0 oy
341 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Merhaba kızlar spiral taktirmak istiyorum da bir yerde okudum bir bayanla karnina kaçırmış gitmiş napsam acaba

11 Cevaplar

0 oy
(7,375 puan) tarafından
Düzenli kontrol le bir şey olmuyor 1 yıldır takılı bende şuan 
(3 puan) tarafından
Birde taktın zamanda ağrı oluyor mu acaba
(7,375 puan) tarafından
İster Adetliyken ister adetsizken takarlar en fazla 10 saniye sürüyor adet sancısı gibi bir sancı oluyor takılınca takıldıktan sonrada kasıklarda ağrı oluyor o kadar canım
-Reklam-
0 oy
(1,723 puan) tarafından
Herkese gelmiyor benim ablalarim yengem taktı hiçbir sorun yoktu onlarda ve bende takacam aslında korkuyorum ama yeni bir çocuğum olmasından daha çok korkuyorum
(3 puan) tarafından
Evet bende aynıyım cnm
0 oy
(3,491 puan) tarafından

Taktırma lütfen. 

image

image

image

tarafından
Çok kötü ya bende daha önce taktırdım 11 ay kaldı bendr çok yoğun kanama oluyurdu 1 2 saatte bir bi çocuk bezi doluyordu çok affedersiniz demekki sebebi buymuş
(3 puan) tarafından
Kondom kulandik bir zamandir bana alerji oldu cnm teşekkür ederim
0 oy
(880 puan) tarafından
Benim 1 yıl oldu bir sorun yok kontrole gütmedim tabi en kısa zamanda gidicem. 
(3 puan) tarafından
Adetlerin hep düzenli  oluyor mu acaba
(880 puan) tarafından
Evet ama spiralden sonra çok ol.aya başladı
0 oy
(8,335 puan) tarafından
Kimine yarıyor kimine yaramıyor bünye meselesi benimki sallandı indi geldi
(3 puan) tarafından
Teşekür ederim cnm
0 oy
tarafından
Valla herkesin bünyesi bir değil bence. Bana takarken acayip acıdı bağırdım çığlık attım. Sonrasında aşırı kanama aşırı ağrı pıhtı atma vs oldu. 2.5 ay sonra cikarttirdim
(3 puan) tarafından
Ayy korkutum gercekten
0 oy
tarafından
Ya bende daha önce taktım hicbir ağrı sızı olmuyor ama yinede korkuyorum aslında o çatala çıkmaya korkuyorum utanıyorum 
(3 puan) tarafından
Bende doğumda çok cektim için korkuyorum
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Sırf bebekten korunmak için kadınların bu yaptıkları bana sadistlik geliyor. Spiral, bir kadın üreme organına bunu niçin yaparki? Hap kullanmak ta aynı, niçin vücudumun ilaçlarla ürememek adına genetiğiyle, doğal döngüsüyle oynayayım ki? Aylık iğneler de aynı. Vücuduma niçin ilaç enjekte ettireyim ki? Eşim korunsun ne olacak yani. Ben karşıyım böyle şeylere, yazık bedenimize. 
(3,895 puan) tarafından
Tüm korunma yöntemlerinde gebe kalma riski vardır. Madem bu risk var, neden eşim korunmasın ki?
(1,723 puan) tarafından
Bacım korunmuyorlaar nasıl edek
(3 puan) tarafından
Evet benimki bir tane daha yapalim diyo kızım zaten 6 bucuk aylik tek başıma bakiyorum tüm günü kucağında istiyor çok merakli herşey dokunmak.istiyor ben yetisemem ki bide kendimi hazir hissetmiyorum
(3,895 puan) tarafından
Benim bi arkadaşım var bana dert yandı eşim korunmaktan nefret ediyor, korunmuyor diye. Meğer bunlar ilişkinin en başından takıyorlarmış. E kim olsa korunmak istemez. Anlattım biraz, tam finalde takmayı deneyin diye. Şaşırdı kız, deneriz dedi. Artık öyle yapıyolarmış, hayır yani kocasının da aklına gelmemiş demek ki.
(1,367 puan) tarafından
Aslında doğru olanı yapıyomuş. Sonradan takmak prztf yanlış kullanım olarak geçer ve zevk suyunda sperm bulunabilir.  Przvtfle korundum ama hamile kaldım kelimesinin sebebinin biri de bu ilişkinin başında değil sonradan takmak
0 oy
(686 puan) tarafından
Şubattan beri takılı benim kadar korkak birini bilmem ben o çatal konusunda adını bile anmak istemezdim gittim taktırdım vallaha bende ki şu zamana kadar tek sıkıntısı 

1 adetimi uzatıyor 

2 karın ağrım çok oluyor 

3 adetim her ay 10 15 gün gecikiyor .

İnternetten bakıyorum bunlarda olabilir diyor bende bişey yapmıyorum. Mesela bak buhun daha kopkoyu kahverengi akıntı geldi bu demek oluyor ki 2 güne normal adet olucam 1 haftaya yakın da o surucekv 
(3 puan) tarafından
Benim normalde karnım ağrısı çok var adet oldum zamanda dusuniyorum da daha şiddetli olursa
0 oy
(888 puan) tarafından
Ben taktirdim pikastik gibi olandan bana hiç gelmedi 7 ay boyunca hep kanamam oldu sonunda cikarttim kurtuldum . Adet gününüz 6 günden uzunsa olmuyormuş diye duydum
(3 puan) tarafından
Yaa bende iyi gelmez diye korkiyorum çünkü özele taktiricam ve Paralar boşuna gider sonra
(888 puan) tarafından
Bende özele taktirdim dr da prof du 400 tl vermiştim 2 sene önce
(3 puan) tarafından
Bana 700 dedi doktor
(888 puan) tarafından
2 sene önceydi bizim verdiğimiz ücret
0 oy
(695 puan) tarafından
Herkesde aynı olacak diye bir şey yok ama siprel yüzünden 2 aydır a..t olmuyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 87 göst.
30 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Osmanin annesi (1,568 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 182 göst.
0 oy
3 cevap 175 göst.
14 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi anne36 (1,336 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 119 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Aysel Güzel (1,150 puan) tarafından soruldu

397,103 soru

11,877,164 cevap

35,992 kullanıcı

...