0 oy
596 göst.
Diğer kategorisinde (63 puan) tarafından
Kızlar komşuya oturmaya gittim kaynanam da oradaydı gittiğim evde oturan bnle aynı yaşıt kızın kaynanası da oradaydı Kaynanam in (kızın kaynanası) hem eltisi hem teyzesineyse dışarda oturuyolardi bnde gittim oturuyorduk Bnm oğlan tavuk kovalayacagim diye ağlayınca kaynanam da hadi sen evine git senin çocuğun durmuyor dedi bu arada sadecr Kaynanam bn arkadaşım arkadaşımın kaynanası yoktu bikac kişi daha vardı neyse sinirlendim eve geldim eşim de neden erken geldin deyince (yeni gitmiştim) annen milletin yanında böyle dedi ayıp değil mi dedim siz olsanız ne yapardınız 

21 Cevaplar

+2 oy
(3,162 puan) tarafından
Şimdi söylemek var söylemek var canım

Çocuk durmuyorsa git sen eve istersen bence çok masum bir söylem olur. Bunu kendi annelerimiz de söyler çoğunlukla da bizi kurtarmak için. Ama kovuldugunu düşündürdüğüne göre kötü niyetle bozuk bir üslupla söyledi. 
(63 puan) tarafından
Cnm kovar gibi denmez ordakiler bile niye gelinine böyle davranıyon dedi düşün ki çocuğum da öyle çok durmamazlik yapmadı tamm biraz ağladı o kadar bnce yaptığı yanlış kenarı çekip söylese hak verirdim ama söylemek var söylemek var cnm
(3,162 puan) tarafından
Aynı şeyi söylemişiz
(63 puan) tarafından
Aynn cnm
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Evime geldiği zaman da oğlum durmuyor git sen evine derim .
(63 puan) tarafından
Eşim evdeyken gelir kaynanm çocuğa bakıyor gibi yapar bana yardim edr gibi eşim Yokken gelmez yardım etmez eşimin yanında da öyle diyemem CNm
tarafından
Vay uyanık garı. O zman birdaha onunla bir yere gitme aynı ortamda bulunma
(63 puan) tarafından
Normalde gitmem canım o gittiğim yere gelir normalde arkadaşımın yanına da öyle oturmaya gitmiştim bı daha da onla gitmem zaten
+1 oy
(1,097 puan) tarafından
Nasıl söylediğine bağlı. Çocuğum durmasa bende gitmek isterim. Laf sokar gibi söylediyse hani oğlun zaten yaramaz gibi söylediyse bende bozulurum ama iyi niyetlede söylemiş olabilir. 
(63 puan) tarafından
Cnm kovar gibi denmez ordakiler bile niye gelinine böyle davranıyon dedi düşün ki çocuğum da öyle çok durmamazlik yapmadı tamm biraz ağladı o kadar bnce yaptığı yanlış kenarı çekip söylese hak verirdim ama söylemek var söylemek var cnm
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Oturmaya devam ederdim gidicem zamanı saati biliyorum der lafını verirdim 
(63 puan) tarafından
Öyle desem yanındaki kadın çok lafçı millete gelinin gelin kaynana sına kötü davranıyor diye laf çıkartır eşim anneci aramız bozulur Diye bişe demedm
(1,097 puan) tarafından
İşte söylemek var söylemek var. Niyetini sen anlarsın
0 oy
tarafından
Mesafeli ol canım kaynananla eşin ne dedi
(63 puan) tarafından
Eşim Kaynanam la konuşmuş işte orda oturanların birinden öğrendim diye anlattım konuştum diyor ama inanasm gelmiyor eşim çok aşırı anneci o yüzden bişe demez
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yani eğer çok sıkıntı çıkardı oradakileri rahatsız edecek kadar yaramazlık yaptıysa bile bunu herkesin içinde değil de sana gizlice söylemeliydi yanlış yapmış 
(63 puan) tarafından
Yok kız zaten çocukla ilgileniyor dum bidee ben gittiğim yerde böyle şeylere dikkat ederim gittiğim yerde sürekli oğlumun üstünde olur gözüm gerektiği yerde kızarım
(4,089 puan) tarafından
Gitme bi daha ya seni çağırırsa işi düşünce falan benim çocuk durmuyor biliyorsun de
(63 puan) tarafından
Çağırmaz ki gittiği yere bn nereye gitsem peşimden koştur koştur gelir bn gelme derim (Uygun Bir dille) eşime sorar gelim mi diye o da gel der hemen
0 oy
tarafından
Sende babannesi olacan işte al birazda sen bak derim 
(63 puan) tarafından
Bakmaz ki 2 dk bakar millete bn bakıyorum diye hava Atar normalde bakmaz millete Kendi bakıyor gibi anlatır eşim evdeyken yardım ediyor gibi davranir eşim yokken evime bile gelmez
tarafından
Aman gelmesin zaten gelmediği daha hayırlıdır
(63 puan) tarafından
Aynen geldiği zaman sinjr edip gidiyor
0 oy
(2,138 puan) tarafından
Onunla ayni yere gitmem yanlış yaptigini anlasin diye
(63 puan) tarafından
Normalde hiç beraber bir yere gitmem cnm çağırmaz zaten o da
(2,138 puan) tarafından
O zaman açık acik konusurdum ben. Samimiysek anne boyle deyince ben kirildim diye açıklardım
(63 puan) tarafından
Anlamaz cnm bn onu çok iyi tanıyorum
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Şu bbazı kaynanaların niyeti sadece başkaların yanında gelinlerini küçük düşürmek ya benimde başima çok geldi hata gitmeden bile derdi sen evde kal çoçuk durmaz bizi rahazsız eder çok şükür 5 yıl idare etim ama son 5 yıldır evleri ayırdık rabimeee şükürler olsun ki artık onu takmiyorum bende çok çektim çok gelinlerle kıyaslandim hep küçük düşürüldüm Allah bildiği gibi yapsın hatırladıkça kötü oluyorum
(63 puan) tarafından
Dediklerini çektim pandmi var evde kal çocuğun var evde kal bunları çok duydum kendi kuyruğum gibi nereye gitsem gelir pandmei Hastanesi'ne gittim eşimle oraya bile geldi düşün
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Rahatsız olduysa anne sen eve git derdim insanlarin su çocuklardan alıp veremediği ne var acaba katlanamiyorlar hic
(63 puan) tarafından
Milletin yanında kendi bakıyor gibi anlatır eve gelir 5 dk bakmaz
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Hadi babannesi sen al da git bende gelirim diyip otur kız inadına 
(63 puan) tarafından
Bakmaz.ki milletin yanında çocuğa bakıyor gibi yapıyor evde 5 dk bakmaz
0 oy
tarafından
Çocuk bu anne napsin senin gibi koca garı gibi köşede mi oturcak tabi ağlayacak da bagiracakda sen seninkileri öyle mi büyüttün oyleyse yazık o çocuklara dersim 
(63 puan) tarafından
Kendi İlk çocuğunu (eşimi) çok küçükken annesinin yanına yatılı göndermiş eşimi annennesi büyütmüş kendi çocuklarına bile doğru düzgün bakmamış ki
tarafından
Belli canım bilmiyo kız boşver takma değmez
0 oy
tarafından
gercekten durmuyorsa giderim ama gicikligina soylediyse duymazdim sonucta onun evi dil
(63 puan) tarafından
Kız durmuyor dediğinm biraz ağladı o kadar bir de demek var demek var kaynanam in kullandığı üslup doğru değildi
tarafından
o zmn cok ayip etmid
(63 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Sen bizi bosver eşinin tepkisi ne oldu 
(63 puan) tarafından
Annesiyle konuşmuş güya hiç inanasm gelmiyor eşim çok yalan söyler konuştum diyor ama inanmıyorum çok anneci biri
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Çocuğu sakinleştirmene yardımcı olabilirdi öyle söylememeliydi
(63 puan) tarafından
Kız çocuk biraz ağladı bı de üslubu biraz sertti söylemek var söylemek var dedigun gibi sakinleştirebilir di ama işine gelmiyor 5 dk çocukla ilgilenesj gelemiyor cnm
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bi daha da onun olduğu bi yere gitmezdim. Çağırırsa da benim çocuğum durmuyo gelemem derdim ki anlasın 
(63 puan) tarafından
Çağırmaz cnm ama bn nereye gitsem kuyruğum gibi peşimden gelir gitmem de tesadüf eseri
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Başkasinin evinde sana onu demesi ayip hadi kendi evi olsa kaldirmaz sesi rahatsiz olur bi yerde anlarimda kendisi de misafir ayip yapmis daha torununu susturup gel sipa yaramazlik yapma otur şöyle diyceğine 
0 oy
(12,901 puan) tarafından
Söyleme tarzına bağlı Bunu annen de diyebilitdi ne düşünürdun 
0 oy
(12,797 puan) tarafından
Niye arkamdan dedikodumu mu yapan derdim :))
0 oy
(680 puan) tarafından
Ayiplik birşey yok rahat etmezsin diye demiş

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 1,225 göst.
27 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 396 göst.
24 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 346 göst.