0 oy
271 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,572 puan) tarafından
Öksürük ve balgam atma da kullanılıyomuş bilen var mı ve işe yarıyor mu?

8 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Yün her zaman öksürüğü tetikler ve alerji durumuna yol açar. Koyun yününe varana kadar gül hatmi çiçeği ve ıhlamur demle içir dağ kekiği çayı içir udi hindi yağı ve keçiboynuzu özü karıştırıp içir,.çörek otu yağı içir 2 güne bişey kalmaz. 
(25,224 puan) tarafından
Olabilir canım yün alerjik öksürüğe sebep oluyor. Pamuk veya elyaf kullanabilirsin. Bizde yaşadık bunu ve evde yün halıma kadar herşeyi kaldırdım, zaten düzenli alerji şurubu içiyo
(12,854 puan) tarafından
Bende kaldırıyım canım yün sağlıklı diye kuzey hep yün de yattı belki de yün tetikliyor öksürüğünü bu kadar çok teşekkür ederim canım
(12,854 puan) tarafından
Hangi alerji şurubunu içiyor canım
(25,224 puan) tarafından
Zyrtec içiyo canım. Rica ederim
(1,572 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Çörek otu ve udi yağını kullanıyorum
-Reklam-
0 oy
(1,881 puan) tarafından
Tam tersi kardeşimi öksürmekten astıma düşürdü koyun yünü 
(1,572 puan) tarafından
Yaa, internette araştırdım da kafam çok karıştı. Oğlum hasta enfeksiyon kapmış ciğerlerine inmiş doğal çözüm olur sanmıştım
0 oy
(650 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ama netten günlük sakızı öksürük için uygulanışı var pamukla gögsüne sırtına koyuyorsun ona bak bi çok etkili 
(1,572 puan) tarafından
Araştırayım bunu, oğlumun cigerlerine enfeksiyon inmiş çözüm olur mu acaba
(650 puan) tarafından
Evet canım ilk kullanımda bile o kadar rahatlatıyor ki ama oğlun küçükse aktara bir sor kullanabilir mi diye
(1,572 puan) tarafından
3 yaşında
(650 puan) tarafından
Kullanılır o zaman cnm nette yapılışına bak alırken aktarada sor yine yanlış yönlendirmek istemem
0 oy
(313 puan) tarafından
Yeğenime dokunmuştu daha cok öksürüğü artmıştı ama benim oğluma fayda etti. Kişiye bünyeye göre değişiyor galiba. 
(313 puan) tarafından
Tereyağ pekmez de öksürüğe iyi geliyor
(1,572 puan) tarafından
Bunu denemedim hiç
0 oy
tarafından

Günlük sakızı öksürük başta olmak üzere mide yaraları, balgam söktürücü, kuvvet verici ve antiseptik olarak kullanılmaktadır. Bu sakızın enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanıldığı ifade edilmektedir. Ayrıca günlük sakızı yaralara sürülerek kısa zamanda iyi olmalarını sağlamaktadır.

Bunu yapın yapan kişileri biliyorum faydasını görmüşler 

(25,224 puan) tarafından
3 günden fazla kullanılmıyor bu arada. Bizde çok fayda gördük evimden eksik etmediğim birşey kışın
(1,572 puan) tarafından
Bu sakızı alcam teşekkür ederim
0 oy
(938 puan) tarafından
Oğlum da bronşit. Den hastanede yatmistik eve giderken yatağında yün felan varsa kaldır demişti etkiliyormus o faydası var mı bilmem baska
(1,572 puan) tarafından
Teşekkür ederim hiç bulaşmıyım o zaman
0 oy
tarafından
Hiç bilmiuorm tatlım
0 oy
(48,505 puan) tarafından
evet herkes çok met ediyoda ben koyduğum gibi cikardim benim alerjim var kizimda dibimde yatiyo kokuyo bide
(1,572 puan) tarafından
Denemiyim o zaman
(48,505 puan) tarafından
kullanılmamış havluya beyaz kalip sabun sür koy göğsüne
(1,572 puan) tarafından
Keske sabah görseydim beyaz sabun alirdim:( denicem bunu teşekkür ederim
(48,505 puan) tarafından
alerjisi var mi bebeginin
(1,572 puan) tarafından
Yok hiçbir şeye

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 210 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Circassian (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 204 göst.
0 oy
3 cevap 81 göst.
0 oy
6 cevap 129 göst.
11 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Glhnmhmmd (469 puan) tarafından soruldu

378,357 soru

11,325,002 cevap

34,777 kullanıcı

...