0 oy
233 göst.
Aile kategorisinde (683 puan) tarafından
14 aylık ikiz bebek ve otizmli bir çocukla ayrılmak ne kadar doğru bilmiyorum. 1 aydır ayrıyız net bişey söylemiyor gelip almıyor zamana bırakalım diyor bazen de bitsin diyor. Ben annemn evindeym oğlum babasının yanında onu çok özledim çağırsam yanıma 3üne Bakmakda çok zorlanıyorum annem çalışıo akşama kadar yalnızım destekcm yok. Ya tamamen bitirip burada bir düzen kurcam yada bitmemesi için mücadele edicem bilmiyorum. Kalbim kırık gururum çok incinmiş durumda baktığın zaman sevgim de kalmadı Aslında ama çocuklarım babasız büyüsün istemiyorum çnkü bende babasız büyüdüm eksikliği geçmio ömür boyu. Eşim iyi bir baba yanındayken ama şuan da bebekleri ne arıyor ne soruyor ne para gönderiyor. İhanet bildiğim kadarıyla yok kötü alışkanlığı yok ama beni hep küçümsedi eleştirdi yıllarca şimdi de sen çok dik başlısn inatsın bıktım istemiyorm diyor. Çok şeyler yaşandı anlatmam uzun olur aslında bitmesi için yeterli değil ama resmen istemiyor zorla da ne yapabilirim ki. Bu arada ayrılırsam oğlumu bırakmam asla çocuklarımın 3ün0 de alırım. Şimdi dyorm ki oğlumu getir bizi almıcaksan onunda işine gelir bırakırsa çocuğu daha mı kötü olr herşey ne yapacağımı şaşırdım. 

8 Cevaplar

+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla nasıl bi baba evliliğiniz nasıl onu bilemem ama ben asla çocuğumu bırakmazdım dayanamazdım al çocuğunu nafakanı da iste çocuklarına maddi anlamda bakmak zorunda manevi anlamda zaten yükün çoğu anne de her zaman hangi baba hele de yoğun çalışan baba çocuğunun bakımını üstlenip eşine destek oluyor ki evde yük hep annelerde 1 de olsa 5 de olsa eşiyle ayrılmamış da olsa çoğu kadın tek başına büyütüyor çocuklarını 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evliligini kurtar bacı esinke konuş 
0 oy
(683 puan) tarafından
Evde aşırı kavga gürültü varsa ayrı olmak en mantıklısı yoksa birleşmek mantıklı arada sevgi yoksa birliktelik de yürümez 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun. Ama adam kafada bitirmiş belli ki. Seni sevmiyor istemiyor hadi çocuklarını hiç mi ozlemez , merak etmez. İhtiyaçlarını da karşılamak zorunda üzüldüm haline. Hakkında hayırlısı olsun ins.ama olmuyorsa da zorlamamak lazımm . 
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Ne kadar  süredir ayrısınız bilmiyorum ama biraz ayrı kalın kafanızı bi toplayın çocuklar için bir araya gelmek bu durumda ne kadar mantıklı bilemiyorum biraz zaman verin inşallah düzelir canım Rabbım kimsenin yuvasını bozmasın
0 oy
(264 puan) tarafından
Durum böyleydi madem keşke çocuk yapma konusunda biraz yavaş olsaydınız nasip tabi olunca oluyor ona lafım yok ama gelirin vs iyi değilse üç çocuklu çok zorlanirsin canım hayat zor şartlar zor ben bir çocuğumla bile nasıl bosanirim diye kara kara düşünüyorum bizde de var geçimsizlik her evde var diyorsan ki ailem bana karşı iyi keyfim iyi desteğin varsa yaparsın ancak ama o eşin olacak adam hepsi için ayrı nafaka vermek zorunda boşanırsan da mahkemede bunu muhakkak talep et öyle boşadim gitti ben bekarım yok o çocukları sen tek başına yapmadın essek gibi bakacak afedersin ama
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Yoo herşey daha güzel olur. Boşan. Sana essek gibi nafaka vermek zorunda. Çocukları için. Sen onu. Parasına muhtaç değilsin. Ama çocuğuna bakmak zorunda. Sen de bir süre çocuklarını buyutursun ve kendine bir iş bulursun. Çocuklarını kreşe özel eğitime verirsin. Hem o da istemiyormuş. Boşver sen de isteme
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Yaşadıkların bitmesi. İçin yeterli. Değilse tamir et evliliğini. Yıkmak kolay yapmak zordur. Ama 3.çocuğa birden bakamayacaksan keşke 3 ümü doğurmasaydın otizmli olan çocuğun bakıma daha çok muhtaç 

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 568 göst.
6 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 428 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 428 göst.
0 oy
22 cevap 525 göst.

379,741 soru