0 oy
86 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (42 puan) tarafından

Merhabalar. Kızım 8. ayın içinde 6. Ayda ek gıdaya basladım ama tam olarak düzgün birsey yedirebilmiş değilim. İlk aylarda tadım yaptırdım yogurt yedirmeye çalıstım ama ağzını sürekli kapatıp kafasıni sallıyor. Aynı zamanda su da içmiyor. Zorluyorum ama bu sefer zorladığım için hiç mi yemez içmez diye de endişeliyim. Önüne koyuyorum bazen kendi yediği kadar yiyorsa o da meyveyi alıp biraz yalayıp bırakır kesinlikle ağzına pütürlü gelirse kusuyor hemen. Pütürsüz corba denedim 2-3 kaşık yiyip bırakıyor. Anne sütünden başka bişi yemek istemiyor. İlk kızımda böyle olmamıştı daha kolay alışmıştı. Acaba dişten dolayı mi yemiyor demistim ama 2 tane dişi var gecen haftalarda dişten dolayı huzursuzdu ama o huzursuzlugu da gecti. Kendi haline mi bıraksam bilemedim yine biz yemek yediğimizde mama sandalyesine koyup önüne koyuyorum kendi yesin alışsın. Artık zorlamıyorum hiç yemez diye. Siz ne önerirsiniz? Zamanla alışır mı yoksa zorlamam mı lazım özellikle su konusunda da. Tecrübeli anneler yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler. 

4 Cevaplar

0 oy
(2,062 puan) tarafından
24 aylık inanır mmsn ek gıdaya 6 .ayda gectim 14 aylıkken sütten kestim ama yemiyor :(
(42 puan) tarafından
İştah açıcı şuruplardan mi denesen canim. Seninki 2 yaşinda anne sutude almiyorsa nasıl ac duruyor
(2,062 puan) tarafından
Denedim inanki ama çözüm bulamadım
(42 puan) tarafından
Insallah bi an once guzel yemeye başlar canim. Saglik olsun.
-Reklam-
0 oy
(1,569 puan) tarafından
11 aylik hala red ediyor denemediğim sey kalmadi yemiyo yemiyo 
(42 puan) tarafından
:((...
0 oy
(1,552 puan) tarafından
İçine sevmediği bişey koyuyor olabilir misin diyeceğim ama yazdığına göre bir kaç farklı bişey dememişsin, hiç birini yememiş gibi.. Mesela ben zeytinyağını çiğ koymak daha faydalı diye duyup öyle koyuyordum yemiyordu, koymayınca yedi, ben de koymayı bıraktım
(42 puan) tarafından
Yok canım aksine ben hiç karıştırmadan verdim. Sade tatlarıni alsın diye. Havuc kabak haşliyorum parmak boyunda veriyorum eline somurup bi iki birakiyor. Bizim yemegin suyundan vereyim dedim digerleri belki tatsiz diye yemiyor sandim yok yine yediremedim. Suyu hayatta iciremiyorum. Nolcak boyle bilmiyorum:/
(1,552 puan) tarafından
Hımm, bilemedim ki.. Benim ilk çocuğum, benimki de 8 aylık daha, çok bi tecrübem yok.. Sadece zeytinyağı konusu başıma geldiği için söyleyeyim dedim.. Püre şeklinde vermeyi de denemişsindir büyük ihtimal, öyle de mi yemiyor.. Çatalla ezip veriyordum ben yiyordu az buçuk
Su konusunda da youtube'da bi doktor, 9.aya kadar su vermenize gerek yok, sadece tattırabilirsiniz diyordu.. Ama benimki benden fazla içiyor, tövbe ya Rabbim ama dokuzuncu aya kadar içirmesem susuz ölecekmiş gibi.. O yüzden bilemicem
(42 puan) tarafından
Ayy güldüm canim yorumuna :))  ben de oyleyim ya su icmiyor diye bise olcak saniyorum insallah alıştırırım bi an önce.
Bebeklerin hepsi birbirinden farkli iste benim 2. Cocuk ama yine tecrubesiz gibiyim ilki hic boyle deildi.
Ayrica denedim pureli puresiz asla acmiyor agzini. Cikardigini cikariyor dilinin ustunde kalani cikarmak icin de kusuyor resmen. Bakalim napcaz boyle.
(1,552 puan) tarafından
Bazıları iştahsız oluyor, öyle bişeydir herhalde.. Yine de bi doktor görse mi bilemedim.. Allah kolaylık versin
0 oy
(2,525 puan) tarafından
8.5 aylık olduk nerdeyse yemez blw olarak 5.5 aylıkken başladık hiç yemez ben veririm yemez anca salatalık emer elinde muz kemiriri dişi hiç yok ben zorla versem kusar o yüzden bıraktım mama içiyor sütüm var benide emmiyor
(42 puan) tarafından
Ayy aynısı var iste bende. Ilk kızımda 5.5 aylik baslamıştım cok guzel yedi herseyi bu kızımda 6. Ayda baslayinca gec başladiğım için mi boyle diyordum ama senin de aynıymiş demek onunla alakalı deil. Şuan su içse şukredecem.  Ne diyeyim inşalah bi an once iştahları açılır hepsinin ve guzelce yerler bizi uzmezler.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 162 göst.
4 Nisan 2021 Aile kategorisinde Gelsenee (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 65 göst.
0 oy
4 cevap 60 göst.
7 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Linasu (390 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 143 göst.
18 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EbruColak (1,238 puan) tarafından soruldu

379,479 soru

11,359,844 cevap

34,838 kullanıcı

...