0 oy
745 göst.
Aile kategorisinde (1,278 puan) tarafından
Kızlar diyelim ki annenizin komşusu vişne satıyor. Siz de annenize dediniz ki anne bana da sipariş verir misin. 50 lira tuttu diyelim. Anneniz sizden o parayi ister mi? Yoksa kendisi mi verir? Merak ettim cevaplqri 

70 Cevaplar

0 oy
(1,625 puan) tarafından
Valla benim annem kışlık yiyeceklerimizii yapar gönderir hiç parasını almaz ne annem ne babam Allah razı olsun onlardan 
(1,278 puan) tarafından
Ne güzel cnm bnmki direk istiyor parasını ver diye çok bozuluyorum. Mesele para değil zaten vereceğim parayı gözden çıkarıp sipariş veriyorum ama isterdim ki beni düşünsun nezaketen verme desin ben ısrar edip veririm zaten ama. Direk ağzıyla ver parasını diyor her zaman buna çok bozuluyorum
(1,625 puan) tarafından
Ama şöyle bişey maddiyatta önemli aylık gelirleri nasıl gelen para ancak boğazlarına yetiyorsa belki ondan dolayı da isteyebilir çok şükür bizde annem gilin durumu iyi
-Reklam-
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Eğer  ay sonunu çıkartacak parası varsa almaz benden. Ama ay sonunu zorlayacak da ister param yok diye söyleyip 
(1,278 puan) tarafından
Bnmki her defasında ver parayı der direk ister durumları da iyi yanı kötü değil
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Elinde para varsa istemez ama yoksa ister tabiki kadin ne yapsın sonuçta al diye ben demisim kendi kafasına göre alıp istemiyoya
(1,278 puan) tarafından
Bnmki her defasında ver parayı diye ister. Ben zaten vereceğim parayı gözden çıkarıp sipariş veriyorum. Veririm para önemli değil ama düşünüp verme boşver demesini bekliyorum ben bir şekilde zaten veririm buna çok bozuluyorum
(2,474 puan) tarafından
Durumu nasıl canim elinde yoktur belki bazı insanlarda cimri oluyo ondanda vermek  istemiyorum belki
0 oy
(40 puan) tarafından
Verse bile asla ona ödetmem hatta onunkini de ben öderim 
0 oy
(3,850 puan) tarafından
O an ki duruma göre değişir.buradan 50 tl yi benden alır, sahibine teslim eder ama diğer taraftan elinde 600 liralık nevresimlerle, eşarp ya da çanta-ayakkabi kombinleriyle bana kahveye gelir. Terlik satan arkadaşından 20 tl lik terlik alır parasını eline veririm, gider bana 10 terlik parasıyla elbise alır 
(1,278 puan) tarafından
Ne güzel cnm bnmki direk istiyor parasını ver diye çok bozuluyorum. Mesele para değil zaten vereceğim parayı gözden çıkarıp sipariş veriyorum ama isterdim ki beni düşünsun nezaketen verme desin ben ısrar edip veririm zaten ama. Direk ağzıyla ver parasını diyor her zaman buna çok bozuluyorum
(3,850 puan) tarafından
Bunun 2 sebebi var.
1.si Maddi durumu çokta iyi değildir.
2.si ise sen kızısın ama kocan el oğlu. Para senden değil, el oğlunda çıkıyor bir nevii. El oğlu için kendi cebinden para vermekte işine gelmiyordur.
(1,278 puan) tarafından
Burda herkes annem verir yazmış çok üzüldüm gerçekten onların damatlari el oğlu değil mi sözde çok severler bizimkiler damatlarini
0 oy
(633 puan) tarafından
Annem ben alayım der ama ben veririm parasını. 
0 oy
(506 puan) tarafından
Annem benden hiç para almaz bana misafir gelir bazen annem eli kolu dolu gelir. Bişey istesem alır para almaz teklif ederim kabul etmez
(1,278 puan) tarafından
(506 puan) tarafından
Ya aslında mecbur değiller demek ki maddi imkanı buna ek vermiyor bişey olmaz üzülme benimde annem ev temizliğine gidiyor mesela alıyor ben kıyamıyorum ona parasını almıyor al diyorum almıyor biliyorum çok durumu yok
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani istemeye utanır ama ben kesin veririm durumları çok iyi değil babam memur ama hem borçları var hem 24 yaşında abim var onun evliliğini düşünmek zorundalar o yüzden nolursa olsun veririm 
0 oy
tarafından
Bna alı bnde ona başka bi gün başka bi ihtiyacını alırım aramızda böle bişeyin lafı olmz cnm hatta ben aldığımdafa babamda annemde kızıyolar 
(1,278 puan) tarafından
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Kendisi verir sonrada ben kaçsa geri veririm para lafi olmaz aramızda 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Kendisi verir sonrada ben kaçsa geri veririm para lafi olmaz aramızda..
0 oy
(692 puan) tarafından
Yok ben veririm annem vermez 
0 oy
tarafından
istemez ama bana siparis veriyorsa ztn parasini alacagini bilir
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Vermeye kalksam beni terlikle kovalar benden almaz o parayı 
(1,278 puan) tarafından
0 oy
(13,857 puan) tarafından
Kendi verir ben vermek isterim ama ah anacim her seyi alir sag olsun 
0 oy
(548 puan) tarafından
Ben hayatta kabule etmem almadiklarinda koyarım yada baktım kırılacak ben annem  gile birşeyler alırım sonuçta ben yicem niye annem alsinki
0 oy
(13,336 puan) tarafından
Çoğunlukla verir yoksa da der kızım yok diye 
0 oy
(8,558 puan) tarafından
Annem verir parasını hıc elımı cebıme attırmaz sagolsun.
0 oy
(12,512 puan) tarafından
Kendisi verir istemez.      
0 oy
(6,848 puan) tarafından
benim annem almaz canim

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 851 göst.
27 Nisan 2022 Aile kategorisinde eymenim02 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 320 göst.
19 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 100 göst.
2 Mayıs 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 404 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (841 puan) tarafından soruldu

385,065 soru

11,516,429 cevap

35,177 kullanıcı

...