0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (46 puan) tarafından

Merhaba canım anneler. Bebeklerde öksürük hırıltı için Ak günlük sakızı kullanımı çok iyi diyorlardı. Denedim etkisini gördüm yazmak istedim.

Ak günlük sakızının buharına koyun yününü koydum sonra onu bebeğimin sırtına koydum. Elhamdülillah hırıltısı geçti ama yarın yine yapacağım bu kez gövdesine koyacağım yünü

Kalın sağlıcakla 

2 Cevaplar

0 oy
(3,382 puan) tarafından
Mezra sakızımı canım
(46 puan) tarafından
Mezra olarak bilmiyorum.. Ak günlük ya da günlük sakızı olarak geçiyo
-Reklam-
0 oy
(640 puan) tarafından
Nasil bi şey OT gibi falan mi tam olarak nasıl yapıyorsun canım biz de deneyelim.  Ben zeytinyağında sarımsak bekletiyorum ayaklarının altına sürerim onun da faydası oluyor 
(46 puan) tarafından
Ben onu da yapıyorum ama bazen alerjik olabiliyormuş o. O yüzden Ak günlüğü yapıyorum bu ara. Aktarlarda falan var. Sos tenceresi gibi bir tencereye yağlı kağıt koyup içine 1 tatlı kaşığı ak günlük koyuyorum onun üzerine de koyun yünü, o yoksa pamuk koyuyorum. Buharında bekletiyorum. Sonra o yünü bebeğimin sırtına ya da gövdesine koyuyorum. 1 yaş altı bebeklerde günde 1 kez yapılabiliyor. Balgam arttırıcı etkisi de var

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 272 göst.
11 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yosi (1,572 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 110 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Tenzile42 (1,211 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 363 göst.
0 oy
3 cevap 365 göst.
3 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu

378,362 soru

11,325,311 cevap

34,777 kullanıcı

...