni Sultan Süleyman veliaht mi doğuruyorsun diye onu at arkadaşa:))
tarafından
Ayy bu durumda güldürdün Allah'ta seni güldürsün canım
(12,779 puan) tarafından
Amin canim hepimizi inşallah:))
0 oy
tarafından

Paran varsa yaparsın yok sa yapmazsın sonuçta o çocuklara bir gelecek lazım..

Başlığa göre cevap;

10 çocuk istiyorum :D

tarafından
Kuzum eminim onlara bakabilecek gücün ve maddiyatin vardır ama bu kadın çocuklar aç yatiyo diyor ben sırf çocuklar için yardım ediyordum zaten
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Sana güvenip mi çocuk yapmış hayret Bir şey 
tarafından
Bende ilk duygugumda içimden oyle dedim
0 oy
tarafından
yangeminde 5 tane ama onlar varlikli karinlarini doyuracak kadar varsa yapsin derdim ama bunlarin odanyokmus
tarafından
Yok kuzum çocuklar aç yatıyor diyor
tarafından
yazk ya
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ay ne beşi ben 2.yi yapmaya cesaret edemiyorum hele ki öyle bir aile ortamına çok yazık. 
tarafından
Çok üzüluyorum bazen diyorum şikayet etsem de çocukların hayatı mi kurtulsa diye
(2,132 puan) tarafından
Ya Müge anlı da gördüğüm kadarıyla ailesi ile büyümeyen çocuklar ne olursa olsun ailesi ile kalmak istiyor. Açlıktan ölecektin vermesek diyorlar olsun kuru ekmekle doyardık diyo. Gerçekten o hayatı yaşamış olsa öyle gelmeyecek ama ayrı kalınca farklı hissediliyor o yüzden emin değilim çocuklar için hangisi daha iyi. Anne baba düşünecek de neredeee
tarafından
Düşünmezler kuzum çocuk 4 yaşında keşke babam ölse diyormuş
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kendisine uygun birdille bu hayatı benim üzerimden geçinme ile olmayacagını söylerdim sonuçta vende bir aileyim evlat büyütüyorum sorumluşuklarım var bugün 10 lira ile bailıyor ve sürekli isteniyorsa ben açık açık kusura bakma ama benimde ihtiyacım var der  yolu ayırırım  çok muhtaçsa onun adına muhtarlığa söylerim yardım etsinler kocasnın bakmadığı evlatlara benden bakayım 
tarafından
Kuzum haklsin baksınlar bir sekilde sosyal yardımdan para alıyormuş adam elinden aliyormus verme sakla noye söylüyorsun para aldığını falan varya ben şikayet etsem çocukları alırlar ellerinden
(5,311 puan) tarafından
Ozm şikayet et toparlansınlar cnm
0 oy
tarafından
Valla benım arkadasım var bebeklerımız yaşıt onun oglu benım kızım var sakladık kıyafetlerımızı eger 2. Cocuk degısık olursa bırbırımıze verıcez, bır o kadar da dısarıya gonderdıklerım var ama kımsenın 5. Cocuguna da kıyafet yollayamam enayı mıyım ya ben hap alıyorum para verıyorum korunuyorum halbukı 2 degıl 3 cocuga da bakarım maddı olarak sukur ama kımse dusunmuyor dogurmak degıl mesele, bende hamıleyım gonderemem dıceksın 
tarafından
Haklısın kuzum istemenin de bir yüzü olur benim kızıma babam aldı yürüteç yepyeni daha vermedim diye surat astılar annesiyle kendisi

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 657 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 247 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,298 göst.
3 Şubat 2021 Aile kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 277 göst.