0 oy
306 göst.
Aile kategorisinde (204 puan) tarafından
tarafından kapalı
Merhaba 

Esler birbirine hersey hesapmi vermeli 

Magzaya gidecem mesela mesajmi yazilir esine habermi verilir ? 

Veya arkadasimi gormeye gitcem hesap verilirmi ? 

Mesela ben evde oluyorum yeni evliyim biyere gitsem ne olursa olsun ekmek almaya veya magzalara, arkadslari gormek istersem mesaj yazmam gerekiyo haber etmek icin yani ne yaparsam soylemem gerek. 

Sizce normal mi ? Yeni evliyim. 
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

16 Cevaplar

0 oy
(2,660 puan) tarafından
Yani haber ederim evde olmadığımi bilsin sonuçta birşey olur eder.. biz gurbetteyiz yakınlarımız burda yok mesela hiç habersiz şeysiz uzaksa biraz gitmem haber ederim. Ama bakkal market mağaza vs yakın yerlere gider gelirim söylemem. Yani 9 senelik evliyim bana ters gelmiyor bu durum :)
-Reklam-
0 oy
(15,821 puan) tarafından
Hesap değil ama dışarı çıkarsam söylerim Allah korusun başıma bı iş gelse 
0 oy
tarafından
Hesap vermek değil ne olursa olsun evde olmayınca eşime haber veririm 
0 oy
tarafından
Haber veririm mutlaka çünkü başıma bişey gelebilir en azından nerde niçin gittiğini bilmeli 
0 oy
(219 puan) tarafından
O bana gittiği benzinciye kadar söyler ben ayda 1 dışarı çıkarım bakkala gider gelirim arar söylerim gelince de çünkü o beni evdeyken bile çok merak eder ev 2 katlı aman merdivene dikkat et aman üşüme biseye ihtiyacın varmi biz bunu hiç bi zaman konuşup birbirimizden talep etmedik ama kendiliğinden yapıyoruz çünkü insan merak ediyor benim düşüncem Allah korusun bi yere  çıktım yakın bile olsa düştüm kaldım bişey oldu adam beni nerde arayacak bu düşünceyle söylerim o da herseyini paylaşır zaten öyle yani zorunluluk değil birbirini düşünmek bu olay bence 
0 oy
(12,788 puan) tarafından

Sevgililik de başladık biz haber verme işine hatta karşılıklı izin alırız birbirimizden hala da devam ediyoruz 

Markete gideyim yazarım.marktteyim çıkıyorum evdeyim va givi yazarimesim de aynı 
(204 puan) tarafından
Biz 7 seneden beri birbirimizi taniyoz ama artik sacma buluyoz bazi seylerde insan artik usaniyo geldim ciktim yapiyorduk simdi birakmaya dusunuyoz nere kadar yaslandim zamandami geldim ciktim yazcam :D
0 oy
(12,549 puan) tarafından
Bence değil yani markete gidip geleceğini de söylemezsin oldu olacak tuvalete gidiyorum da diyelim ama arkadaşa vs gideceksem bir etkinlik faaliyet olacaksa söylerim dışarı çıktığım da nereye gittim kimleyim bilir bilmeli de 
(204 puan) tarafından
Yani abartik mesela geldim ciktim heryere artik insan usanio yas gectimi sacma oldugunu goruon arada yazmadimi nie yazmadin oluyo tartisma cikardi gereksiz bazen yaslanasa kadar mi oyle surcek insan birbirinide biktirmamasi bunaltmamasi gerek diyom
(12,549 puan) tarafından
Daha yeni evliysen olur zamanla alısacaksınız evliliğe huyuna suyuna alıştıkça ona göre tavır alıyorsunuz
0 oy
(710 puan) tarafından
Ben haber ediyorum en azından eve geldiğinde evde olmadığını bilsin diye 
0 oy
tarafından
senin bahsettigin hesap izin almak sanirim yoksa kimse kimseye hesap soramaz.. onun disinda ben haber veririm suraya gidiyorum die ayni sekilde esimde.. bu olmak zorunda, evlilikle ilgili dil bu sevgilde olsa babanda annende nerde oldugunu bilsin ki basina bisi geldiginde seni nerde arayacagini bilsin.. 
(204 puan) tarafından
Tmda abartmana geldim ciktim demeden tek nere gittini soylersin. Ama bakala markete denirmi abarti degilmi onun icin haber vermek
0 oy
tarafından
Mutlaka çıktığını söylerim ekmek almaya böle nerde olduğumu bilmeye hakkı var bence 
(204 puan) tarafından
Esin evde degilse yanlizsin ona ekmek almaya gidion diye haber mi edersin, ciktim geldim sekilde
tarafından
Gidiyorum derim okadar
tarafından
Bazen eve erken gelebiliyor anahtarı yok haliyle ege erken gelse ve ben evde olmasam kıyamet kopar o sebepten gidiyorum diyorum ki bence bilmesi en doğal hakkı
0 oy
(520 puan) tarafından

Söylerim canım oda bana söyler ama bu hesap vermek için değil bak ben burdayım başıma birsey gelirse beni nerde arayacağıni bilsin diye yada onu nerde arayacağımi bileyim diye..

Allah korusun yarin bigun birsey olursa muge anli ya çıkarız demesin ne biçim karı kocasınız birbirinizden haberiniz yok:D

0 oy
(15,777 puan) tarafından
Hesap verme değil de haber verme iyi bence. 
(204 puan) tarafından
Tm ama ekmek almak alisveris gittini haber etmek sacma degilmi, ve bide detayli sekilde geldim ciktim
(15,777 puan) tarafından
Yo niye saçma olsun. Canım ben ekmek almaya çıktım ya da canım ben alışverişe çıktım şuraya şuraya gidecem şunu alacam bak haberin olsun demek neden saçma olsun. Allah korusun sen dışarıda iken başına bişey gelse senden haber alamasa en azından nereye gelip bakacağını bilir.
(204 puan) tarafından
Tm da ciktim evdeym sonra demek detayli sekilde
(15,777 puan) tarafından
E söyleme sende madem saçma geliyor sana söyle eşine. Mesela ben dün teyzem gile gittim geldim eşim neden haber vermedin dedi bana. Bende genelde nereye gider gelirsem esime haber veririm.
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Uyarı vermeseniz de olur admin zaten ilgilenir
(204 puan) tarafından
Nasil admin ?
(2,062 puan) tarafından
Soruya uyar vermişler
0 oy
(736 puan) tarafından
Biz sevgiliyken markete giderken bile izin alıyordum  sonra evlendik  olgunlaştık bunun gerekli olmadığını gördük ve sacma gelmeye başladı simdi birbirimize haber ederiz sadece. Bence gidilen gelinen yerlerin haber edilmesi normal diye düşünüyorum 
(204 puan) tarafından
Ekmek almaya haber mi verirsiniz alisveris market gibi. Evdeyse soylersin cikmadan ilaki ama evde degilse mesajda ekmek almaya gidiom gibisi sacma degilmi. Biz ta detayli ciktim geldim diyoz ama sacma geliyo evlenemden oncesinden beri 7 senedir taniyom esimi hep ayni yapariz artik stop dicez sanirim haber edilir ama hersymi bilmem geldim ciktim demeden..
0 oy
(10,726 puan) tarafından
Bu evlilikte hesap vermek degil ki. Bu birbirine duydugun saygıdan dolayı seni merak etmemesi için bir haber etmek. Ha bir ekmek almaya giderken soylenir mi bilemem. Ama esler birbirlerine haber vermeli bu erkek içinde gecerli. Benim dusuncem su allah korusun birsey oldugu takdirde nerede bulacagımı aramam gerrktigini bileyim. 
(204 puan) tarafından
Tm haber edilirde ekmek icinde market icin sacma hemde haber edilir mesaj atarak ama ciktim geldim sonra eve gitmek icin tekrar ciktim bunlari yapiyoz
(10,726 puan) tarafından
Yeni evli oldugunuz için o. Sonra kimse kiöseyi sallamıyor
0 oy
(788 puan) tarafından
Tabi canım haber ederim ama çok yakın yer ekmek alacam söylemem ama arkadaşla buluşma bir yerlere gitme söylersen iyi olur onuda şu şekilde söyle mesela ben arkadaşımla dışarı çıkacam izin ister gibi değil haber verir gibi nasıl alistirirsan öyle gider.
(204 puan) tarafından
Ilaki arkadas baska soylenir ama ekmek alcam markete gitcem sacma degilmi ilaki bazii seylere icin soylenir evdeyse evdeken degilse mesaj yazariz ama boyle herseye haber et sonra geldim ciktim detayli sekilde ciktim geldim demek abarti buluyomgibi
(788 puan) tarafından
Evet canım çok detaya girme başta nasıl alisirsa öyle gider

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 484 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sadece sen ❤ (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 355 göst.
31 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 164 göst.
0 oy