0 oy
1,117 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (80 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

image

image

kizimda ilk defa boyle birsey yasiyorum. bi sabah oldu birde simdi. burnundan kan su gibi geliyor 15 dk falan kesilmiyor hic akiyor. neden :(

47 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sakin ol. Yarın KBB doktoruna götür. Büyük ihtimalle kılcal damar çatlağı. Bende de var. Klima varsa aşırı kurutur ve çok kanama yapar. Doktor iki dakikada yakıyor korkma. Ama o burun deliğini bol bol nemlendir. Vazelin varsa sür. Kurudukca kanamaya devam edecek. Damar çatlağı kanaması çok olur durdurmak çok zor.
(80 puan) tarafından
tsk ederim doktorda aynisi söyledi. panik yapmaya abartmaya hic gerek yokmuş
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Hastaneye gotursege buraya atana kadar nasıl aklına geliyor o kanla burası alemsiniz ya
(80 puan) tarafından
sevim durdu simdi elim ayagima dolandi bilmiyorum. esimde yok
(9,626 puan) tarafından
Bizde de klima var ama ne ben ne çocuklarımda hic böyle bise olmadı mutlaka hastaneye götür damarları çatlamış olabilir
tarafından
Ya klimamıydı agrimiydi sancımıydı çocuk ne kadar kan kaybetmiş Bi Dr a götür artık lütfen ya
tarafından
Yine çok haklısın. Burdaki insanlar ne bilsin
(13,824 puan) tarafından
O onu der bu bunu der deme ya yazik gunah su kana bak bakamadim ya doktor bilir bunu biz nasil bilelkm
0 oy
(618 puan) tarafından
Cnm burda yazacağını acile gotursene kaç yaşında kuzum yaa
(1,015 puan) tarafından
Ya deli misiniz al çocuklarını ambulans çağır ya beyninden geliyorsa kan bir iki damla değil ve sabahda oldu diyorsun damar patlaması da olabilir ya nasıl durabiliyorsun
tarafından
ambulans çağır ya da taksiye binip gidin yani.
(2,119 puan) tarafından
Çocukların küçük mü? Ambulans ı arasan hep beraber gitseniz. Ya da bir komşuna rica et seninle gelsin.
(618 puan) tarafından
Bencede komsunu al cocuklarla git ne olur ne olmaz cnm az kan değil
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Bekleme acile götür 
(80 puan) tarafından
simdi durdu ama bugun 2. oldu bu ilk defa.klima aciyoruz ondan mi ki
(2,769 puan) tarafından
2. Defa olduysa bekleme
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Doktora göstermedin mi Bi iki damla bile değil ya 
0 oy
tarafından
Benimde bugün kanadi iki defa ama bu kadar çok değil bence sen doktora götür çok geçmiş olsun canım 
0 oy
tarafından
Canım belki çocuğun tansiyonu çıktı Allah korusun belki beyninde ya da dolaşım sisteminde problem var durma git bak kesilmedi diyordun bir de çok geçmiş olsun 
0 oy
tarafından
Bukadar kan boşalmış acile gotursene Allah aşkına 
0 oy
(9,936 puan) tarafından
Hastaneye gotursenize cocugu kim nerden bilecek burdan damar falan catlamistir baska biseydir Allah korusun 15 dakka durmadan kan koca adamdan g3lse bayilir
0 oy
(996 puan) tarafından
Allahim hemen gitsene acile muhtelemen damar çatlaması vardır yakarlar onu 
0 oy
tarafından
Al hemen hastaneye götür çatlak olabilir Allah korusun beynine kan gider 
0 oy
(632 puan) tarafından
Hemen acile gitmelisin kan kaybetmis dabah da oldu diyorsun hemen git doktora
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Acilen hastaneye götürün 
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Ya acillik olmasa buraya yaz diyecem de baksana ne kadar çok kanamış buraya acil yazacağına direk acile götürün 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Çatlak falan vardır belki canım benimde çok kanıyodu yara vardı zamanla geçti ama krem veriyolar çatlak için 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Kız sen niye buraya soruyon götürsene cocugu acile 
0 oy
(17,635 puan) tarafından
Damarları çatlamış olabilir ya geçmiş olsun
0 oy
(194 puan) tarafından
Valla şaka gibisin cahil misin okuman yazman mi yok 10 tane cocugum varsa al 10 tanesini bin taksiye en yakin hastanede de ve git bu kadra basit biz doktor muyuz nerden bilelim valla sizin gibilerde cocuk buyutuyor cok sinirlendim ilk defa birinin kalbini kirilacagini bildigim halde yorum yaziyorum normalde kolay kolay yazmam kimseye dusup bayilimcada resim atrsin birden dustu bayildi napim diye Allahim yarabbim ya
(2,827 puan) tarafından
Allah'tan yazmıyorsun nerden bileceksin belki kadın çaresiz korkmuş buraya atmış
tarafından
Çaresiz nasıl olabilir ya hiç bilemedi ambulans arasın evlat bu. Ne yapar eder götürürüm doktora daha mı kıymetli evlattan
(13,824 puan) tarafından
Bncede allah askina bunuda savubmayin artk kimseye kotu bisi demedim demem buzamana kdr ama yapmayin su halde su kana ben bakamadim iki elim kanda olsa yine bi yolunu bulursun Rabbim herkesin evladina saglk versin
(194 puan) tarafından
Caresizlik adi altina siginan bircok kadin var sende onlari savunan ve  altina siginmis birisin sanirim. İnternette vakit harcayacagina ambulansi arasin oda olmadi yuruyerek gitsin valla bana cok sacma geliyor ben gece 3 bucukta hastaneye tek basima gitti esim evde yok diye atesi ciktigi icin.bir kadinin yapamayacagi birsey yok
0 oy
(355 puan) tarafından
iki taraftan mı geliyor du kan, eger burnuna birşey soktuysa kılcal damara zarar vermiştir.
(80 puan) tarafından
bir taraftan cnm
(355 puan) tarafından
o zaman birşey sokmuş tur, damara zarar vermiştir. sen yine de çocuk doktoru na götür baksınlar.
(80 puan) tarafından
evet saglik ocagi doktorumla konustum. o da oyle dedi kilcal damar catlamistir kulak burun bogaza gotur dedi
0 oy
(129 puan) tarafından
Yani buraya yazana kadar bir acile koşun gidin çocuk o haldeyken nasıl fırsat buldunuz buraya yazmaya 
(80 puan) tarafından
çocuğum o haldeyken tabikide yazmadim bu fotograf 1 saat öncesi çekildi. durdu ama aklimda kaldi neden oluyor diye . bende kucukken asiri burnum kanardi ama hic boylesine sahit olmadim. birde cnm benimde burnum kaniyor 2 3 gundur acaba klima aciyoruz ondan mi diye yazayim dedim. biryandan da telaslandim elim ayagima dolandi.
(129 puan) tarafından
Doktora GÖTÜRDÜNÜZ mü klimadan olacağını pek tahmin etmiyorum ama

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 193 göst.
24 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serraalya (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 222 göst.
28 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevlanaa (4,860 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 142 göst.
26 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,896 soru

11,310,805 cevap

34,743 kullanıcı

...