0 oy
786 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kaynanam benim çalışmama karşı. Haram diyor.

37 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kızlar hepsini okuyorum hepinize teşekkür ederim ❤️ .

Valla bu zamanda hele çalışmak şart . Çalışmak zorundayım valla kim ne derse desin . Kaynanama göre ablam da dinkulturu öğretmeni o günahmis
-Reklam-
0 oy
(202 puan) tarafından
Hangi dine mensup olduğuna bağlı. Ve kadın çalışabilir eşine destek olmak için ama daha kadınsı işler. Halı dokuma terzilik aşçılık. Erkeklerin pek bulunmadığı işler yani. Vardır tanımı. Ama ben bu ekonomide pek iş ayırt etmiyorum. Para lazım ne günahı. 
0 oy
(48,904 puan) tarafından
erkeklerle iletişim soZ konusu olduğu icin demistir 
tarafından
Öğretmenlik yapıcam canım
0 oy
tarafından
Günah olmasa da caiz değil diye biliyorum ama mecbur çalışıyoruz 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Valla versin maasini otur evinde o zaman gunah degil canim usulunle edebinle calis hocbirsey olmaz o na bakarsan sokakta yurumekde gunah.. boyle diye diye kadinlar tembel ildu bu kadinlar cocuk yetistiriyor yaa 
0 oy
tarafından
Edebiyle işine gidip gelindigi sürece haram falan degil
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Helalinden olunca neden haram olsun ki ,

Peygamber efendimizin eşi Hz Hatice de ticaret ile uğraşan biriydi , çalışıyordu yani 
0 oy
(174 puan) tarafından
Akşama kadar ev kadınlarının yaptığı dedikodu en büyük haram, kul hakkı. Böyleleri işte kadınlar calısmasın diyip bana kızıma gelinime kadın doktor baksın derler. 
0 oy
(1,202 puan) tarafından
Faiz de haram ama yemeyenimiz yok herhalde 
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Kaynanalarinda götünden laf sallaması cok gunahmis bak allah seni yakar sus de ona
0 oy
(10,986 puan) tarafından
Ben cocuklarına tek basına bakan dul bir anneyim. Ne işte olsa yaptım. Dügünde fotografcılıkta yaptım, temizlige de gittim. Ne yapayım ben? Taş mı yiyim? Ne yedirecegim calısmasam cocuklarıma. Atmasın bir yerinden. 
0 oy
(57 puan) tarafından
Çalışmak kadına haramsa Hatice annemizin yaptığı neydi.  Çalışabilir ama İslama uygun olarak 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Allahım daha neler duyucagim ben çocukluğumdan 14 yasindan beri calisiyorum okumadim hayat sartlari okumama musade etmedi ve gurur duyuyorum evliyim cocugum var evime katki sagliyorum bunun nesi günah acaba calismiyim evde oturayim kocam köpek gibi caliscak bisiler alsin evine baksin diye ama bu gunah olmuyor ilginc valla kaynana bakma kocan ne diyor bu duruma
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Canım şartlar ortam uygunsa değil tabiki bende tesettürluym iki buçuk sene çalıştım 
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Hz. Hatice anamız ticaretle uğraşırdı. Bumu kayınvalidenize hatırlatın
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Banada patronum demisti bir baba yada koca karısından çalıstırıp para isteyemez zorla kendi isteğiyle verirse tamam diger türlü o para ne kocaya ne babaya helal değil diye 
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Ona dön ve de ki : Sananeeeelaaaaaaa :D

tarafından
Ahahaha ❣️

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 650 göst.
27 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde ★✿☞ƘƛƦƊЄԼЄƝ☜✿★ (443 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 669 göst.
6 Ocak 2024 Aile kategorisinde Sevdakaya85 (10 puan) tarafından soruldu