0 oy
1,544 göst.
Diğer kategorisinde (401 puan) tarafından
Kızlar merhaba

Eşim yemeğe düşkün çok yemek yiyen biri ama bu huyu baya bencil davranmasına sebeb veriyor 

Misal veriyorm tavuk kizarttigimi düşünün ortaya koysam porsyonlamasam ben oğlanın karnını doyurana kadar orda 20 parça tavuk da olsa en fazla 4-5 parça bırakır hepsini yer sonra dönüp diyor ki o biraktiklarimi ye yoksa onları da yerim..

Hani bende utanıyorum bişey diyemiyorum geçen köfte yaptım iki tane oğlana aldım sofraya oturunca çocuğa kalmaz diye ne kadar saçma dimi.. 

Var mı eşi böyle olan

47 Cevaplar

+3 oy
(3,044 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yemeği ortaya koyma herkese ayrı ayrı tabak yap sende canım. Yemeğe düşkün olmamasına rağmen eşimde bazen yapar öyle. Annesi bişey gönderir ortaya koyarım sevdiği yemekse biz daha masaya oturmadan yer ben bunu atıştırdım der. Hiç unutmam hamileyken yaptımışti öyle. İnsan der karım hamile iki parça bari bırakayım diye. Ama bencillikden başka bişey değil. Bi kere kaynanam sordu yemek nasıl olmuş diye güzeldi heralde oğlun sofra kurulmadan yemiş bitirmiş dedim. Yetiştirme tarzıyla alakalı bence. Sofra adabı falan hiç öğretilmemiş. Ortadaki tabağın önüne denk gelen kısmından bile yemeyi bilmez ortaya kaşık daldırır. hep diyorum bazı baba analar oğulları büyürken kenarda çekirdek çitlemiş. Önüne yemeği koymakla olsaydı bi kedi köpek alıp besleseler de olurmuş. Koskoca insan dogurup büyütmeye gerek yoktu. 
(401 puan) tarafından
Ne güzel dedin ağzına sağlık gerçekten sorsan aslan gibi evlat büyüttüm derler sofrada sokakta ortamda nasıl davranacağını bilmeyen adama..  

Bende artık porsiyonluyorm herşeyi yapacak bir şey yok alışması lazım bu bencil huyunu nasıl terkeder bu saatten sonra terkeder mi bilmiyorum ama ben oğlumu öyle yetistirmicem onu biliyorum
(3,044 puan) tarafından
Oğluna öğretirken utanır da öğrenir belki
(2,194 puan) tarafından
Anlattigin benim erkek kardeşim canım ayni 2 kilo tavuk yaparsın daha millet oturmadan tabağına doldurur hepsini ortada ne varsa gelir senin önünden yer ki biz hiç sevmeyiz eşimle ortaya koymayiz aslında  ben varken evlenmeden önce annemde koymazdı sonra çocukluğumdan beri ben çok secerim ama kardeşime anneme öğret diye diye dilimde tüy bitti porsiyon yapın vs diye bizimkilere göre ben mızmızin o çok güzel yiyor erkek çocuğu ama bir görsen o oturmadan tabağına almazsan bebek var yok büyük hiç fark etmez bitirir birde döke saça yiyor diyorum anne bu yarın birgün üniversiteye gidecek insan içinde böyle ayıp olur yok erkek çocuğu iştahlı yer diyor doksede sorun yok hopurdatsada höpürdetsede
(3,044 puan) tarafından
İşte herşey evdeki eğitimle ilgili. Kendi oğlu olduğu için annene ayıp gelmiyordur igrenmiyordur ama millet mecbur degil ki onun oğlunun ağzını hapurdatarak yemesini görmeye. Allah kardeşinle evlenecek kıza sabır versin. Biz küçükken abime de bize de hep eşit muamele yapıldı. Tabağın ortasına kaşık atınca babam hemen kızardı. Oturuşumuz bile düzgün olmasın (bacak ayırarak oturma) hemen duzelttirilirdi. Alınan abur cubur bile çubuk krakerde olsa eşit şekilde paylaşım yapılırdi. Bişey başında kavga edelim o şey direk çöpü boylardı. Paylaşmıyorsunuz madem hiç birinize yok o zaman deyip babam çöpe atardı. O zamanlar vicdansızlik gibi geliyordu ama şimdi anlıyorum ne kadar dogruymuş. Ne abim ne biz ortamda onları utandıracak bişey yapmayız. Ağaç yaş iken eğilir derdi babam. Aman o küçük o yesin aman o küçük o oynasın bence çok yanlış. Hep küçük kalmayacak ve nasıl alışırsa öyle gidecek.
-Reklam-
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Hay maşallah kız kaç kilo acaba eşin merak ettim. Demekki elin çok lezzetli dayanamıyor demekki =))) 

yok öyle değil eşim de ben de aç kalıyoruz önce o çocuğu tutuyor ben yediriyorum mama sandalyesinde oturmak istemiyor çünkü sonra sıra bize gelirse yiyebiliyoruz. 
(401 puan) tarafından
Yok kız ben uğraşıyorum oğlanla
0 oy
tarafından
Ayyy kız kusura bakma nasıl güldüm 

Yüzüne vur canım yada alttan iğneli iğneli konuş yemek ortaya konulunca ayyy dur hayatım hemen başlama çocuğa  alıyım kalmaz şimdi yemek fallan de 
(401 puan) tarafından
Bende yazarken güldüm ama yaşamak can sıkıcı gerçekten diyemiyorum utanıyorum
(3,895 puan) tarafından
Ay kız benimkocamda yemek konusunda bencillik ediyordu bnde dur kalmaz cocuklara da ayiriyim diyordum öyle öylebiraz azaldı.
0 oy
(7,377 puan) tarafından
tm eşimde bağazına düşkün ama kıyamaz herseyi öleşır yeriz
(401 puan) tarafından
Hepsini yediği olmaz ama dediğim gibi çoğunu yer 3-5 parça bişey bırakır
0 oy
(6,823 puan) tarafından
bende bi kac defa yasadim hicc arkasini dusunmuyor baktim olmuyo esit miktarda porsiyonluyorum
(401 puan) tarafından
En mantıklısı bazen çok acikiyorum bir saat yemek yapıyorum ama doyunca yiyemiyorum emegime yazigim geliyor valla :))
0 oy
tarafından
En sinir olduğum erkek tipi. Eşim çocukların yada benim çok sevdiğim biseyse yavaş yer biz tıka basa olunca doyurur karnını ne yaptıysam 4 senedir bende bu huyunu biraktiramadim bol bol yaparız herseyi çok şükür hepimize yeter bildiği halde biz doymadan doyurmaz karnını 
(401 puan) tarafından
İki kişiye yapılan yemeği görsen evde fazla fazla yapılır ama ete et türüne çok düşkün terketmedi huyunu öyle yetiştirilmiş işte
tarafından
Huy o canım bizimki de olmadığından değil ki huyu olmuş siz doymadan yiyemiyorum diye
(401 puan) tarafından
Ne güzel valla öyle düşünceli olsa keşke ben de onun aksine asla yemeğe düşkün değilim 51 kiloyum ama bencil davranıyor hiç hoşuma gitmiyor
(308 puan) tarafından
Benimde eşim öyle ve çokta zayıf dediğin gibi bol bol da yaparız ama yok adam siz yiyin canım istemiyor ben tokum diyip duruyor bende o yemiyor diye yemiyorum sonuç aç kalıyoruz geceye doğru sofra mi hazırlasak diyor :D
tarafından
Aynen hep gece yatmadan önce yer mutlaka :))  baba olmak bunu getirir demek ki
0 oy
tarafından
Demekki kendini tek düşünüyor canım ne kadar tuhaf ayy benim de çok düşkün yemeğe hele tam bir etçi ve ben bazen ona fazladan koyarım kızıyor niye öyle yapıyorsun diye alıp kendi tabağındakini bile bana verir vallahi 
(401 puan) tarafından
Yok kız yetiştirilme tarzı demek bencil yetişmiş insan
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Benim eşimde çok yer ama benim hakkımda ellemz mesela 10 köfte varsa 5 tanesini yer gerisini bana bırakır bencil değil ama senin eşin kendi boğazını düşünüyor resmen bunu şöyle bana neden bu kadar ayirdin de mesela her seferinde şöyle 
(401 puan) tarafından
Utanıyorum diyemiyorum ki o bıraktığı yeter tamam bana doydum diyelim sadece bencilligi sinirimi bozuyor önce karşıdakini düşünmek lazım
(1,230 puan) tarafından
Canm utanma niye utaniyosun guzellikle de böyle sorun edicegine şaka yollu takıl mesela benim hakkımda bu kadar mı düşüyor de
(401 puan) tarafından
Artık dicem demeye caliscam anlasın olmaz böyle
0 oy
(838 puan) tarafından
Bence sen sofrayı kurmadan mutfakta atıştır çocuğa da ayır geri kalanını koy ortaya. Gene 3 5 parca bırakırsa da sen de onu yersin. Benim de zoruma gider hep. Herşeyi baştan sonra hazırlayıp yorulup da birşeyi adam akıllı yiyememek.. 
(401 puan) tarafından
Bencilliği çok sinir bozucu valla
(838 puan) tarafından
Karin bir sekilde doyar da Rabbim gozu ac insanlardan korusun. Benim eşim de yeri geliyor çok bencil davranıyor. Ben de artk ona göre hareket ediyorum.. kötü bi durum ama yapacak birşey yok bende insanım. Bugün ölsem yarın hemen başkasını getirir yerime o yer. O yicegine ben yiyim :))
(401 puan) tarafından
Çok haklısın yemin ederim en ufak şeyde emekleri hiçe sayıyolar yarın ölsek bizide hiçe sayarlar
0 oy
(6,361 puan) tarafından
Benmki de asırı yer  öyle böyle değil snsjsj ama önce sorar siz yediniz mi diye işten geliyo bazen biz yemis oluyoruz :) 
(401 puan) tarafından
Yok kız görüyor yemediğimi  biliyo yine yapıyo yemicem desem bıraktığı 3 parçayı da yicek
(6,361 puan) tarafından
Bırak yesin sonra da bana dışarıdan söyle de :zd
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Çok bencilmis ama o da.Eşim benim sevmediğim şeyleri bile zorla yedirir bana.Ben doymadan asla tıka basa yemez
(401 puan) tarafından
O bencilliği zaten sinirlerimi bozan işte o yüzden oğlumu asla öyle yetistirmicem asla
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Eşim çok istahlidir .ama bnm payimi asla yemez. Ac kaldiysa bn yiyene kadar bekler bn yedikten sonra çok doymadım çay demle de yanına abur cubur yiyelim der. Ya da dışardan bişey alayım da cila yapalım mı der. Ama asla benzinlik yapmaz. Utanma söyle. Ya da ortaya koyma porsiyonla. Böyle ac gözlülük olmaz canm. Ayıp . Utanmasa cocugunkini de yicek. Siz yiyin bn yemesem de olur demesi laizm
(401 puan) tarafından
Porsiyon yapıyorm çoğu zaman  önceden oğlanınkini alıyorum öyle anca
0 oy
tarafından
Yemekleri servis tabağıyla herkese porsiyonla kendini frenlemesini öğrensin biraz. Bende eşimde birbirimize bırakırız hatta kızar bana çocukların sevdiği bişeyi ertesi güne ayırır bidaha yesinler diye. Kendi dışarda yediği güzel bişey olursa o gün olmasada mutlaka getiri tattırır. Belki kendine hakim olamıyodur 
(401 puan) tarafından
Bende artık çoğu zaman porsiyonluyorm kayınvalidem gerçekten iğrenç büyütmüş bu çocukları gak demişler yemek vermiş guk demişler suyunu vermiş bencil yetişmiş
tarafından
Çok zor benim kayınpederim öyle hayatı kendi için yaşar yer içer kimseyi düşünmez yaşayınca gerçekten sinir bozucu bir durum allah sabır versin.
0 oy
tarafından
Ay yok benim eşim öyle düşkün değildir. Hemde hep bölüşur canım bnm
(401 puan) tarafından
Ne güzel canım bu tam öküz
tarafından
Ahaha bir kere söylesen belki bir daha yapmaz
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benim babamda böyleydi kendi boğazını düşünür hep allah yardimcin olsun canım 
(401 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım. Dusuncesız dıye gecıstırıyorum. Ben tabak yaparak cozdum. Cocuklara tabaklarına koyuyorum. Cunku cok hızlı yemek yiyor esım. Bende cok yavas yerım. Cocukların kini ayırıp bızımkı ortak tabakta oluyor. Adam benım onumdekı ekmegı bıle alıyo ya. Peynır biliyorum bakıyorum var daha tabakta benım boldugumu alıyo. Baktım ekmegı me elını uzatıyo elinden alıyorum ekmegı mı. Kotulugunden degıl ama huy edınmıs. Tabaktakı yemegı bıtıyo hop benimkine gecıyo. Ver tabagınj koyayım sanada dıyorum yok seninkinden yerım dıyo. Allahım ben ıstıyormuyum bakayım. Yetıstırılmekle alakalı aileside oyle yapıyo cunku 
(401 puan) tarafından
Kesinlikle öyle yetiştirilme tarzı bencillik yaptığını farkında bile değil konuşsan lokmami sayıyor olacak
(3,895 puan) tarafından
Aklıma şey geldi ben bekarken en sevmedigim şey birinin ekmegimi izin almadan bnden almasiydi kursta cok başıma gelmişti sonra evlendim daha ilk günden kocam yemegini yemiyor musun diye baski yapiyordu utaniyordum yeni hayatima alışmaya calisiyordum ondan yiyememiştim tabii kocam anlamadı.Daha daha sonra birgün baktim ki önümde ki ekmek yok meğerse kocam almış:) tabii bi şey diyemedim sadece aa ekmegim nerede falan diyordum.Hala arada yapar bakiyorum ekmek yok hee diyorum yine almış hayatimda ki en küçük sorun bu oldugu için takmiyorum.
0 oy
(2,610 puan) tarafından

Az önce 2 kumru gömdü aslanım<3:D

(401 puan) tarafından
Maşallah yesin de kendine ait olanı yediği sürece sorun Yok
(2,610 puan) tarafından
Yani sizinki biraz değişik
0 oy
tarafından
Benim esim ac kalkar biz yiyelim diyee benim oglanlar büyükler esim cok düşünceli dir bu konuda cokk cokkk
(401 puan) tarafından
Maşallah ne güzel benimkini annesi yetiştirememis 30undan sonra ben nasıl yetistircem bilemiyorum
0 oy
tarafından
Benim kocam evde pek yemek yemez evde ne var yok kendime göre alırım.  Bazen aç gelir ben yemiş olurum sadece ona hazırlarım sen yemezsem bende yemem der o yüzden eşlik ederim. 
(401 puan) tarafından
Ne güzel canım maşallah
0 oy
tarafından

Hahahahha onudamı yerim diyo :) kız hakkını helal et çok güldüm 

Ben  eşimde yer çok ama bana kızıma ayırır öle yer canm 

(401 puan) tarafından
Valla yerim diyo ye desem yer

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 574 göst.
13 Mart 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 449 göst.
14 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 202 göst.
1 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde HASRETiM160121 (2,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 513 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu

379,406 soru

11,356,843 cevap

34,833 kullanıcı

...