0 oy
569 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar 15 aylık bebeğim var. Bayramda bir gün esimle günübirlik denize gitsek mı diye düşündük. 2 saatlik yola.Çocuğum asla yolda bielvdurmaz yoksa onu da götürmek isterim zaten. Ama bebeğimi kayınvalidem ve kayınpederime bırakmak zorundayız. Pek güvenmiyorum açıkçası. Yani hiç bırakmadım şimdiye kadar. Bebeğim çok küçükken kayınvalideme iki defa bırakmıştık 1 saatlik. Ağlama krizlerine girmişti çocuk. Şimdi ağlama krizine girmez diye düşünüyorum. Ama ne bulurlarsa yedirmeye çalışacaklar. Patlayan kdr. Bir de nasıl uyutcaklar çocuğumu hiç emin değilim. BiraZ zor uyuyan çabayla uyuyan bir çocuk. Eşim de gidelim annemler baksın diyip duruyor. Ben güvenmiyorum ama bir taraftan da diyorum insanlar çocuklarını hiç tanimadiklari bakıcıya bile bırakıyorlar ben bir günlük babanne dedesine bıraksam mı ? Akşam gelcez zaten. Siz olsanız bırakır mısiniz kızlar.

39 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Ben bırakmam. Ne olursa olsun yanımda götürürüm. Ağlaya ağlaya yolda ağlamamayı öğrenecek. Böyle götürmediğin taktirde hep durmayacak yolda.
tarafından
Öyleyse de kötü çocuk arkada tek başına sklr tabi. Ben hiç yalnız birakmam hep yanında otururum arkada .
(3,738 puan) tarafından
Kesinlikle çocukla alakalı sürekli olumsuz cümleler kurmak olayı iyice dramatize etmekten başka birşeye yaramıyor benim bebeğim 7 aylık ne zaman uyumaz desem iyice yaygarayı basar yapabilir başarabilir daha olumlu cümleler seninde bebeğinin de hayatını kolaylaştıracaktır
tarafından
Aynen katılıyorum. Herşeyi denedim hiçbir şey olmuyor abartı bence de. Hiç mi ilgilendiği şey yok bu çocuğun. Elbet vardır. En kötü ihtimalle bunu henüz annesi bilmiyordur. Ya eline atıştırmalık bile verilebilir.
(3,657 puan) tarafından
Valla bırakıp gideceğine benim yanımda olsun,aglasin raziyim.ya da hiç gitmem bu kadar zor bir bebekse hep birlikte rezil olacağıma otururm evde
(1,271 puan) tarafından
Yani kızlar her yolu denedim demek istiyorum zaten hep arkada otururum bebek koltugunun yanında kucağına al diyor kucağına almayınca ağlıyor hadi öne geçeyim diyorum tek başına takılsın bu sefer de olmuyor. He ben sizin kadar bilmiyorum çocuğun eline atıştırmalık veriyorum tabi ki atıştırmalık maximum 10 dkda bitiyor sonra yine ağlıyor. Çatlayana kadar mı yesin ? Neyi dramatize edicem pardon çocuk durmuyor işte ilgi istiyor sürekli ben jkac tane sehirgezdim dedim size çocukla ama olmuyor hoşlanmıyor yani ne yapayım hoslanacagi zamanlar da olur elbet ama suanlik hoşlanmıyor. En yakın örnek geçen hafta eşim çocuğum ben yemeğe gittim evlilik yıldönümü için. Çocuğumuz da yanımızda olsun dedik daha yolda mizmizlanmayq başladı. Eşimle birlikte bile yiyemedik yemeği ayrı ayrı yedik digerimz çocuğu oyaladı ve yemek yediğimiz gbi kalktık mekandan çünkü durmuyor farklılık istiyor ilgi istiyor.  Cani sağolsun önemli değil gitmem etmem yani ben siz bırakır misiniz onu ogrenmwk istedim
-Reklam-
+2 oy
(119,499 puan) tarafından
Ben birakmam
0 oy
(351 puan) tarafından
Bir gün sen yokmuşsun gibi uyutsun bence anne Bi deneyelim duracak mı uyur mu diye yoksa seni de perişan etmesin de. Ama ben bırakmam orası da ayrı
0 oy
tarafından
4-5 saatligine bırakırım ama uykusundan mahrum kalacaksa ve güvenlik sorunu olusacaksa mesela balkonlara koşacak ve dede ninesi umursamaama ihtimali varsa birakmam hem götürün ağlasa da alışsın deniz suyu da iyi gelir 
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Bebekler denizi seviyo götüeme şansın varsa onu da götür bnce ama asla olmaz diyosan bırak babane ye dedeye ne güzel onlarda keeyiflenir 
0 oy
(916 puan) tarafından
Abooo asla ya gittiğim yerde De asla keyif almam 
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Tabiki birakmam 
0 oy
(132 puan) tarafından
Yani çocuk zaten 1 yaşında hemen hemen herşeyi yiyor bu konuyu bu şekilde söyleyeyim. Diğeri ise ben de asla bırakmazdım ben çalışyorum annem bakıyor kaç defa da dediler görümcem kayınvaldem ama asla bırakmadım çünkü benim de bebeğim 40ı çıkmamıştı çocuga karpuz yedirmişlerdi kakasından gördüm 
0 oy
tarafından
Kız bebekken bırakıp patlayan kadar ağlamis diyosun bebekken karnı tok altı temiz gazı yoksa ağlamaz bebek. Agladiysa sıkıntı zaten. Şimdi anneyi babayı biliyo insanların niyetini hissediyor. Ben olsam bırakmazdim ama sen bilirsin ben kızımla gittim İstanbul'dan btekirdaga denize onca yol çektim kızım durmadı burnumuzdan getirdi denize bile göremeden geri gelmek zorunda kaldım . Ya çocuğunu da götür ya da gitme bebekken bile bakamayan şimdi hiç bakamazlar
0 oy
(3,285 puan) tarafından
Hem güvenmiyorsun Hem de bırakmak istiyorsun bu ne yaman çelişki. Oğlum 2 yaşında bırakmam hele ki gezmeye gitmek için hiç bırakmam. Anneme gidince pazara gittim 1 saat ayrı kaldım 3 defa aradım duruyor mu ağladı mı geliyorum diye 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Hem guvenmiyor die göm hem gezi icin birakacam de k.bakmada guvenmedine nasil birakiyon goturun yaninizda aglaya aglaya alisir yola kucukte deil yolda o kadar uzun deil biseycik olmaz
0 oy
(159 puan) tarafından
Uykusuz bırak. Canım az uyusun zaten büyuk ihtimalle uyur yanına atidtirmalik al onlarla oyalanabilir yolu izlet sürekli 

Biz oğlumla gidip geliyoruz gittiğimizde bende güvenemiyorum kimseye onun için alıştı da sıkıntı çıkmıyor 
0 oy
(55 puan) tarafından
Yanıma götürür rezil ederim günümü yine de bırakmam 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bırakmasan iyi olur, mecburiyet yok, çocuk ağlarsa vs üzülürsün, gittiğin yerde de rahat edip eğleneceğini sanmıyorum. 
0 oy
(881 puan) tarafından
Annem olsa hep bırakıyorum da başkasını bilmiyorum ya annemin güzel baktığına inancim var annem harici kimseye bırakmadım bırakmam da ya bi ara gorumceme bırakmıstım ama gezi için değil hastaneye gitmek için kısa sürelik 
0 oy
tarafından
Hiç tanımadıkları bakıcılara değil iyice araştırıp günlerce belki aylarca alıştırma yaparak bırakıyorlar canım böyle şeylerde bebeğini de yanında götür elbet alışır benim bebeğime çok zor bi çocuk uzun yolda arabanın arkasında bacağımda sallıyorum uyutuyorum koltuğuna koyuyorum denizde yorulur bi süre sonra uyur bebek arabasına koyarsın 
(1,271 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Malesef hayatın bilmediğimiz o kadar çok yüzü var ki canım. O kadar çok arkadaşım var ki mecbur çalışmak için bugün bakıcı bulup bırakıp yarın ise giden...
(1,271 puan) tarafından
Her çocuk aynı değil ben de denedim tabi ki senin dediklerini ama bnm çocuğum durmuyor arabada ayakta sallasam bile inmek rahat hareket etmek istiyor. Zaten olmadı gitmicem yani o kadar da bir sorun değil eşim gitmek istiyo sadece çok fazla kafa dagitmak için.
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Kendi keyfim icin cocugumu kimseye teslim edemem 

Yanimda götürmeyi tercih ederim en azından gözümün önünde olur icim rahat edrr
0 oy
(9,247 puan) tarafından
10 aylık benimki aldım gittim 
0 oy
(157 puan) tarafından
Kız ne olacak babannesi bakacak sonuçta bırak tabiki kısa ayrılıklara alışması onun için de senin için de iyi olur ne var bunda. Çalışan anneler mecburen hergün bırakıp ise gidiyor öyle düşün ben mesela gelecek ay ise döneceğim artık bebeğim 8 aylık babannesi bakacak mesela çocuk bu alışsın.İlla zor gelir sana da ama nefes alırsın o da sana güvenmeyi öğrenir döndüğünde mutlu olur zaten aranizla güvenli bağlanma oluşmuşsa sıkıntı etme yani :) 
0 oy
tarafından
Guvenemiyorsam birakmam canim cocugumuda gotururum onun durabilmesi icin ne seviyosa onu alirim eline oyuncak vs durmuyosada bi sekilde susucak yolda yani ne kadar aglasada cocukla mecburen gitmek zorunda oldugun biyerde olsa gitmicenmi alisacak bu sekild3

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 235 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
63 cevap 1,217 göst.
21 Ekim 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 317 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,438 puan) tarafından soruldu
0 oy
74 cevap 1,044 göst.