0 oy
573 göst.
Aile kategorisinde (330 puan) tarafından
eşim tırcı hep yanımda degil bebeğime kimseden yardım almadan bakıyorum kaynanamla yaşıyorum ama çalısıyor bebeğim huysuz bir bebek bazen bunalıyorum sinirleniriyom kendi kendime söyleniyorum ama bebegime bağırma ve yapmıyorum bi iki kerede eşim yanımdayken söylendim soylendim derkende neden uyumuyorsun uyu artık gibi eşimde daha bir bebege bakamadigimi söyledi moralim bozuldu bakabildigimi düşünüyorum bebeğim premature olmasina rağmen hem beyinsel hemde kilosu felan kronolojik yasiyla uyumlu boyle demesi beni çok üzdü 

11 Cevaplar

0 oy
(7,875 puan) tarafından
Zaten erkeklere göre öyle oluyo hemen bakamiyosun şu bu kendileride asla 5 dk tahammül edemezler onlara kolay geliyo.
(330 puan) tarafından
aynen çok haklısın hatta bi kere yemek yapmak için ona verdim hemen söylenmeye başladı bidaha eve gelmicem felan diye bebeği aldım hemen ondan kendimi tutamadım sesimi biraz yukseltim bidaha eve gelme dedim 5 dakika tutamıyo bebegi
-Reklam-
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Sen eşini kafana takma. Eminim kim yerinde olsa dolar ve tepki verir. Sen çok iyi bir annesindir. 
(330 puan) tarafından
teşekkür ederim canım
0 oy
(413 puan) tarafından
Büyük kızım 8 yaşında doğduğu günden beri ben ona bakamıyorum yemek vermiyorum v.s var öyleleri 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Benimkide genelde görevde yada nöbette bir kere bagırmadım ama eşime derim zorlanıyorum diye eee ben sana dedim cocuk bakmak zor az daha geç olabılrıdı yapmasaydık dedi ... 
(330 puan) tarafından
bebeği ikimizde istedik ama robot değilim zorlandığım ve yoruldugum zaman oluyor afedersin ama banyoya gircem az bak diyorum uyut öyle git diyo bebe uyusa uyuturum herhalde diyorum bende sanki tek başıma yapmısım gibi davranıyor
0 oy
tarafından
Hepsi aynı benim eşim öyle ne yapsam sürekli ben bilmiyorum kendiisi biliyor ben çocuk gelişimi staj vs gordum herşeyi biliyorum ama o ne yapar eder der böyle yap çocukla böyle yapamıyor falan filan hiç umrumda değil diyorum ben biliyorum herşeyi susuyor
(330 puan) tarafından
Bende o bana karışınca gel sen büyüt diyorum yada ben senin işine burnumu sokuyormuyum diyorum
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Madem bakamıyorum yaptıklarını saysaydn bunları kim yapıyor deseydin aldırma canm erkekler bilmezler benim oğlum gün boyu beni bıktırirdi eşim gelince sakindi ben anlatrdm inanmazdi kızma derdi gün sonu yorguugu da kötüydü yani
(330 puan) tarafından
Canım okadar bebeğim uğraşayım kahvaltı bile yapamıyordum bi kaç gun önceye kadar oda bakamıyorsun desen sinirlerim bozuluyor herşeye karısıyo sanki çok biliyormuş gibi
(2,126 puan) tarafından
Öyle olur boşver aldırma sen gerekeni söyle çık canm
0 oy
(2,600 puan) tarafından
Biz de insanız bizimde sabrımız var biyerde taşıyor benim kızım da Nisan'da 2 yaş olacak uyumadigi zaman kziiyorum bağırıyorum ama sonradan pişman oluyorum eşimde bana kaldırdı dedi ki bı daha bebek konusunj açma bebek olsun da deme ben istemiyorum. Daha buna bakamiyorsun bağırıyorsun öyle dedi bende daha konuyu açmıyorum diyeli kaç gün oldu hâlâ aklımda unutamadim bugünde anne dedi yine kızın olursa ismini Zeynep Miraç koyalım bende yok anne istemiyorum Rabbim olmayana versin dedim ..... Bende kimseden yardım almıyorum evde tekim eşim akşamdan akşama ilgileniyorsa o bı yeni doğduğunda annem kalmıştı ben annemlere gittim o. Zaman baktı göbeği düşene kadar kayınvalidem evi 2 dk lik yol yıkamadan yıkamaya geliyordu.. zaten smdi de kızım Nisan. Da 2 yaş olacak kimseye ihtiyacım yok..
(330 puan) tarafından
Benim eşimde öyle diyor bazen durmadı felan diyorum sen daha ilkine bakamadın bidaha bebe olmasın diyo yanımda degil görmüyor görüncede pek bişey degismiyorda
0 oy
(30 puan) tarafından
Canım benim hadi seninki tır şoförü de ne yaptığını tam göremediği için ona kolay geliyordur. Bizimki her gün, her aksam yanımda, biri 2 yaşında, biri 1 yaşında iki bebeğim ve 7 yaşında birinci sınıfa giden bir oğlum var. Bir gün eşime aksam sofrasını kurdum salona, bende bebeğimin birini göğsüme, birini ayağıma aldım. Yan taraftada oğlumun ödevlerini yaptırıyorum. Belim tutuldu o tarafa dönmekten. Doğrulurken offff belim tutulmuş, çok yoruldum dedimde ne diye yoruldun bütüm gün evdesin dedi ya. Sinir harbi gelir gibi oldu bana, sonra dedim amaaannn neyse anlatsam anlıcakmı. Evet kocacım haklısın dedim geçtim. Boşver, elinle kuş tutsan niye ağzınla tutmadın derler. Sende onun lafına anneliğini mi sorgulayorsun ciddiye alıp.?
(1,138 puan) tarafından
İdol olacak kadınsın kız maşallah :)
(330 puan) tarafından
görüyo eve geldiği zaman kendide anlatıyordu bebeğim kolikti yeni yeni düzeldi diyo hatta çok ağlıyordu felan diye ama kolay sanıyor
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Ne anlarlar yahu.benimkine göre de ne yapıyorum akşama kadar bı çocuğa bakıyorum çamaşır bulaşık yıkıyorum.ama kullanır diye hiç onun yanında soylenmedim şahsen ben.

Benim arkadaşım da mesela bı kez kızmış bebeğine yeter uyu artık diye.eşiyle normalde araları iyidir de.öyle görünce de eşi de sen ne kadar vicdansız birisin falan demiş.. :) kendileri 1 saat bakamaz.insaniz yani robot değiliz.

Bir gün bişey çıkar bebisi bı kaç saatliğine ona birakbilirsen eğer.o zaman goesun neyin ne olduğunu 
(330 puan) tarafından
bakmıyor ki bebeği atacak birini buluyo bulamazsada söyleniyo sürekli yanıma geliyor benim babam hiç böyle degildi eşim babasından görüyo bence özniyor gibi
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım benim eşimde uzun yol şoförü (tırcı lafını sevmiyorum) hafta da 1 gün bazen 2 gece 1 gün evde.  2 kızım var  bende her şeyi tek yaparım Ama evdeyken eşim çocuklarla çok ilgilidir. Ne zaman yetersiz hissetsem boşver su evi sen fırsat bulunca uyu dinlen yap kahveni ben geldiğimde ne gerekiyosa yaparım der. Mesela geçenlerde kızımın tırnağınin bı kosesini iyi kesememism. Bı baktım her yerini çızmis. Bi çocuğa bakamadım şunun haline bak napicaz ya iz kalirsa diye deli oldum. Eşim güldü sen harika bı annesin krem süreriz geçer dedi. Bı gülme geldi valla :) yani diyeceğim o ki bazı eşler biraz odun burda okuduğum kadarıyla. Ama biz mükemmel anneleriz her ne kadar yetemesek de ❤️
(330 puan) tarafından
eşim hiç yardım etmez kayınbabam felan oluğu için evde herkes yatınca banyoya girerim eşime dedim bi bak zaten hemen çıkcam diye uyut öyle git bebemi uyuyana kadar iyice geç olur bende yatarım yani yarım saat sonra kendi kendine iyi ver felan dedi bi arada emzirmeme laf ediyordu herşeye karısıyo istedikce emziriyorum bebegimde çok düşkün memeye sürekli emziriyon bebe emzirme çocuğa perişan ettin diyo dedim böyle konuşmaya devam et emzirmem mama almak zorunda kalırsın diyince bidaha öyle demedi sabır sınıyor
(1,103 puan) tarafından
Siz kalabalık mi yaşıyorsunuz
(330 puan) tarafından
5 kişiyiz
(1,103 puan) tarafından
Yani eşin sen ve çocuğun hariç 3. Kişiler varsa bazı erkekler maalesef biraz geri düşünerek hareket ediyo
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Sürekli iyi bak hep temiz görsün 

Bir gün kirli görse hiç bakamıyorsun olur 

Hepsi öyle :d
(330 puan) tarafından
Aynen canım haklısın elimden geldiğince temiz bakıyorum

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 1,542 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Minily (401 puan) tarafından soruldu
0 oy