0 oy
880 göst.
Aile kategorisinde (81 puan) tarafından
Hanimlar esim bileziklerimi benim rizam olmadan alip gorumcemin borcunu öderse nikah dusuyor mu mehir olarak bileziklerim vardi cunku

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Nikahın bozulmaz. Eşin sana zulmetmiş olur. 

Ama nikahına zarar gelmez.Fıkhi olarak açıklaması budur. 
(81 puan) tarafından
Sagol canim.
-Reklam-
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Canım bunun en doğru cevabını cami hocasına sormalısın burda biz ne dersek yanlış olabilir 
(659 puan) tarafından
Soyle razı degılım de gerı yapacaklarmı sana
(2,550 puan) tarafından
Nikahın düşmez. Ama senin rızan olmadığı takdirde kocan kül hakkına girmiş olur şimdi googleden baktım böyle yazıyordu ama sen yine de hocaya sor
(81 puan) tarafından
Diyorum da laf anlamiyr
(2,550 puan) tarafından
Valla allahtan korkmuyorsa yapacağını zaten yapar .
(81 puan) tarafından
Zaten gozleri bileziklerimdeydi gitsede iyi ki benim bileğim kucuk ona olmayacak dozer gibi elleri var
0 oy
tarafından
Benin mehrim de 80 gram altin mesela ama hala gelen giden yok. Bence esinin boynuna olur borcu ama nikaha neden etki etsn ki
tarafından
Mehri nikâhta vermek zorunda yada nikâh sonrasında vermesi lazım ki ortada bir güvence olsun
(15,369 puan) tarafından
Benim eşimde 3 bilezik istedim hala almamış zengin olunca alırım diyor ya mantığa bak
tarafından
Benimki de arabayi benim üstüme yapti onu söyleyip duruyo. Sanki elimin değdiği var arabaya ehliyeti kimlik niyetine kullaniyorum bi
(15,369 puan) tarafından
Almak zorunda Ama ne zamn Allah bilir
(81 puan) tarafından
Mavi arabada iyi kız ftş beklemeye devam bacm
0 oy
(659 puan) tarafından
Neden sormamıs sana sordunmu bunu yada yapacakmı gerı sana gorumcen bılezıye dayanarakmı borc yapmıs 
(81 puan) tarafından
Aslinda borc kayinbabamin borcu ama bir sekilde bize geldi bende oyle soyluyorum ama kayinbabam burda bilezikleri almak icin gelmis o da bana sana 2 gun sonra kredi cekip alacam diyo ama verme taraftari degilim cunku almaz biliyorum
tarafından
O zaman iki gün sonra babasının borcunu ödesin bence hiç verme canim giden asla gelmiyor
(81 puan) tarafından
Bende oyle diyorum ayip diyor yarin evine gidecek ayni sehirde oturmuyoruz
tarafından
Sen bilirsin canim ama kesinlikle gelmez o bilezikler
0 oy
(118,476 puan) tarafından
Benimde bileziklerim mehir esin haberin olmadan nasil alcakki nikah konusunu bilmiyom
(81 puan) tarafından
Haberim var rizam.yok
(118,476 puan) tarafından
Valla verme aklin varsa heleki gorumcenin borcu icin sakin verme zaten yaranamazsin kaynanayada gorumceyede mehirin mis o senin alirsa gunaha girer esin
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Helal etmezsen onun boynuna kalıyor. Mutlaka alması lzm düşmez ama öbür dünyada üzerine kiyildigi için azabını büyük verir haram yani alamaz hakkı yok. 
(81 puan) tarafından
Kim sebep olduysa o verir insallah hesabini
(1,517 puan) tarafından
Aminn inş ama esin vermemesi lzm yada aldıysa sonra mutlaka almak şartıyla verirsen ancak yoksa esin haram almış olucak bir hayırda görmez
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Diyanetin fetva hattı var ona sorabilirsiniz..
0 oy
(2,484 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bi bilgim yok ama onlari ben tum aileye rezil ederdim acik ve net.
(81 puan) tarafından
Bu zamana kadar yuz goz olmadim onlarla o kadar sey yasandi kendimi onlarla bir tutamıyorum :*
0 oy
(225 puan) tarafından
Yok canım nikâha sıkıntı olmuyor ama dini acıdan hiç doğru değil haram oluyor yani
(81 puan) tarafından
Sağol kuzum :*
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Mihrini vermeden ölen adam zina edenler ile dirilecek . Bunu göze alıyor mu ? 
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Benim bileziklerimde mihir uzerine nikahim kiyildi ama ben onu mihir olarak istememistim hatta nikah kiyilirken mihir olarak ne istiosun sorulmadi bile bana kayinbabam ailemin dugun icin istedigi altinlar arasinda olan 4 bilezigi mihir olarak soyledi o zaman biz kredi cekip ev aldik pesinat olarak kayinlarimdan borc aldi esim simdi en ufacik sıkıştiklarinda esim dior borclarini isterlerse bilezikleri veririz dior bende istemiorum o altinlar bizim tek guvencemiz diorum kredi borcumuz bitsin onlarin borcunu oderiz diorum isterlerse mecbur vercez dior beni deli edior ama hicbir sekilde benim rizam olmicak verirse 
(81 puan) tarafından
Bizimde bankada kasa da esimij adina
(5,913 puan) tarafından
Bizimde bankada musterek hesap ikimiz gidip acabilioruz kasayi tek gdince acamioruz
0 oy
tarafından
Nikâh düşmez herhalde ama senin rızan olmadan mihrini vermesi çok büyük günah 
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Nikâhı bilmem benim de bileziklerm mehir esim tek ev alırken isterm diyo ama senn rızan yoksa helal olmaz 
(81 puan) tarafından
Benimki de bir zamanlar oyle diyordu
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Düşmez nikah allahın izniyle :) eşinize söylersiniz uygun oldugunda yerine koyar.. 
(81 puan) tarafından
Koymaz canım yeri dolmaz artik

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 372 göst.
8 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Dolunay yin annesi (266 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 152 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
12 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmakayram (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 346 göst.
11 Aralık 2018 Diğer kategorisinde Ltfycr (31 puan) tarafından soruldu

374,609 soru

11,204,216 cevap

34,506 kullanıcı

...